سوغاتی های اسپانیا

به گزارش تور سریلانکا، اسپانیا به علت تاریخ و فرهنگ غنی که دارد، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در دنیا شناخته شده است. به همین علت سوغاتی های اسپانیا متنوع و متعدد هستند که شامل صنایع هنری دستی و یا خوراکی های مخصوص اسپانیا می شوند. شما با تورهای گردشگری اسپانیا در آژانس خبرنگاران می توانید بعد از بازدید از شهرهای اسپانیا، سوغاتی های مخصوص آنجا را نیز خریداری نمایید.

سوغاتی های اسپانیا

زیورآلات اسپانیا

جواهرات اسپانیا یکی از محصولات محبوب و مهم در صنعت جواهرسازی در کل دنیا هستند. جواهرات اسپانیا، یکی از برترین سوغاتی های اسپانیا محسوب می شوند. اسپانیا با تاریخ طولانی در فراوری جواهرات خاص معروف است. از انواع جواهرات محلی که در اسپانیا به عنوان سوغاتی انتخاب می شوند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

فلامنکو (Flamenco)

این نوع از جواهرات مرتبط با پایکوبی فلامنکو هستند که بعنوان یکی از معروف ترین سوغاتی های اسپانیا محسوب می شوند. این جواهرات شامل گردنبندها، گوشواره ها و دستبندهایی با طراحی های متفاوت و متنوع هستند.

کاستانیتا (Castanets)

این محصولات نماد فرهنگی اسپانیا هستند و بعلاوه به عنوان تزئیناتی در جواهرات نیز استفاده می شوند.

ریبو (Rebo)

ریبو یک نوع گوشواره های سنتی اسپانیایی است که از هنرهای دستی اسپانیا بشمار می رود. این گشواره ها با طرح ها و تزئینات محلی تزیین می شوند.

فیلیگری (Filigree)

تکنیک فیلیگری یک فرآیند صنایع دستی است که در آن، با استفاده از سیم های نازک یا تارهای فلزی که معمولاً از جنس نقره یا طلا هستند،اشکال پیچیده و زیبا به یکدیگر متصل می شوند تا الگوها یا طرح های هنری و تزئینی ساخته گردد. جواهرات فیلیگران در اسپانیا بسیار محبوب هستند و معمولاً به عنوان سوغاتی انتخاب می شوند.

برخی از سوغاتی هایی که شامل صنایع دستی و هنری اسپانیا می شوند عبارتند از:

لباس محلی فلامنکو

لباس های محلی فلامنکو، نمادی از فرهنگ و هنر اسپانیا مخصوصاً منطقه ها آندالوسیا است. این لباس ها به همراه موسیقی و پایکوبی های فلامنکو معروف هستند که یکی از مجذوب کننده ترین سوغاتی های اسپانیا محسوب می شوند. اسپانیا دارای مدل های لباس محلی مختلف دیگری مانند مانتیلا و کاستانیتا می باشد.

آبانیکو یا بادبزن

آبانیکو در اسپانیا و برخی کشورهای اسپانیایی زبان معمولاً به عنوان نماد فرهنگی و سنتی شناخته می گردد. آبانیکو از پنبه یا ابریشم ساخته شده است که مانند بادبزن باز و بسته می گردد و برای خنک کردن خود یا ایجاد باد مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله گاهی همراه با پایکوبی های فلامنکو (یک نوع پایکوبی اسپانیایی) استفاده می گردد و یکی از محبوب ترین سوغاتی های اسپانیا به حساب می رود.

اشیاء تزئینی کوچک

اسپانیا به فراوری انواع مختلف اشیاء تزئینی کوچک معروف است. این اشیاء کوچک به عنوان یکی از جالب ترین سوغاتی های اسپانیا و یادگاری های این کشور برای گردشگران و مسافران مورد استقبال قرار می گیرد. این اشیاء تزئینی معمولاً بیانگر عناصری از فرهنگ و تاریخ اسپانیا هستند.

پوستر گاو بازی

پوسترهای گاوبازی به عنوان یکی از سوغاتی های معروف اسپانیا شناخته شده اند. یکی از ویژگی های فرهنگی و سنتی اسپانیا، هنر گاوبازی است و پوسترهای گاوبازی به عنوان اشیاء هنری محبوب در این کشور فراوری می شوند.

این پوسترها دارای طراحی ها و رنگ های مختلفی هستند که روی برخی از آن ها، تاریخ و مکان اجرای رویداد گاوبازی ممکن است درج شده باشد. این پوسترها معمولاً به عنوان یادگاری از یک نمایش گاوبازی یا یک رویداد خاص به گردشگران و علاقه مندان به این سرگرمی هدیه داده می شوند.

در اسپانیا می توانید مجذوب کننده ترین سرگرمیات رایگان در اسپانیا را داشته باشید.

شال مانیلا

شال مانیلا یک شال بزرگ با طرح ها و تزئینات زیبا است که از ابریشم دوخته می گردد. این شال به صورت زیبا در اختتامیه های پایکوبی و نمایش های فلامنکو مورد استفاده قرار می گیرد. این شال به عنوان یک عنصر تزئینی اساسی در پایکوبی ها شناخته می گردد و یکی از نمادهای فرهنگی و هنری اسپانیا محسوب می گردد.

سرامیک و فخار

اسپانیا معروف به سرامیک ها و فخارهای زیبا و متنوع است. شما می توانید سرامیک های دست ساز، پیش دستی های تزیینی یا تخته های سرامیکی با طراحی های محلی را بعنوان یادگاری یا یکی از سوغاتی های اسپانیا خریداری نمایید.

قاشقک

جنس قاشقک یا کاستانت ها از چوب، پلاستیک یا فلز است و با توجه به مواد و طراحی آن ها، می توانند به شکل ها و میزان های مختلفی ساخته شوند. آن ها به عنوان یک جزء اساسی در نمایش ها و اجراهای موسیقی و پایکوبی فلامنکو، استفاده می شوند. این قاشقک ها یا کاستانت ها یکی از سوغاتی های محبوب گردشگران و مسافران هستند.

فهرست کامل مکان های توریستی اسپانیا

کفش اسپادریل

اسپادریل (Espadrille) یک نوع کفش تابستانی سبک و محبوب است که نماد مد و فرهنگ اسپانیا است. این کفش ها معمولاً دارای طرح ها و رنگ های متنوع هستند. این کفش ها یکی از عناصر اصیل اسپانیایی هستند و از جمله سوغاتی های محبوب اسپانیا برای گردشگران محسوب می شوند.

گیتار

گیتار اسپانیایی یکی از سوغاتی های گران بها و با ارزش اسپانیا است. این محصول معمولاً در فروشگاه ها و بازارهای هنری در اسپانیا قابل تهیه است. این گیتارها نه تنها یک ابزار موسیقی هستند، بلکه به عنوان یک عنصر تزئینی زیبا نیز مورد توجه قرار می گیرند.

ظروف سفالی

ظروف سفالی اسپانیایی یکی از محبوب ترین سوغاتی های اسپانیا هستند. صنایع سفالگری در اسپانیا تاریخی طولانی دارد و تزئینات سنتی و طراحی های خلاقانه اسپانیایی در این ظروف به نمایش گذاشته شده است. این ظروف سفالی از صنایع دستی و هنری اسپانیا هستند و دارای طرح ها و رنگ های زیبا و متنوع هستند.

مروارید

یکی دیگر از سوغاتی های معروف اسپانیا مرواریدهای طبیعی است. این مرواریدها معمولا به صورت تزئینی روی انگشتر، گردنبند و دستبند مورد استفاده قرار می گیرند.

پتوی ازکارای

پتوهای ازکارای اسپانیایی دارای رنگ های زیبا و طرح های محلی اسپانیایی هستند. این پتوها دارای بافت پنبه ای هستند و معمولاً در میزان ها و طراحی های مختلفی فراوری می شوند. از آنجایی که این پتوها به صورت دستی ساخته می شوند، بسیار باکیفیت هستند.

پتوهای اسپانیایی به عنوان یک هدیه یا سوغاتی از اسپانیا یا به عنوان یک قطعه تزئینی بسیار مجذوب کننده هستند. این پتو در فروشگاه ها و بازارهای گردشگری در اسپانیا قابل تهیه هستند.

محصولات چرمی

اسپانیا یکی از کشورهای معروف فراوری کننده محصولات چرمی با کیفیت بالا است. این محصولات چرمی شامل کیف، کفش، کمربند و کبف های دستی می شوند. در اسپانیا می توانید انواع محصولات چرمی با کیفیت را به عنوان سوغاتی و یادگاری تهیه نمایید.

جعبه های هدیه با تحفه های هنری

اسپانیا معروف به صنایع دستی و هنری است. شما می توانید برای تحفه های هنری مانند سرامیک، پارچه های دست ساز و غیره از جعبه های هدیه شیک با طراحی زیبا و متفاوت بهره ببرید.

در ادامه به معرفی سوغاتی های خوراکی اسپانیا می پردازیم:

شکلات

اسپانیا یکی از معروف ترین فراوریکنندگان شکلات در دنیا است. پیشنهاد می گردد در سفر به اسپانیا حتما بعنوان سوغاتی از این شکلات ها تهیه کنید. شکلات های اسپانیایی مانند: تورون، نوگات از خوراکی های معروف اسپانیا و یکی از محبوب ترین سوغاتی های اسپانیا هستند.

محصولات زیتون

اسپانیا یکی از بزرگ ترین فراوریکنندگان انواع زیتون و محصولات مشتق آن مانند روغن زیتون و زیتون های ترش است. این محصولات را می توانید به عنوان سوغاتی خوراکی برای علاقه مندان به آشپزی یا طعم های مخصوص اسپانیایی تهیه کنید.

زعفران

یکی از برترین سوغاتی های اسپانیا، زعفران است. اگر در پی تهیه زعفران اسپانیایی به عنوان هدیه هستید، می توانید زعفران باکیفیت اسپانیایی را از فروشگاه های محصولات خوراکی یا فروشگاه های خوراکی اسپانیایی تهیه کنید.

سس سالسا اسپسنالر

سالسا اسپینالر یکی از محبوب ترین سوغاتی های اسپانیا شناخته می گردد. این سس، یک نوع از سالساها است که به عنوان افزودنی برای انواع غذاها استفاده می گردد. سالسا اسپینالر معمولاً از ترکیب مواد مختلفی از جمله سرکه، نمک، نباتات، آب، روغن و گیاهان خشک ساخته می گردد.

این سس یک ادویه مکمل و طعم دهنده برای میگوها، میان وعده های ماهی معروف است.

به عنوان یک سوغاتی اسپانیایی، سالسا اسپینالر می تواند به عنوان یک هدیه خوشمزه و منحصر بفرد برای علاقه مندان به آشپزی باشد.

پنیر اسپانیایی

پنیر اسپانیایی، یکی از محصولات محبوب اسپانیا است و این کشور یک تاریخ طولانی در فراوری انواع مختلف پنیر دارد. پنیرهای اسپانیایی متنوع هستند و از لحاظ طعم، بافت و استفاده در آشپزی انواع متنوعی دارند. یکی از مشهورترین پنیرهای اسپانیایی پنیر مانچگو است. این پنیر از شیر گوسفند تهیه می گردد و در منطقه لا مانچا در اسپانیا فراوری می گردد. طعم این پنیر معمولاً ملایم است.

منبع: https://www.globe-gazers.com/best-spain-souvenirs-and-gifts

منبع: ژیوار
انتشار: 14 آبان 1402 بروزرسانی: 14 آبان 1402 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1645

به "سوغاتی های اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوغاتی های اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید