با 15 میانبر مفید کیبورد در ویندوز 11 آشنا شوید

به گزارش تور سریلانکا، شاید جالب باشد بدانید که با استفاده از میانبرهای کیبورد ویندوز 11 می توان تجربه های بهتر و جدیدتری را کسب کنید. احتمالا با بسیاری از مهم ترین میانبرهای کیبورد در ویندوز 11 آشنا نیستید. به همین علت، در این مقاله به سراغ معرفی 15 میانبر مهم در ویندوز 11 می رویم.

با 15 میانبر مفید کیبورد در ویندوز 11 آشنا شوید

بیشتر میانبرهای کیبورد ویندوز می توانند فرایندهای نگارش، تحقیق و وب گردی را آسان تر کنند تا کارهای روزمره به روش راحت تری انجام شود. از بررسی سریع تنظیمات، راه اندازی صفحه کلیدهای ایموجی و GIF گرفته تا بهره برداری از ابزارهای دسترس پذیری، به روز رسانی های میانبری که با ویندوز 11 ارائه می شوند موجب ساده تر شدن گردش کار لپتاپ و دسکتاپ می شوند. چه به استفاده از این میانبرهای کیبورد ویندوز 11 علاقه مند باشید و چه خیر، لیست این مقاله می تواند به تقویت تجربه کار با کامپیوتر کمک شایانی کند.

ذکر این نکته الزامی است که بیشتر میانبرهای موجود در این مقاله صرفا روی سیستم عامل مایکروسافت ویندوز 11 کار می کنند. در ادامه 15 مورد از تازهترین و کارآمدترین میانبرهای کیبورد ویندوز 11 را معرفی می کنیم:

1. میانبر باز کردن سریع لینک ها

 • فشردن دکمه های Win + X

با فشردن دکمه های مذکور شما می توانید با یک لیست از دستورهای سودمند و فایل ها روبه رو شوید که شاید پیدا کردن آنها به صورت عادی کمی زمان بر باشد. میانبر فایل اکسپلورر، تسک منیجر و خاموش کردن سریع کامپیوتر جزو برخی از لینک های سریع بسیار مفید برای استفاده بیشتر کاربرها تلقی می شود.

2. میانبر ایموجی، گیف و کلیپ بورد

 • فشردن دکمه های Win + . + ;: کیبورد ایموجی و بخش گیف را باز می کند.
 • فشردن دکمه های :Win + V همان باکس میان بر قبلی را باز می کند اما شما را به بخش کلیپ بورد انتقال می دهد.

این سه گزینه میانبر متفاوت، یک پنجره معین را برای شما نمایان می کنند. این مورد یک پنجره است که شش سربرگ با المان های متفاوت را پوشش می دهد که شما می توانید از آیتم های مورد نظر در داخل متن استفاده کنید. این شش سربرگ در واقع موارد زیر محسوب می شوند:

 • اخیرا مورد استفاده شده ها (Recently Used)
 • یک کیبورد ایموجی
 • کیبورد گیف از طریق Tenor
 • کیبورد Kaomoji
 • کاراکترهای مخصوص
 • کلیپ بورد شما که 25 آیتم اخیرا کپی شده در آن به تصویر کشیده می شود.

شما با استفاده از این المان ها می توانید برای چت های محبت آمیز و حتی ایمیل های خود بدون دانلود و نصب افزونه ها و برنامه های تازه به فعالیت مشغول شوید.

3. میانبر اسکرین شات ها و فیلم برداری ها

 • فشردن دکمه PrtScn یا Prt Sc (به نوع مدل کیبورد وابسته است): باعث باز شدن ابزار Snipping tool شده و می توان اسکرین شات ها را به کلیپ بورد کپی کرد.
 • فشردن دکمه های Win + Shift + S: باعث باز شدن Snipping tool شده و می توان از منطقه ها معینی اسکرین شات تهیه کرد.

بسکمک از کاربرها مدت زمان زیادی را صرف تولید تصاویر و تهیه اسکرین شات از محصولات مختلف می کنند. بنابراین، این میانبر برای تولیدکنندگان محتوا بسیار کارایی خواهد داشت. این دو شرتکات به شما اجازه می دهد تا اسکرین شات های دقیقی را در عرض چند ثانیه ایجاد کنید، بدون آن که به دانلود و نصب نرم افزار جانبی نیاز داشته باشید. با این میانبرها شما می توانید خیلی سریع و هم زمان با نگارش مطالب، اسکرین شات های مناسبی را خلق کنید.

4. میانبر ویندوز تسک منیجر

 • فشردن دکمه های Ctrl + Shift + Esc

وقتی شما می خواهید که عملکرد برنامه های پس زمینه را بررسی کرده یا از طرفی با کند شدن کامپیوتر روبه رو می شوید اما دلیل را نمی دانید، اولین راه چاره اجرای ویندوز تسک منیجر است. شما با فشردن دکمه های مخصوص روی کیبورد می توانید این برنامه را بدون نیاز به سپری کردن یک مسیر دراز و طویل اجرا کنید.

5. میانبر قابلیت Cast

 • فشردن دکمه های Win + K

قابلیت کست (Cast) شاید برای بسکمک از کاربرها یک ویژگی تازه باشد اما در هر صورت، این قابلیت هیجان انگیز به شما کمک می کند تا تصویر صفحه نمایش لپتاپ را روی یک دستگاه دیگر هم نشان دهید. برای مثال می توان یک بازی فوتبال زنده را روی لپتاپ از طریق قابلیت کست روی یک تلویزیون هوشمند پخش کرد. البته با وجود این موضوع که اجرای کست بسیار ساده به نظر می رسد، مقداری برای ستاپ کلی شاید به زمان نیاز باشد. در هر صورت، در عرض چند دقیقه شما می توانید صفحه نمایش لپتاپ یا کامپیوتر را به تلویزیون از طریق فشردن دکمه های Win + K متصل کنید.

6. میانبر دیلیت بدون نیاز به سطل آشغال

 • فشردن کلیدهای Shift + Delete

برای پاک کردن همیشگی فایل ها روی یک دستگاه ویندوزی، معمولا ابتدا فایل ها پس از دیلیت شدن به سطل آشغال انتقال پیدا کرده و سپس با خالی کردن سطل آشغال ویندوز می توان از شر فایل های اضافی برای همیشه خلاص شد. خوشبختانه با فشردن میانبر مذکور می توان در همان مرتبه اول تمام فایل ها را برای همیشه پاک کرد.

7. میانبر اجرای برنامه Windows Copilot

 • فشردن دکمه های Win + C

کوپایلت (Copilot) یک سرویس تازه مایکروسافت محسوب می شود که قابل رقابت با سایر هوش های مصنوعی بوده و شرکت مایکروسافت در نسخه های تازه ویندوز علنا به جای کورتانا، از کوپایلت استفاده می کند. این برنامه در حقیقت یک نوع چت بات محسوب می شود که از طریق مهندسین مایکروسافت طراحی شده تا به سوال های شما در موضوعاتی مثل زبان طبیعی، خلاصه سازی محتوا، شخصی سازی تنظیمات، عیب یابی و اجرای عملیات های ساده کمک کند.

در هر صورت این موضوع اهمیت دارد که شما دقیقا چه نوع اطلاعات ورودی را به این نرم افزار ارائه می دهید. کوپایلت از سه حالت و فرم مکالمه بهره می برد: خلاقانه تر (More creative)، بالانس تر (More balanced) و دقیق تر (More precise). با تمام این تفاسیر، قابلیت کوپایلت بیشتر برای دستکاری تنظیمات ویندوز کارایی فوق العاده ای دارد. هر چند، این هوش مصنوعی تلاش می کند به بیشتر سوالات شما پاسخ منطقی دهد.

8. میانبر سربرگ ها و پنجره ها

 • فشردن دکمه های Ctrl + Tab یا Ctrl Page Down: چرخش از بین پنجره های باز شده، به ترتیب از چپ به راست
 • فشردن دکمه های Ctrl + Shift + Tab یا Ctrl Page Up: چرخش به عقب از بین پنجره های باز شده، به ترتیب از راست به چپ
 • فشردن دکمه های Win + Tab: چرخش بین سربرگ برنامه های مختلف باز شده

برای افرادی که در طول روزمره حداقل چند ساعت با کامپیوتر یا لپتاپ مشغول به کار هستند و در هر ساعت با حداقل 10 سربرگ و پنجره باز کار می کنند، استفاده از میانبر Win + Tab به شدت کاربردی خواهد بود؛ چرا که دیگر نیاز نیست تا حتما از طریق نوار وظیفه پایین صفحه روی پنجره ها کلیک کرده تا بتوان آنها را مشاهده کرد.

9. میانبر مخفی کردن صفحه نمایش به طور سریع

 • فشردن دکمه های Win + D: پنجره در حال مشاهده را مخفی و مجدد ظاهر می کند.
 • فشردن دکمه های Win + L: کامپیوتر را قفل می کند.
 • فشردن دکمه های Win + M: تمام پنجره ها را مینیمایز می کند.
 • فشردن دکمه های Win + Shift + M: پنجره های مینیمایز شده را مجدد باز می کند.

احتمالا بنا به دلایل متعددی دلتان نمی خواهد سایر افراد از محتویات صفحه نمایش مطلع شوند. بنابراین، با فشردن دکمه های Win + D شما می توانید پنجره در حال مشاهده را خیلی سریع مخفی کنید. اگر هم تمایل دارید تا برای مدتی کامپیوتر به اصطلاح قفل شود، به راحتی با فشردن دکمه های Win + L می توانید این کار را انجام دهید.

10. میانبر تنظیمات Accessibility

 • فشردن دکمه های Win + U: تمام تنظیمات مربوطه را باز می کند.
 • فشردن دکمه های Win + H: تایپ صوتی را اجرا می کند.
 • فشردن دکمه های Win + Ctrl + O: کیبورد روی صفحه را روشن می کند.

ویندوز 11 با میانبرهای کیبورد مربوط به دسترسی بسیار متعددی عرضه شد. اگر قصد دارید به کل تنظیمات نگاه کنید، دکمه های Win + U را فشار دهید. وقتی شما قصد استفاده از تایپ صوتی یا کیبورد روی صفحه را دارید، می توانید از میانبرهایی که معرفی شده اند بهره برداری کنید.

11. میانبر فعال سازی و شخصی سازی راوی صفحه نمایش

 • فشردن دکمه های Win + Ctrl + Enter: روشن کردن قابلیت راوی
 • فشردن دکمه های Win + Ctrl + N: نمایش تنظیمات راوی برای شخصی سازی

تایپ صوتی یکی از تنظیمات دسترسی سودمند به شمار می رود که شما می توانید آن را روشن کنید. با این حال، یکی از مجذوب کننده ترین قابلیت ها در این زمینه، استفاده از راوی صفحه نمایش است. برای مثال، افرادی امکان دارد از اختلال هایی نظیر میگرن رنج برده و به دلیل کار با کامپیوتر به صورت بلندمدت، شدت وخامت بیماری در این افراد افزایش پیدا کند. بنابراین، با استفاده از این قابلیت و میانبر کیبورد می توان جلوی تشدید این دسته از عارضه ها را گرفت؛ چرا که سیستم عامل ویندوز به صورت صوتی متن ها را توضیح می دهد.

12. میانبر اجرای لینکدین

 • فشردن دکمه های Ctrl + Shift + Alt + Win + L

این میانبر شاید کمی عجیب به نظر برسد اما واقعا روی ویندوز 11 کار می کند! با این اوصاف، به خاطر سپردن دکمه های میانبر شاید از حوصله بسکمک از افراد خارج باشد و صرفا از طریق کلیک روی بوک مارک صفحه، وارد لینکدین شوند. در هر صورت، این میانبر برای افرادی که زیاد با برنامه پر طرفدار لینکدین سر و کار دارند سودمند خواهد بود.

13. میانبر نمایش اعلانیه ها و تقویم

 • فشردن دکمه های Win + N

کاربرهای بسیار زیادی نیاز دارند تا در هنگام کارهای روتین با کامپیوتر و لپتاپ با تاریخ ها و تقویم روبرو شوند. این میانبر که منحصرا برای ویندوز 11 تعریف شده، موجب می شود تا اعلانیه ها و تقویم در عرض چند ثانیه به نمایش کشیده شوند. حداقل نیاز نیست تا به صورت دستی روی برنامه ها یا نوار مربوط به نمایش اعلانیه ها کلیک کرد.

14. میانبر تنظیمات مربوط به صدا در ویندوز 11

 • فشردن دکمه های Ctrl + Win + V

این مورد قطع به یقین پرکاربردترین و سودمندترین میانبر ویندوز 11 محسوب می شود. بر حسب این که چه تعداد دستگاه صوتی به کامپیوتر متصل شده و چه تعداد برنامه های مولتی مدیا در حال اجراست، شما می توانید نوارهای تنظیم صدای هر کدام را صرفا با فشردن میانبر مذکور تنظیم کنید. این میانبر رسما در اتلاف وقت صرفه جویی خواهد کرد و صرفا روی ویندوز 11 کار می کند.

15. میانبر تنظیمات ایکس باکس گیم بار

 • فشردن دکمه های Win + G: نرم افزار ایکس باکس گیم بار را اجرا می کند.
 • فشردن دکمه های Win + Alt + B: استاندارد HDR را روشن و خاموش می کند (زمانی که گیم بار باز شده است).
 • فشردن دکمه های Win + Alt + PrtScn: اسکرین شات های بازی های ویدیویی را به عنوان یک فایل ذخیره می کند (زمانی که گیم بار باز شده است).
 • فشردن دکمه های Win + Alt + R: ویدیوی بازی های ویدیویی را ضبط می کند (زمانی که گیم بار باز شده است).

این میانبر مختص به گیمرهای کنسول ایکس باکس به شمار می رود. اگر هنوز با گیم بار یا همان نوار بازی ایکس باکس در ویندوز آشنا نشده اید، الان می تواند وقت مناسبی باشد. با استفاده از این برنامه می توان از تجربه بازی های ویدیویی های مختلف تصاویر و ویدیوهای مختلفی را تولید کرده و با دیگران به اشتراک گذاشت. با استفاده از میانبر Win + G می توان این نوار کاربردی را اجرا کرد.

بهترین میانبرهای کیبورد ویندوز 11

در این مقاله تلاش کرده ایم مفیدترین میانبرهای کیبورد ویندوز 11 را معرفی کنیم. به همین دلیل، میانبرهای متعدد دیگری نیز در سیستم عامل ویندوز مورد استفاده قرار می گیرند که کاربردهای کمتری دارند. در هر صورت، برخی از این میانبرها روی ویندوز 10 هم کارایی خواهند داشت و برخی دیگر از میانبرها مثل میانبر کورتانا جای خود را به قابلیت تازهتر و بهتری مثل کوپایلت داده اند. با تمام این تفاسیر، شاید میانبری که برای کارهای شما چندان جالب نباشد، برای سایر کاربرها یک گزینه کاربردی و بسیار مفید تلقی شود. در هر صورت، بهتر است 15 میانبر کیبورد در این مقاله را به خاطر بسپارید.

منبع: pocket-lint

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 دی 1402 بروزرسانی: 20 دی 1402 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1652

به "با 15 میانبر مفید کیبورد در ویندوز 11 آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با 15 میانبر مفید کیبورد در ویندوز 11 آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید