پاک شدن برنامه های اندروید با به روز رسانی گوگل کروم

به گزارش تور سریلانکا، برنامه نویسان گوگل روز آدینه در یک گزارش اعتراف کردند که این مشکل وجود دارد، و فاش کردند که این مسئله به انتقال فایل از کروم 78 به کروم 79 مربوط می گردد.

پاک شدن برنامه های اندروید با به روز رسانی گوگل کروم

به دلیل نگرانی از یک اشکال نرم افزاری که داده های افراد را پاک می نماید، گوگل ناچار شده است انتشار جدیدترین به روزرسانی مرورگر کروم را متوقف کند. کروم 79 جدیدترین نسخه این رایج ترین مرورگر دنیا است که بیش از یک میلیارد نفر از آن استفاده می نمایند.

ظاهرا این اشکال نرم افزاری تنها بر برنامه هایی تأثیر می گذارد که قابلیت سرخود اندروید به اسم WebView استفاده می نمایند - این قابلیت به کاربران اجازه می دهد که در داخل یک برنامه صفحات وب را مشاهده نمایند. بعضی از برنامه ها، مانند موتور جستجوی DuckDuckGo برای کارکردن کاملا به WebView متکی هستند.

برنامه نویسان گوگل روز آدینه در یک گزارش اعتراف کردند که این مشکل وجود دارد، و فاش کردند که این مسئله به انتقال فایل از کروم 78 به کروم 79 مربوط می گردد.

یکی از برنامه نویسان شرح داد: ما در حال حاضر در حال تبادل نظر در خصوص استراتژی صحیح برای حل این مسئله هستیم که یکی از این موارد خواهد بود: الف: ادامه دادن فرآیند انتقال، و منتقل کردن فایل های مفقود به مکان های جدیدشان؛ ب: لغو تغییر ایجاد شده با بازگرداندن فایل های منتقل شده به مکانی قبلی آنها.

ما به زودی به شما اطلاع می دهیم که کدامیک از این دو گزینه انتخاب شده است.

گوگل به روزرسانی های یکپارچه ای برای کروم منتشر می نماید، و این یعنی این جدیدترین نسخه احتمالا خود به خود روی دستگاه های میلیون ها کاربر نصب شده است. کاربران پس از آنکه داده هایی را در برنامه های شخص ثالث اندروید از دست دادند، در واکنش به این مشکل، نوشتند که این اشکال نرم افزاری یک فاجعه و یک مشکل بزرگ است.

یکی دیگر از برنامه نویسان گوگل نوشت من به خاطر اینکه داده هایی را از دست داده اید متأسفم. من خودم چنین تجربه ای داشتم و می دانم که وقتی با مسئله ای روبرو هستید که کنترل اندکی برآن دارید خیلی یأس آور است، و می دانم که از دست دادن داده ها شما را در شرایط دشواری قرار می دهد. درجه اولویت P0 به این مشکل داده شده است که بالاترین اولویت است، بنابراین، در این لحظه نیازی به یادآوری نیست و ما به خوبی می دانیم که این مسئله برای شما چقدر مهم است.

گوگل هنوز لیست کاملی از برنامه هایی که تحت تأثیر این اشکال قرار گرفته اند منتشر نکرده است و بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 9

به "پاک شدن برنامه های اندروید با به روز رسانی گوگل کروم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاک شدن برنامه های اندروید با به روز رسانی گوگل کروم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید