شکوری: شایعه تعویق انتخابات فدراسیون فوتبال از کجا می آید؟ ، سن بازنشستگی در اساسنامه 65 سال است

به گزارش تور سریلانکا، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت: انتخابات به شکلی عادلانه و در زمان مقرر برگزار می گردد و نمی دانم شایعه تعویق آن از کجا می آید.

شکوری: شایعه تعویق انتخابات فدراسیون فوتبال از کجا می آید؟ ، سن بازنشستگی در اساسنامه 65 سال است

به گزارش ، ابراهیم شکوری درباره احتمال تعویق انتخابات آینده فدراسیون فوتبال و رد صلاحیت بازنشستگان اعلام کرد: تاریخ انتخابات براساس تقویم 18 اردیبهشت بود، اما طبق مصالح فوتبال و احتیاج جامعه فوتبالی سعی کردیم این مجمع را سریع تر برگزار کنیم. از طرفی تیم ملی ما در فروردین و خرداد 99 بازی دارد و برگزاری انتخابات در اردیبهشت شرایط خوبی را رقم نمی زد.

او ادامه داد: جوی که اکنون برای لابی و رای جمع کردن وجود دارد، اگر در اردیبشهت سال آینده بود به تیم ملی ضربه می زد. به همین دلیل جامعه فوتبال درخواست کرد انتخابات 25 اسفند برگزار شود و از 2 ماه قبل از انتخابات فرآیند آن را به شکل قانونی آغاز کردیم. تا به امروز تیمی که در حوزه دبیرکلی فدراسیون مشغول است به بهترین شکل کارش را انجام داده و هیچ مسئله ای در فرایند انتخابات وجود نداشته است.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال توضیح داد: در بحث اطلاعیه ها، ثبت نام ها و در مشخص صلاحیت ها مسئله ای نداشته ایم. فرآیند به خوبی در حال اجرا است و من نمی دانم شایعه تعویق انتخابات از کجا می آید. طبق اساسنامه انتخابات را برگزار می کنیم و تمام کوشش من و همکارانم این است که انتخابات سالم و عادلانه ای برگزار شود.

او درباره لزوم اخذ رای 10 برای حضور در انتخابات پست ریاست و 5 رای برای هیئت رئیسه مجمع فدراسیون فوتبال گفت: تا 20 بهمن افراد می توانستند برای ثبت نام اقدام نمایند و تا 27 بهمن هم باید فرم معرفی نامه خود از سوی اعضای مجمع را ارائه نمایند. تا به امروز تعدادی از دوستان معرفی شده اند و منتظر هستیم سایر اعضای مجمع هم نفرات منتخب خود را معرفی نمایند.

او اضافه کرد: ما انتخابات را براساس اساسنامه فعلی فدراسیون برگزار می کنیم، اما بعضی دوستان که خودشان پیش از این در فدراسیون سمت داشته اند اکنون به اساسنامه معترض هستند. من به عنوان سرپرست دبیرکلی یک سال و نیم است در فدراسیون مشغول هستم و اساسنامه ای ملاک عمل من قرار گرفته که از سوی همین دوستان تائید و تصویب شده است. اگر هم ایرادی متوجه اساسنامه باشد به همان دوستان باز می شود، اما من فکر می کنم هیچ مسئله ای وجود ندارد و انتخابات قانونی، بدون هیچ مشکل و شائبه ای برگزار می شود.

شکوری درباره زمان آنالیز صلاحیت نامزد ها گفت: نامزد ها تا 27 بهمن می توانند آرای خود را جمع نمایند و اگر نتوانند به این حدنصاب رسیده و به وسیله تعداد مشخصی از اعضای مجمع معرفی شوند، کنار گذاشته خواهند شد. البته با توجه به اینکه تعداد اعضای مجمع 75 نفر است بی شک هفت نفر بیشتر نمی توانند برای پست ریاست نامزد شوند. هرچند اکنون 9 نفر برای این پست ثبت نام نموده اند. از 28 بهمن تیم سه نفره ای آغاز به آنالیز صلاحیت ها و ارزیابی مدارک دوستان خواهد نمود.

او اضافه کرد: ابتدا مدارک تحصیلی، سرانجام خدمت، شناسایی نفرات و معرفی نامه آن ها از سوی اعضای مجمع آنالیز می شود. سپس تائید صلاحیت حراستی آن ها از سوی وزارت ورزش و جوانان انجام می شود.

او درباره بحث ممنوع الحضور بودن افرادی مانند حیدر بهافرایند برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون گفت: تنها موضوعی که درباره بازنشستگی در اساسنامه آمده این است که تنها افراد بین 35 تا 65 سال می توانند در فدراسیون فعالیت نمایند. ما در حال حاضر طبق اساسنامه کار را جلو می بریم و اگر قرار باشد اتفاق دیگری رخ بدهد در صلاحیت من نیست که نسبت به آن صحبت یا تصمیم گیری کنم. من تنها طبق اساسنامه و به شکل فوتبالی کار را پیش می برم. هرچند در بعضی اساسنامه فدراسیون نکاتی دیده نشده و ساکت است. شاید این موضوع به ضرر خودم هم باشد، اما در حال حاضر من کارمند فدراسیون، دبیرکل و مسئول برگزاری مجمع انتخاباتی هستم و طبق همین اساسنامه سعی می کنم انتخابات را برگزار کنم.

او درباره اینکه آیا تمام هیئت های استانی تا زمان برگزاری انتخابات فدراسیون رئیس دارند یا بعضی از آن ها با سرپرست اداره می شوند، گفت: در حال حاضر تمام هیئت های ما با رئیس اداره می شوند. البته در اساسنامه هیئت های استانی هم قید شده تا زمان برگزاری مجمع هیئت، رئیس آن می تواند به فعالیت خود ادامه بدهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 147

به "شکوری: شایعه تعویق انتخابات فدراسیون فوتبال از کجا می آید؟ ، سن بازنشستگی در اساسنامه 65 سال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکوری: شایعه تعویق انتخابات فدراسیون فوتبال از کجا می آید؟ ، سن بازنشستگی در اساسنامه 65 سال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید