ائتلاف آمریکایی وقوع دو حمله در نزدیکی پایگاه های عراقی را تایید کرد

به گزارش تور سریلانکا، ائتلاف آمریکایی در ساعات اولیه صبح امروز (یکشنبه) به وقت محلی وقوع دو حمله در نزدیکی دو پایگاه عراقی که میزبان نیروهای ائتلاف آمریکایی هستند، تایید کرد.

ائتلاف آمریکایی وقوع دو حمله در نزدیکی پایگاه های عراقی را تایید کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ائتلاف آمریکایی که مدعی مقابله با داعش است در بیانیه ای آورد: در این حملات هیچ گونه آسیبی به نیروهای ائتلاف وارد نشد.

در این بیانیه ائتلاف ضمن تاکید بر وقوع دو حمله در نزدیکی پایگاه های عراقی میزبان نیروهای آمریکایی آمده است: هیچ یک از تاسیسات ائتلاف و نیروهای آن آسیبی ندیدند اما این دو حمله احتمالا زخمی هایی در بین غیرنظامیان عراقی بر جای گذاشته باشند.

طبق این بیانیه، راس ساعت 19:46 به وقت محلی منطقه بین المللی هدف حملات غیرمستقیم نهاده شد که تاسیسات ائتلاف آسیبی ندیدند.

در ادامه این بیانیه آمده است، راس ساعت 19:50 نیز تعدادی راکت به نزدیکی پایگاه هوایی بلد اصابت کرد.

ائتلاف در عین حال آنچه درباره حملات به مرکز عملیات این ائتلاف در نزدیکی موصل منتشر شده را رد کرد.

به گفته این ائتلاف، نیروهای امنیتی عراق در حال تحقیق درباره این حملات هستند.

کلنل مایلز کاگینز در بیانیه ای اعلام کرد: عصر چهارم ژانویه دو حمله راکتی به دو پایگاه عراقی در بغداد و پایگاه بلد صورت گرفت که در مجموع تعداد حملات در دو ماه گذشته را به 13 حمله می رساند.

پیشتر ارتش عراق اصابت چندین راکت به داخل منطقه به شدت محافظت شده الخضرا (سبز) و محله الجادریه در بغداد و پایگاه هوایی بلد را اعلام نموده بود.

ارتش عراق در بیانیه خود آورد: چندین راکت به میدان مراسم ها و منطقه الجادریه در بغداد و پایگاه هوایی بلد در استان صلاح الدین اصابت کرد که خسارات جانی نداشت.

به گفته یک مقام یگان ویژه در داخل منطقه سبز، موشک کاتیوشا به میدان برگزاری مراسم ها اصابت کرد، در همین حال صدای انفجار دومی در منطقه الجادریه در همجواری منطقه الخضرا در مرکز بغداد شنیده شد که بر اثر آن سه غیرنظامی جراحت هایی برداشتند.

همچنین یک فروند موشک کاتیوشا به پایگاه هوایی بلد در حدود 100 کیلومتری شمال بغداد اصابت کرد.

سفارت آمریکا نیز در پی شنیده شدن این دو انفجار آژیرهای خطر را به صدا درآورد و نیروهای عراقی مسیرهای منتهی به محل سفارت را بستند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 68

به "ائتلاف آمریکایی وقوع دو حمله در نزدیکی پایگاه های عراقی را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف آمریکایی وقوع دو حمله در نزدیکی پایگاه های عراقی را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید