نرخ تورم قیمت مسکن از اجاره بها سبقت گرفت

به گزارش تور سریلانکا، آمار نشان می دهد رشد قیمت مسکن در آبان ماه سال جاری 1و 3 دهم درصد بالاتر از نرخ رشد اجاره بها قرار گرفته است.

نرخ تورم قیمت مسکن از اجاره بها سبقت گرفت

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

در پی نوسان های قیمت مسکن که آمار آن از اردیبهشت 1393 اعلام شده است، میانگین قیمت مسکن، فقط در دی ماه 93 با رشد اجاره بها برابر شده اما پس از آن همیشه پایین تر از نرخ تورم و اجاره بها قرار گرفته است.

بااین حال در آبان ماه سال جاری، قیمت مسکن از دو شاخص یاد شده گذرکرده و در محدوده 10 و9 دهم درصد رشد نسبت به مدت مشابه پارسال قرار گرفته است؛ این در حالی است که در آبان ماه نرخ تورم و اجاره بها 9 و 6 دهم درصد بوده است.

مسکن 33 درصد از هزینه خانوار را به خود اختصاص می دهد

در آبان ماه 96 شاخص کرایه مسکن اجاره ای در شهر تهران و در کل مناطق شهری در مقایسه با ماه مشابه پارسال به ترتیب 9 و 6 و 8 و 5 دهم درصد رشد نشان می دهد.

هم چنین سهم هزینه مسکن (اجاره بهای مسکن اعم از شخصی و غیرشخصی) در محاسبات شاخص کل بهای کالاها و خدمات مصرفی (بر اساس سال پایه 100=1395) معادل 33 و 1 دهم درصد است.

کاهش 5 تا 10 درصدی نرخ اجاره در پاییز

در تابستان سال جاری با این که نرخ رشد اجاره بها بر اساس آمار رسمی بین 8 تا 10 درصد اعلام شد، گزارش های غیررسمی از جهش 30 تا 50 درصدی اجاره بها در بعضی مناطق خبر می داد. با این حال پیش بینی شد که با آغاز فصل پاییز بازار اجاره افت می نماید که همین اتفاق هم افتاد.

هم اکنون مراجعه به دفاتر املاک برای فایل های اجاره به شکلی محسوس کاهش یافته و اجاره بها با کاهش 5 تا 10 درصدی نسبت به تابستان روبه رو شده است.ایسنا

منبع: پیام دلتا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 191

به "نرخ تورم قیمت مسکن از اجاره بها سبقت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ تورم قیمت مسکن از اجاره بها سبقت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید