نرخ مسکن برای نیمه دوم سال 98 چگونه است؟!

به گزارش تور سریلانکا، عضو انجمن انبوه سازان مسکن گفت: در نیمه دوم سال نیز قیمت مسکن ثابت باقی خواهد ماند؛ چرا که فعلا تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد.

نرخ مسکن برای نیمه دوم سال 98 چگونه است؟!

توسعه نیوز:عضو انجمن انبوه سازان مسکن در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت مسکن در نیمه دوم سال ارزان تر خواهد شد؟ گفت: در نیمه دوم سال نیز قیمت مسکن ثابت باقی خواهد ماند؛ چرا که فعلا تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد اما کسانی که برای مصرف قصد خرید خانه دارند شیب قیمت ها نسبت به نیمه نخست سال کُندتر شده و خانه اولی ها راحت تر می توانند مسکن خود را نسبت به ماه های گذشته تهیه کنند.

محمدعلی ربانی اظهار کرد: فعلا فرایند رشد قیمت کُندتر از قبل شده است. قیمت مسکن در منطقه ها یک، دو و سه حدود 10 درصد ارزان شده است. همچنین در برخی از منطقه ها دیگر قیمت خانه تا پنج درصد افت کرده است.

او درباره طرح های دولت در زمینه ساخت مسکن اضافه نمود: دولت کلنگ ساخت چهار هزار واحد مسکونی را برای توسعه تولید در این بخش زمین زد؛ این در حالی است که این خانه ها تا دو سال آینده ساخته نخواهد شد. بنابراین تا زمانی که تقاضا برای خرید خانه وجود داشته باشد قیمت خانه ارزان نمی شود.

ربانی در ادامه گفت: برای تعادل قیمت مسکن دولت ها باید برنامه های خود را در راستای تولید مسکن محقق سازند. متاسفانه در طول سنوات گذشته وعده دولت در راستای ساخت خانه عملیاتی نشده و همین موضوع باعث شد تا در سال 98 با نوسان قیمت ها رو به رو باشیم.

منبع: تجارت نیوز

منبع: اُکالا
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1239

به "نرخ مسکن برای نیمه دوم سال 98 چگونه است؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ مسکن برای نیمه دوم سال 98 چگونه است؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید