توافق50 میلیارد دلاری فیات و پژو

به گزارش تور سریلانکا، توافق ادغام دو شرکت باعث نگرانی هایی در شرکت واکسهال شده است. واکسهال در بریتانیا سه هزار نفر نیروی کار دارد و این نگرانی پیش آمده که با تغییرات ساختاری احتمالی در شرکت جدید، این مشاغل در بریتانیا به خطر بیفتد.

توافق50 میلیارد دلاری فیات و پژو

دو گروه خودروسازی بزرگ فیات کرایسلر و پی اس ای، مالکان پژو و واکسهال توافق 50 میلیارد دلاری برای ادغام دو شرکت را تایید نموده اند و به این ترتیب به چهارمین خودروساز بزرگ دنیا تبدیل می شوند.

این دو شرکت برآورد نموده اند که با این ادغام بتوانند سالانه حدود 4 میلیارد دلار در هزینه ها صرفه جویی نمایند، کاهش هزینه ای که به وسیله توافقنامه های خرید مشترک و همچنین به اشتراک گذاشتن فناوری ها به دست خواهد آمد.

کارلوس تاوارز، رئیس گروه پژو، مدیرعامل شرکت جدید خواهد بود و عضو هیات مدیره آن نیز می گردد. این دومین کوشش فیات کرایسلر برای رسیدن به توافق ادغام در امسال بود.

فیات چندی پیش به رنو پیشنهادی تقریبا 40 میلیارد دلاری داد، اما پس از مداخله دولت فرانسه، که سهام 15 درصدی در رنو دارد، از آن ادغام پیشنهادی پس نشست. اگر رنو و فیات ادغام می شدند شرکت جدید سومین خودروساز بزرگ دنیا می شد.

انتظار می رود که مراحل ادغام پژو و فیات حدود یک سال آینده تکمیل گردد. یکی از قدم ها در جهت تکمیل ادغام دو شرکت این است که گروه خودروسازی دانگفنگ چین سهام خود را به پژو بفروشد.

توافق ادغام دو شرکت باعث نگرانی هایی در شرکت واکسهال شده است. واکسهال در بریتانیا سه هزار نفر نیروی کار دارد و این نگرانی پیش آمده که با تغییرات ساختاری احتمالی در شرکت جدید، این مشاغل در بریتانیا به خطر بیفتد.

مذاکرات ادغام فیات و پژو با نااطمینانی ناشی از برگزیت همزمان شده و کارکنان واکسهال را نگران نموده است.البته فیات و پژو هنوز درباره اینکه شرکت جدید از کدام کارخانه ها و تاسیسات موجود چگونه استفاده کند تصمیمی نگرفته اند.

منبع: فرادید
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 11

به "توافق50 میلیارد دلاری فیات و پژو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق50 میلیارد دلاری فیات و پژو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید