حیات وحش سمنان در آتش سوزی مراتع تلفاتی نداشت

به گزارش تور سریلانکا، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با اشاره به آتش سوزی در 43 هکتار از عرصه های مرتعی در سال گذشته، گفت: حیات وحش از آتش سوزی در این عرصه ها آسیبی ندید.

حیات وحش سمنان در آتش سوزی مراتع تلفاتی نداشت

به گزارش تور سریلانکا به نقل از ایرنا، امیر عبدوس چهارشنبه 13 فروردین ابراز داشت: 43 هکتار و 460 متر مربع از عرصه های تحت پوشش محیط زیست استان سمنان طی 10 فقره آتش سوزی از بین رفت و اگر سرعت عمل و کوشش محیط بانان نبود، ممکن بود وسعت آتش سوزی بیش از این باشد.

وی ادامه داد: از مجموع 10 مورد آتش سوزی در مناطق تحت پوشش محیط زیست استان سمنان چهار مورد آتش سوزی به وسعت چهار هکتار و 60 متر مربع در شاهرود و 6 مورد آتش سوزی در عرصه های مرتعی و جنگلی شهرستان مهدیشهر رخ داد.

عبدوس بیان نمود: با توجه به بارندگی خوب در سال 98 تراکم گیاهان علفی، یکساله و چندساله در شهرستان مهدیشهر به صورت چشمگیری افزایش یافت و به همین میزان خطر آتش سوزی نیز دوچندان شد.

وی بیان نمود: 2 مورد آتش سوزی به وسعت حدود 28 هکتار در خارج از حوزه استحفاظی محیط زیست استان سمنان رخ داد که که ماموران یگان حفاظت استان در مهار آتش به استان همجوار یاری کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: عامل بیش از 95 درصد آتش سوزی ها در مناطق تحت پوشش حفاظت محیط زیست استان در سال گذشته سهل انگاری و عامل انسانی بود و مطلع سازی و مشارکت مردمی لازمه حفظ محیط زیست به عنوان میراث گرانبها و ثروت خدادادی است.

16 درصد از مناطق حفاظت شده کشور در استان سمنان وجود دارد و حدود 30 درصد از انواع گونه های گیاهی و جانوری کشور از جمله گونه های خاصی مانند یوزپلنگ آسیایی، پلنگ ایرانی، زاغ بور و گورخر ایرانی در این استان زیست می نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 248

به "حیات وحش سمنان در آتش سوزی مراتع تلفاتی نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیات وحش سمنان در آتش سوزی مراتع تلفاتی نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید