عدم برداشت اقساط وام های قرض الحسنه توسط بانک ها عملیاتی شد

به گزارش تور سریلانکا، به گزارش تجارت نیوز، روابط عمومی بانک مرکزی گفت: بعد از شیوع ویروس کرونا به جهت حمایت از اقشار مردم، تعویق پرداخت اقساط وام های قرض الحسنه از سوی بانک مرکزی در دستور کار بانک ها نهاده شد و در همین زمینه سامانه ثبت شکایت احتمالی وام های قرض الحسنه راه اندازی شد، بر همین مبنا سیستم اتوماتیک برداشت اقساط بانک ها اصلاح شد.

عدم برداشت اقساط وام های قرض الحسنه توسط بانک ها عملیاتی شد

در پی فعالیت سامانه مورد اشاره طی 10 روز گذشته مجموعا تعداد 35 هزار و 494 فقره شکایت مشتریان در ارتباط با برداشت اقساط تسهیلات قرض الحسنه توسط بانک ها و موسسات اعتباری در سامانه ثبت شده است. در بعضی از بانک ها و مؤسسات اعتباری، مبالغ برداشت شده به مشتریان عودت شده و به منظور راستی آزمایی انجام عودت اقساط طی تماس تلفنی با بعضی از مشتریان این موضوع مورد تایید قرار گرفته است.

بانک مرکزی همچنین بانک ها را مکلف کرد سامانه های برداشت اتوماتیک اقساط وام های قرض الحسنه را در دو ماه فروردین و اردیبهشت اصلاح نمایند تا به مانند اسفندماه از حساب مشتریان قسطی برداشت نشود.

شایان ذکر است بر اساس اطلاعات دریافتی از اداره اعتبارات و اداره اطلاعات بانکی بانک مرکزی، تا خاتمه بهمن ماه 1398 تعداد 9 میلیون و 657 هزار و 184 فقره تسهیلات قرض الحسنه جمعا به مبلغ 1.153 هزار میلیارد ریال توسط بانک ها و موسسات اعتباری پرداخت شده است.

منبع: روابط عمومی بانک مرکزی

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 275

به "عدم برداشت اقساط وام های قرض الحسنه توسط بانک ها عملیاتی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم برداشت اقساط وام های قرض الحسنه توسط بانک ها عملیاتی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید