آلرژی نادری که زنان را درگیر می نماید

به گزارش تور سریلانکا، حساسیت به آب یا آکواژنیک اورتیکاریا شرایط نادری است که در آن پوست فرد پس از تماس با آب دچار آلرژی و حساسیت می گردد.

آلرژی نادری که زنان را درگیر می نماید

به گزارش خبرنگاران، کهیر آکواژنیک اورتیکاریا شرایط نادری است که در آن کهیر بدون توجه به دمای آن، پس از تماس پوست با آب به سرعت ایجاد می گردد. این بیماری بیشتر زنان را تحت تاثیر قرار می دهد و علائم آن اغلب از ابتدای بلوغ آغاز می گردد.

بعضی از بیماران نیز خارش را گزارش می نمایند. این نوعی کهیر فیزیکی است. علت اصلی کهیر آکواژنیک در حال حاضر ناشناخته است. به علت نادر بودن این بیماری، داده های بسیار محدودی در خصوص اثربخشی درمان های فردی وجود دارد. با این حال، دارو ها و درمان های مختلف با موفقیت متغیر استفاده شده است.

کهیر های مرتبط با کهیر آکواژنیک معمولاً کوچک (تقریباً 3-1 میلی متر)، تاول های قرمز یا همرنگ پوست، با لبه های تعیین هستند. بثورات معمولاً روی گردن، قسمت بالایی تنه و بازو ها ایجاد می گردد، اگرچه می تواند در هر نقطه از بدن ایجاد گردد. بعضی افراد نیز بعد از تماس با آب خارش دارند. هنگامی که منبع آب برداشته گردد، بثورات معمولاً در عرض 30 تا 60 دقیقه محو می شوند.

علت اصلی کهیر آکواژنیک به خوبی شناخته نشده است. با این حال، دانشمندان نظریه زیر را ارائه نموده اند: ماده ای حل شده در آب وارد پوست می گردد و باعث ایجاد پاسخ ایمنی می گردد.

در این نظریه، کهیر ها به طور خاص به وسیله آب ایجاد نمی شوند، بلکه یک آلرژن در آب هستند. برهم کنش بین آب و ماده ای که در پوست یافت می گردد، ماده سمی فراوری می نماید که منجر به ایجاد کهیر می گردد.

هیچ الگوی وراثتی خاصی به طور قطعی با کهیر آبی مرتبط نبوده است. هر چند ژنتیک در این بیماری موثر است اما بیمارانی بدون پیشینه وراثتی هم وجود دارد.

درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد و فرد به فرد تاثیر متفاوتی ایجاد می نماید. پزشکان دارو هایی مانند آنتی هیستامین، سیتریزین و محدود کردن زمان حمام و استفاده از کرم های موضعی هنگام شنا کردن پیشنهاد می نمایند.

منبع: سایت بیماری های نادر(raredisease)

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1311

به "آلرژی نادری که زنان را درگیر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلرژی نادری که زنان را درگیر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید