مقاله: جاذبه های نیوبرانزویک کانادا

به گزارش تور سریلانکا، جزیره گراند مانان، یک جامعه ماهیگیری کوچک در نزدیکی دهانه خلیج فاندی است که تنها با قایق می توان به آن دسترسی پیدا کرد. این جزیره که حدود 35 کیلومتر طول دارد و عرض آن به بیش از 10 کیلومتر نمی رسد، نقطه ای عالی برای دیدنی وال ها، پرندگان و دیگر موجودات دریایی در طول فصل های گرم به شمار می رود. بیش از 300 گونه پرنده در این جزیره زندگی می نماید. گراند مانان، بزرگ ترین جزیره از میان جزایر فاندی در خلیج فاندی محسوب می شود. طبق سرشماری سال 2006، این جزیره جمعیتی معادل 2,460 نفر داشته است و بیشتر ساکنین آن در بخش شرقی جزیره زندگی می نمایند.

مقاله: جاذبه های نیوبرانزویک کانادا

زمانی که مد اتفاق می افتد، برخلاف جریان رودخانه سنت جان فشار وارد می نماید و همانطور که از نام این تنداب معین است، جهت رودخانه بالعکس می شود و ریورسینگ فالز یا آبشار وارونه به وجود می آید. جزر و مد خلیج فاندی به گونه ای است که هنگام جزر، سطح آب دریا 4 متر پایین تر از رودخانه و هنگام مد سطح آب دریا 4 متر بالاتر از سطح آب رودخانه می شود. برترین نقطه برای دیدنی جزر و مد روی پل ریورسینگ فالز است، جایی که رودخانه به وسیله یک تنگه عکیق باریک می شود. این پل در شهر سنت جان واقع شده است.

بازار شهری سنت جان قدیمی ترین بازار کشاورزی کانادا محسوب می شود. این بازار طویل میزبان فروشندگانی است که صنایع دستی و سوغاتی های متنوعی را به معرض فروش می گذارند. این بنا در سال 1876 ساخته شده است. در سال 1877 یک آتش سوزی بزرگ رخ داد که خوشبختانه این بازار در آن آسیبی ندید. صدای یک زنگ نشانه آغاز و انتها روز در بازار است.. بازار شهری سنت جان روزهای یکشنبه تعطیل است.

منبع مقاله: جاذبه های نیوبرانزویک کانادا

انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1253

به "مقاله: جاذبه های نیوبرانزویک کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: جاذبه های نیوبرانزویک کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید