سازمان های مسئول در خصوص مسائل معدن اندریان بررسی دقیق انجام دهند

به گزارش تور سریلانکا، خبرنگاران/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی گفت: سازمان های مسئول باید در خصوص مسائل معدن اندریان بررسی دقیق انجام داده و اعلام نظر کنند.

سازمان های مسئول در خصوص مسائل معدن اندریان بررسی دقیق انجام دهند

محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای معادن استان، با تاکید بر تسریع و تسهیل اخذ تسهیلات مورد نیاز سرمایه گذاران بخش معادن، گفت: قبول پروانه بهره برداری معدن به عنوان وثیقه برای اخذ تسهیلات انگیزه بسیار مهمی برای سرمایه گذاران است.

وی اضافه کرد: کسانی که دارای پروانه معدن هستند و مدت پروانه به اتمام رسیده است در صورتی که در این مدت اقدام به اکتشاف و بهره برداری نکرده اند پروانه آنها لغو می شود.

وی ادامه داد: در ارتباط با معدن مس سونگون مقرر شد طبق قانون تخفیف 20 درصدی برای مالیات مجمتع اعمال شود و برای توسعه زیرساخت های معدن، شهرستان و استان هزینه شود.

پورمحمدی گفت: با توجه به این که سهام دار اصلی شرکت زرین داغ آستارکان با 75 درصد سهام خارجی است، بایستی بررسی شود آیا منع قانونی برای واگذاری معدن اندریان به این شرکت به عنوان بهره بردار معدن وجود داشته است؟

وی ادامه داد: باید یک تیم ویژه جهت بررسی دقیق در خصوص اینکه آیا واگذاری قانونی بوده و اینکه آیا شرکت به تعهدات خود در خصوص حفاظت و صیانت از طبیعت عمل کرده است، تشکیل شود.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی اظهار کرد: باید براساس قانون امنیت در منطقه توسط سرمایه گذار تامین شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 660

به "سازمان های مسئول در خصوص مسائل معدن اندریان بررسی دقیق انجام دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان های مسئول در خصوص مسائل معدن اندریان بررسی دقیق انجام دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید