مجموعه ای از خدمات پایه بانکی از جمله افتتاح حساب غیر حضوری شد

به گزارش تور سریلانکا، وزیر اقتصاد از تصویب مصوبه ای در شورای عالی مبارزه با پولشویی اطلاع داد که به موجب آن، امکان ارائه مجموعه ای از خدمات پایه بانکی از جمله افتتاح حساب به صورت غیر حضوری در بانک های کشور فراهم شده است.

مجموعه ای از خدمات پایه بانکی از جمله افتتاح حساب غیر حضوری شد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سید احسان خاندوزی پس از خاتمه جلسه شورای عالی مبارزه با پولشویی که در محل این وزارتخانه برگزار گردید، در جمع خبرنگاران گفت: دولت از سال گذشته، شورای عالی مبارزه با پولشویی را مکلف نموده بود، درباره خدمات غیر حضوری بانکی به نحوی تصمیم گیری کند که با توجه به شرایط کرونایی و مسائل ناشی از آن، دیگر نیازی به مراجعه آن ها به بانک برای بهره گیری از خدمات پایه بانکی، از جمله افتتاح حساب، نباشد.

وی با یادآوری اینکه خوشبختانه بسیاری از دیگر خدمات، مثل دریافت و نقل و انتقال پول و ... به وسیله بانک ها به وسیله نرم افزار های موبایلی و کامپیوتری به مردم ارائه می گردد، اضافه کرد: با این وجود برای استفاده از خدماتی مثل افتتاح حساب، دست کم یکبار باید بصورت حضوری مراجعه به بانک صورت می گرفت.

خاندوزی گفت: از مدت ها قبل، این مطالبه، برای تسهیل کار مردم و بویژه رعایت ملاحظات کرونایی وجود داشت که بانک ها بطور کامل برای ارائه خدمات خود بر روی پلتفرم های برخط بروند و خوشبختانه این مطالبه، امروز صورت عملی به خود گرفت.

وزیر اقتصاد بیان کرد: در جلسه امروز شورای عالی مبارزه با پولشویی، دستورالعمل لازم در این خصوص مصوب و یا به عبارت دیگر، ممنوعیت پیشین در این ارتباط برداشته شد و از امروز بانک ها و مؤسسات اعتباری مجاز خواهند بود که تمام خدمات بانکی خود از جمله احراز هویت را بصورت برخط ارائه دهند به نحوی که هیچ نیازی به مراجعه حضوری نباشد.

وی توضیح داد: از این پس، این امکان فراهم می گردد که از طرق مختلف مثل شناخت بیومتریک، امضای دیجیتال و روش های دیگر از این دست، احراز هویت مشتریان صورت بگیرد که این یاری خوبی به توسعه و توسعه بانکداری بدون مراجعه مردم بویژه در شرایط کرونایی می نماید.

خاندوزی تأکید کرد: مصوبه شورای عالی مبارزه با پولشویی، مجموعه ای از خدمات پایه بانکی را شامل می گردد که به تفصیل در دستورالعمل آن ذکر شده است، اما کاربردی ترین آن برای عامه مردم، همین افتتاح حساب است.

وزیر اقتصاد در پاسخ به سؤالی در مورد چگونگی اجرای مصوبه شورای عالی مبارزه با پولشویی گفت: این بستگی به اندازه آمادگی هر یک از بانک های کشور در این ارتباط دارد؛ هر چند خبر داریم که چند مؤسسه اعتباری و صندوق قرض الحسنه حتی پیش از این مصوبه نیز، این گونه خدمات را ارائه می کردند، اما امروز دیگر همه بانک ها می توانند وارد رقابت در این عرصه برای ارائه خدمات غیر حضوری شوند.

خاندوزی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد اینکه تا امروز چند بانک به سامانه سفته الکترونیک متصل شده اند، گفت: بنا بر اطلاعات رسیده، بانک آینده و صندوق قرض الحسنه رسالت، به این سامانه متصل شده اند؛ بانک ملی هم این امکان را ایجاد نموده، اما چون موضوع را روی سایت اصلی خودش درج ننموده بود، ما به مدیران این بانک تذکر دادیم که برای سهولت دسترسی مردم، مراتب را در صفحه اصلی سایت خود در دسترس بگذارند که این امر در حال انجام است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1388

به "مجموعه ای از خدمات پایه بانکی از جمله افتتاح حساب غیر حضوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه ای از خدمات پایه بانکی از جمله افتتاح حساب غیر حضوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید