تقابل جنگنده های روسیه با هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز دریای ژاپن

به گزارش تور سریلانکا، دو فروند جنگنده ارتش روسیه یک هواپیمای جاسوسی نیروی هوایی آمریکا را بر فراز دریای ژاپن شناسایی و رهگیری نموده و با موفقیت به پایگاه خود بازگشتند.

تقابل جنگنده های روسیه با هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز دریای ژاپن

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع روسیه روز شنبه از پرواز اضطراری جنگنده های این کشور برای رهگیری یک فروند هواپیمای راهبردی جاسوسی آمریکا بر فراز دریای ژاپن اطلاع داد.

به نوشته خبرگزاری تاس وزارت دفاع روسیه در این زمینه اعلام نمود که یک فروند جنگنده سوخو-35 و یک فروند جنگنده میگ-31 متعلق به نیروی دفاع هوایی شرق روسیه پس از اعلام شرایط اضطراری، بلافاصله ماموریت خود را انجام داده و هواپیمای جاسوسی آمریکا را شناسایی و رهگیری کردند.

به گفته وزارت دفاع روسیه، نوع هواپیمای جاسوسی آمریکایی آر سی-135 متعلق به نیروی هوایی آمریکا بود و جنگنده های روسی حین این ماموریت هواپیمای آمریکایی را با حفظ فاصله امن همراهی کردند.

بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، پس از خروج این هواپیما از قلمروی هوایی روسیه، جنگنده های یاد شده به سلامت به پایگاه خود باز گشتند. روسیه اعلام نموده که حین این ماموریت جنگنده های روسیه تمام قوانین بین المللی هوایی را رعایت کردند.

بوئینگ آرسی-135، ماموریت های شناسایی شامل تصویربرداری، جاسوسی و انحراف سیگنال را انجام می دهد.

این در حالی است که ایسلند، از متحدان ناتو هفته گذشته از پرواز چند فروند بمب افکن برد بلند روسیه در حریم هوایی ناتو نزدیک این کشور اطلاع داد. گارد ساحلی ایسلند مدعی شد که روز سوم جولای (شنبه 14 تیر) بمب افکنهای برد بلند روسیه وارد بخش کنترل هوایی، وارد قلمروی هوایی ناتو شدند. این بمب افکنها خارج از حریم هوایی ایسلند اما داخل قلمروی هوایی ناتو پرواز کردند. بعد از این حادثه جنگندههای اف-35 نیروی هوایی ایتالیا مستقر در این پایگاه در جنوب استاکانس برای رهگیری بمب افکنهای روسی به پرواز درآمدند. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 467

به "تقابل جنگنده های روسیه با هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز دریای ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقابل جنگنده های روسیه با هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز دریای ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید