سازمان امور مالیاتی در بحران کرونا با مودیان راه می آید؟

به گزارش تور سریلانکا، مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی گفت: با توجه به شیوع کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد، طبق تصمیمات سازمان امور مالیاتی، مساعدت ها و تهمیدات لازم برای مودیان در این زمینه در نظر گرفته شده است.

سازمان امور مالیاتی در بحران کرونا با مودیان راه می آید؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، عباس مزیکی در جمع خبرنگاران در مورد اتخاذ تمهیداتی ویژه مودیان و مردم در شرایط فعلی کشور، گفت: با توجه به شرایط حاکم بر جامعه سازمان امور مالیاتی تمهیداتی را مدنظر قرار داده است که یکی از آنها تعطیلی هیات های حل اختلاف برای اشخاص حقیقی و حقوقی تا انتها فروردین ماه است که منجر به عدم مراجعه مودیان به ادارات مالیات و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا می گردد و همچنین فرایند رسیدگی به پفراینده ها را به تعویق می اندازد.

وی با بیان اینکه فرصت اخذ گواهی مالیات بر ارزش اضافه کرده نیز تا انتها اردیبهشت ماه 99 تمدید شده و در حال حاضر نیازی به مراجعه جهت تمدید یا اخذ مجوز نیست، گفت: تا انتها سال 98 تولیدی ها با پرداخت مالیات می توانند تا 90 درصد و غیر تولیدی ها تا 80 درصد از بخگرددگی جرائم استفاده نمایند که این مهلت تا انتها خردادماه تمدید شده است و اگر فعالان مالی تا انتها خردادماه 1399 بدهی مالیاتی خود را پرداخت نمایند می توانند از بخگرددگی جرائم بهره مند شوند.

مزیکی توضیح داد: مودیانی که از 12 بهمن ماه برای بدهی، برگه قطعی را دریافت نموده بودند طبق دستوراالعمل قبلی یک ماه فرصت پرداخت مالیات و بخگرددگی جرائم 100 درصدی را داشتند که با تصمیم سازمان امور مالیاتی کشور این مهلت یک ماهه تا انتها خردادماه 1399 تمدید شده است.

وی با اشاره به وصول اقساط بدهی مالیاتی بیان نمود: کوشش می گردد در وصول نقدی میزان کمتری دریافت و تعداد اقساط بیشتر گردد و شرایط افرادی که با مشکل حاد و ضرر آنی روبرو شده اند اگر توان پرداخت نداشته باشند، آنالیز می گردد و مساعدت لازم و حداکثری اعمال خواهد شد.

مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه مالیات سال 1398 براساس اظهار نامه مودیان اخذ می گردد سازمان امور مالیاتی تا انتها خردادماه که فرصت تسلیم اظهار نامه است شرایط را لحاظ می نماید، البته بعضی از مالکان اجاره بها را به مستاجرین خود بخشیده اند و قطعا سازمان امور مالیاتی نیز برای معین درآمد اجاره این افراد بر مبنای واقعیت ها عمل می نماید.

وی اضافه کرد: در مورد اظهارنامه ارزش اضافه کرده دوره چهارم سال 98، مودیان در فروردین ماه 99 این اظهارنامه را تسلیم می نمایند و در زمان پرداخت مطالبات دولتی و پرداخت ارزش اضافه کرده حداکثر مساعدت برای فعالان مالی لحاظ می گردد.

مزیکی با اشاره به اینکه در بخش مشاغل حدود 57 هزار پفراینده در استان مرکزی وجود دارد که توسط امور مالیاتی رسیدگی می گردد، گفت: مردم جز در مواقع ضروری به ادارات مراجعه ننمایند و به جای مراجعه حضوری از سیستم الکترونیکی استفاده نمایند چراکه حضور مردم در کنار هم شیوع بیماری را به دنبال خواهد داشت.

  • طرح تمدید بخگرددگی جرایم مالیاتی در قزوین اعلام شد
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 193

به "سازمان امور مالیاتی در بحران کرونا با مودیان راه می آید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان امور مالیاتی در بحران کرونا با مودیان راه می آید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید