راه آهن شمال به جنوب، 2020 ثبت جهانی می شود

به گزارش تور سریلانکا، معاون وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گفت: پرونده ثبت جهانی راه آهن شمال به جنوب در سال 2020 تکمیل شده است و در چند ماه آینده نتیجه آن اعلام می شود.

راه آهن شمال به جنوب، 2020 ثبت جهانی می شود

محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی درباره پروژه های ثبت جهانی در یونسکو گفت: هر یک از کشورها می توانند سالانه یک اثر طبیعی و یا صنعتی را به عنوان ثبت جهانی به یونسکو معرفی کنند و کشور ما نیز در سال های اخیر هر ساله یک ثبت جهانی داشته است که در سال 2019 جنگل های هیرکانی به ثبت جهانی رسید.

وی بیان داشت: در سال 2020 هم کریدور راه آهن شمال به جنوب به عنوان ثبت جهانی ایران به یونسکو معرفی شده است و بازرسان نیز از این کریدور بازدیدی داشته اند و پرونده آن تکمیل شده است و به زودی نتایج این بررسی اعلام خواهد شد.

معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی درباره ثبت جهانی سال 2021 نیز بیان داشت: پرونده اورامانات کرمانشاه را برای طی مراحل ثبت جهانی آغاز کرده ایم و به زودی بازرسان یونسکو از این جاذبه طبیعی کشور بازدید خواهند کرد و امیدواریم هر چه سریع تر بتوانیم مراحل تکمیل پرونده آن را انجام دهیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 114

به "راه آهن شمال به جنوب، 2020 ثبت جهانی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه آهن شمال به جنوب، 2020 ثبت جهانی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید