قاتلی که پس از 33 سال به دام پلیس افتاد ، آن موقع نوجوان بودم و ...

به گزارش تور سریلانکا، مرد میانسال که پس از قتل زن همسایه 33 سال مخفیانه زندگی نموده بود دستگیر شد.

قاتلی که پس از 33 سال به دام پلیس افتاد ، آن موقع نوجوان بودم و ...

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایران، این حادثه خونین در شهریور سال 66 و زمانی که متهم پسری 18 ساله بوده در شهرک احمدیه حوالی تهران رخ داد. یکی از ساکنان محل با پلیس تماس گرفت و گفت صدای فریادهای پیرزن همسایه را شنیده و وقتی برای سرکشی به خانه اش رفته، ناگهان پسری نوجوان هراسان از خانه فرار نموده است. او نیز پس از ورود به خانه با جسد پیرزن 70 ساله در حمام خانه روبه رو شده که با چاقو به قتل رسیده بود. این در حالی بود که نوه 4 ساله مقتول نیز در اتاق خوابیده بود.

در ادامه تحقیقات پسر مقتول نیز به کارمطلعان گفت: من به همراه مادر و همسر و فرزندم در این خانه زندگی می کنیم روز حادثه همراه همسرم برای شرکت در مراسم ترحیم یکی از بستگان به شهرستان خدابنده رفته بودیم چون دخترم خیلی کوچک بود، تصمیم گرفتیم در این سفر یک روزه او را نبریم و او را نزد مادرم گذاشتیم اما پس از بازگشت از مسافرت دریافتیم که مادرم را کشته اند.

از سوی دیگر کارمطلعان به تحقیق از همسایه ای که جسد پیرزن را پیدا نموده و با پلیس تماس گرفته بود، پرداختند که وی گفت: روز حادثه وقتی صداهای پیرزن را شنیدم به کوچه آمدم همان موقع پسر جوانی را دیدم که از خانه فرار کرد چهره اش شبیه برادر فریبا یکی از همسایه هایمان بود البته مطمئن نیستم.

در حالی که تحقیقات از سوی کارمطلعان جنایی پلیس مطلعی تهران برای حل معمای این جنایت مرموز شروع شده بود تعیین شد برادر 18 ساله فریبا از چند روز قبل به خانه او آمده است. اما وقتی مأموران به سراغ این خانواده رفتند دریافتند فریبا و خانواده اش مدتی بعد از این جنایت اقدام به جابه جایی محل زندگی شان نموده اند. بنابراین فرضیه دخالت این خانواده در قتل پررنگ تر شد. در حالی که تحقیقات برای شناسایی فریدون ادامه داشت، پلیس محل زندگی این خانواده را شناسایی کرد اما آنها مدعی شدند از برادرشان اطلاعی ندارند بنابراین تحقیقات برای دستگیری وی به بن بست خورد تا اینکه در سال 97 یعنی 31 سال بعد از این جنایت فریدون که مردی میانسال شده بود، از سوی پلیس دستگیر شد.

فریدون پس از انتقال به اداره مطلعی بدون اینکه مقاومت کند، به قتل پیرزن اعتراف کرد.

اعترافات قاتل

به دنبال اعتراف این مرد کیفرخواست پرونده صادر و برای رسیدگی به شعبه 7 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در ابتدای جلسه رسیدگی بعد از اینکه کیفرخواست علیه متهم خوانده شد، پسر مقتول به عنوان تنها ولی دم در صندلی نهاده شد و گفت: پس از مرگ مادرم ما محل زندگی خود را تغییر دادیم و به منطقه اکبرآباد رفتیم. روز حادثه من و همسرم برای شرکت در مراسم ختم یکی از بستگان به شهرستان خدابنده رفته بودیم و دختر چهارساله ام پیش مادرم بود وقتی برگشتیم، مادرم کشته شده بود. پلیس بعد از این سال ها با اظهارات یکی از همسایه ها که قاتل نوجوان را هنگام خروج از خانه مان دیده بود توانست رد فریدون را پیدا کند. اگرچه 33 سال از این ماجرا گذشته و من خودم سالخورده شده ام اما برای قاتل مادرم اشد مجازات و قصاص می خواهم.

سپس متهم روبه روی قضات ایستاد و گفت: قبول دارم پیرزن همسایه را کشتم. اما در آن موقع بچه بودم و تحت تأثیر افکار بچگانه و به قصد سرقت پول های پیرزن دست به این کار زدم. من پشیمان هستم. باور کنید در سال هایی که فراری بودم، همواره عذاب وجدان داشتم.

متهم در شرح آنچه رخ داده بود، گفت: من در یک خانواده فقیر زندگی می کردم یک روز پدرم من را از خانه بیرون کرد. خیلی حالم بد بود. به خانه خواهرم رفتم و مدتی در آنجا بودم. تا اینکه روز حادثه وقتی خواهرم در خانه نبود، من مقابل در خانه نشسته بودم که دیدم پیرزنی در حیاط خانه روبه رویی در حال غذا دادن به بزش است. وسوسه شدم که از خانه اش دزدی کنم. وارد خانه پیرزن که شدم تا من را دید، داد و فریاد کرد. خیلی ترسیدم. به سمت من حمله کرد و من را زد وقتی روی زمین افتادم در همان لحظه کنار دستم یک چاقو دیدم، آن را برداشتم و به سمتش حمله کردم. او را با چاقو زدم، پیرزن فریاد زد و از همسایه ها یاری خواست من از ترس او را به داخل حمام خانه بردم و چند ضربه دیگر هم زدم و دستش را بستم که نتواند پشت سر من بیاید. بعد همه خانه را گشتم اما اصلاً پولی پیدا نکردم و بعد هم فرار کردم و به خانه خواهرم برگشتم و تلفنی ماجرا را به مادرم گفتم. من، مادر و خواهرم را تهدید کردم در این باره به کسی حرفی نزنند و بعد هم فرار کردم.

بعد از این ماجرا چند سال برای کار به شهرستان رفتم و وقتی فهمیدم آب ها از آسیاب افتاده و پلیس ردی از قاتل پیرزن پیدا ننموده است به تهران برگشتم، ازدواج کردم و صاحب فرزند شدم ولی هر چه کار می کردم پولم برکت نداشت همواره در فقر و بدبختی بودم، عذاب وجدان رهایم نمی کرد.

همواره این جمله مادرم که می گفت خون ناحق پای آدم را می گیرد در گوشم بود و می دانستم یک روز گرفتار می شوم. حالا که سال ها از این ماجرا گذشته خیلی پشیمانم. من به خاطر بچگی دست به چنین اشتباهی زدم. حالا به خاطر بچه هایم درخواست بخشش دارم.

در انتها جلسه قضات شعبه 7 دادگاه کیفری استان تهران وارد شورشدند و با توجه به اینکه فریدون هنگام ارتکاب جرم، مطلع و متوجه رفتارش بوده، وی را به قصاص محکوم کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 558

به "قاتلی که پس از 33 سال به دام پلیس افتاد ، آن موقع نوجوان بودم و ..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاتلی که پس از 33 سال به دام پلیس افتاد ، آن موقع نوجوان بودم و ..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید