تصاویر، تظاهرات هزاران نفری در لهستان در اعتراض به اصلاحات قضایی

به گزارش تور سریلانکا، هزاران نفر از مردم لهستان در اعتراض به جدیدترین اصلاحات قضایی حزب حاکم این کشور اروپایی در شهرهای مختلف لهستان تظاهرات برپا کردند.

تصاویر، تظاهرات هزاران نفری در لهستان در اعتراض به اصلاحات قضایی

به گزارش گروه بین الملل تور سریلانکا، هزاران نفر روز گذشته (چهارشنبه) در شهرهای سراسر لهستان علیه اصلاحات قضایی این کشور تظاهرات برپا کردند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، طبق اصلاحات مورد نظر دولت راستگرای لهستان، دولت این اختیار را خواهد داشت که قضات را در صورت زیر سئوال بردن این اصلاحات برکنار کند.

حزب حاکم قانون و عدالت (PiS) لهستان، بعد از پیروزی در انتخابات مجلسی ماه اکتبر (مهرماه) متعهد شد که نظام قضایی این کشور اروپایی را اصلاح کند.

این اصلاحات قضایی در تقابل با اصول اتحادیه اروپا است و مقامات این اتحادیه به طور مداوم تأکید نموده اند که این اصلاحات در تناقض با قوانین اتحادیه اروپا و قانون اساسی لهستان است.

با اینحال حزب محافظه کار قانون و عدالت استدلال نموده است که این اصلاحات برای کارآمدتر کردن نظام قضایی لهستان لازم است.

هزاران نفر از مردم لهستان در اعتراض به این طرح دولت در مقابل مجلس لهستان در ورشو تظاهرات برپا کردند وش عار دادگاهها را آزد کنید و ما پیروز خواهیم شد سرمی دادند و در عین حال پرچم های لهستان را در دستان خود تکان می دادند.

بر اساس گزارش رویترز، معترضان همچنین تظاهرات های اعتراضی را در دیگر شهرهای لهستان از جمله روکلاو، تورون، پوزنان، اسچوئزن، کاتوویتسو، بیالیستاک برگزار کردند و با حمل پرچم های اروپا علیه دولت شعار سر می دادند.

بعضی از معترضان نیز چسب هایی را بر روی دهان خود چسبانده بودند که بر روی آن نوشته شده بود: امروز قضات، فردا ما.

طبق پیش نویس طرح دولت حاکم در لهستان که قرار است امروز (پنجشنبه) در مجلس مورد بحث قرار گیرد، دولت این کشور اروپایی میخواهد، استقلال قضات این کشور را محدود کند.

قضات لهستان می گویند که اصلاحات نظام قضایی در راستای محدود کردن دادگستری است و دولت راستگرای لهستان در صدد است تقدم قوانین اتحادیه اروپا را بر قوانین ملی زیرسؤال ببرد.

دفتر تحقیقات مجلس روز سه شنبه هفته جاری بیان کرد که پیش نویس این قانون، نقض قوانین اتحادیه اروپا است زیرا استقلال و بی طرفی دادگاه و قضات را زیر سؤال می برد.

اوایل امسال میلادی نیز بعد از آنکه یک قاضی در شهر اولستاین به دلیل زیرسؤال بردن اصلاحات قضایی حزب حاکم لهستان، از کار معلق شد، تظاهرات مشابهی در این کشور اروپایی برگزار گردید.

اتحادیه اروپا، حزب حاکم قانون و عدالت را به سیاسی کردن دادگستری متهم نموده است و رئیس دیوان عالی لهستان نیز هشدار داده که این اصلاحات ممکن است به خروج لهستان از اتحادیه اروپا منجر گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 3

به "تصاویر، تظاهرات هزاران نفری در لهستان در اعتراض به اصلاحات قضایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر، تظاهرات هزاران نفری در لهستان در اعتراض به اصلاحات قضایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید