اخبار اقتصادی

مجموعه ای از خدمات پایه بانکی از جمله افتتاح حساب غیر حضوری شد

وزیر اقتصاد از تصویب مصوبه ای در شورای عالی مبارزه با پولشویی اطلاع داد که به موجب آن، امکان ارائه مجموعه ای از خدمات پایه بانکی از جمله افتتاح حساب به صورت غیر حضوری در بانک های کشور فراهم شده است.

22 اردیبهشت 1401

ضرورت طراحی دوره تحصیلی شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش

تهران (پانا) - عملکرد دفتر تالیف کتاب های فنی و حرفه ای و کاردانش سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با حضور رئیس، معاونان سازمان و بعضی از اعضای این دفتر آنالیز شد.

21 اردیبهشت 1401

انویدیا از خرید تراشه ساز انگلیسی منصرف شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، این تراشه ساز آمریکایی به شرکایش اعلام نموده، انتظار ندارد این معامله انجام گردد و از سوی دیگر سافت بانک نیز تصمیم دارد عرضه اولیه سهام ARM را برگزار کند.

17 اردیبهشت 1401

به روز رسانی نو و جالب در ایرتگ اپل

شرکت اپل به تازگی به روزرسانی هایی را برای دستگاه های ردیابی AirTag خود ارائه نموده است تا از استفاده از آن ها برای ردیابی مخفیانه افراد به جای یافتن کلید، کیف پول یا سایر موارد گم شده جلوگیری کند.

15 اردیبهشت 1401

مدیرعامل نو ایران خودرو انتخاب شد

تهران (پانا) - با تصمیم اعضای هیات مدیره، مهدی خطیبی به عنوان مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو منصوب شد.

5 اردیبهشت 1401

کره شمالی برای سومین بار در یک هفته آزمایش موشکی انجام داد

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی روز آدینه گفت که کره شمالی دو پرتابه نامشخص را به سمت دریای شرقی شلیک نموده است.

30 فروردین 1401

بیش از یک هزار محصول تازه در نهمین نمایشگاه مواد و تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت ثبت شد

نهمین دوره نمایشگاه مواد و تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران، 23 تا 26 آذرماه سال 1400 برگزار می شود. 1200 محصول نو برای مشارکت در این دوره به ثبت رسیده است.

27 فروردین 1401

ملزومات سفر در فصل بارندگی

گردشگران حرفه ای می دانند که در طول سفر به خصوص سفرهای کمپینگ و صحرایی اتفاقات پیش بینی نشده بسیاری ممکن است رخ بدهد.بنابراین اگر به مناطقی سفر می کنید که احتمال بارش و شرایط آب و هوایی حاد وجود دارد به یک سری ملزومات احتیاج دارید تا بتوانید به جای غر...

26 فروردین 1401

بخش کشاورزی تحمل افزایش قیمت تراکتور را ندارد

خبرنگاران/آذربایجان شرقی رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 30 هزار متقاضی در صف خرید تراکتور قرار دارند، گفت: در ابتدای سالجاری محصولات شرکت تراکتورسازی حدود 30 درصد افزایش قیمت داشت لذا فضای شکننده...

25 فروردین 1401

چطور با پول کم مثل شاهزاده ها سفر کنیم؟

سفر با پول کماگر تصمیم دارید تا یک سفر اقتصادی و صرفه جویانه به یکی از شهرها و یا کشورهای دنیا داشته باشید، این به آن معنا نیست که باید شب ها در هاستل بخوابید و یا اینکه همه مدت فقط غذاهای خیابانی بخورید. در واقع داشتن یک سفر لوکس بدون اینکه حساب بانکی...

7 فروردین 1401

شرایط سفرهای نوروزی اعلام شد

طبق اعلام معاون گردشگری برقراری سفرهای نوروزی به حاد نشدن ویروس کرونا در کشور مشروط شده است.

6 فروردین 1401

چین و پیشی گرفتن از آمریکا در بازار تجارت سفر

چین از نظر مجموع کل هزینه سفر در جدول بازار تجارت سفر، امریکا را هم پشت سر گذاشت.

4 فروردین 1401

دانشگاه فنی و حرفه ای الگویی برای توسعه کار و اشتغال

خبرگزاری خبرنگاران-رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای می تواند برای کل مجموعه ها در کشور در حوزه کار و اشتغال الگو باشد.

3 فروردین 1401

تور دهلی: شاهکارهای معماری سنگی هند در مجموعه تاریخی هامپی

هامپی در طول عمر خود بارها مورد حمله مهاجمان نهاده شد و تخریب شد. اما جذابیت های آن هنوز پابرجا است. این مجموعه تاریخی یکی از 37 سایت میراث جهانی یونسکو در هند است.

28 اسفند 1400

تور قطر ارزان: تاکتیک ایران در جام جهانی قطر چیست؟

دستیار ستادی معاون #گردشگری می گوید: جام جهانی #فوتبال 2022 قطر، کیک نیست که سهم هر کشور را تقدیم نمایند. این رویداد حکم یک کیسه برنج را دارد که همه داخل آن مشت می نمایند تا سهم خود را بردارند؛ مصر، عربستان، ترکیه، امارات و کویت منتظر آن لحظه طلایی هستند...

26 اسفند 1400

تور قطر ارزان: توافقات دریایی و هوایی ایران و قطر به کجا می رسد؟

در شرایطی که وزیر راه و شهرسازی از مذاکره برای توافق دو جانبه ایران و قطر در حوزه های دریایی، ترانزیتی و هوایی اطلاع داد، باید دید که این توافقات در سفر پیش روی رییس جمهوری به این کشور همسایه امضاء خواهد شد و از حالت مطالعاتی به مرحله اجرایی می رسد؟ ...

24 اسفند 1400

تور برزیل ارزان: برزیل از برابری در مبادلات مالی با ایران استقبال می نماید

توانمندی ها و ظرفیت های استان فارس و کشور برزیل در حوزه های مختلف کشاورزی و راه های توسعه همکاری تجاری و افزایش مبادلات تجاری دو کشور در نشستی با حضور وزیر کشاورزی کشور برزیل و هیأت همراه در اتاق شیراز آنالیز شد.

19 اسفند 1400

کاهش 5 درصدی سوانح ریلی در 9 ماهه سال جاری

آمار ها حاکی از کاهش 5 درصدی سوانح ریلی طی 9 ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

15 اسفند 1400

خاندوزی: عدم پرداخت تسهیلات در ماه های پایانی سال تخلف است

تهران (پانا) - وزیر امور اقتصادی و دارایی شرح داد عدم پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها در ماه های پایانی سال کاملا تخلف است.

12 اسفند 1400

وظایف مدیریتی و تأمین نیروی انسانی

تأمین نیروی انسانی یکی از وظایف اصلی مدیریت محسوب می گردد. اساسا آن دسته از وظایف مدیریت که تا به امروز مورد بحث قرار گرفته است یعنی برنامه ریزی و سازماندهی وقتی در عمل تحقق می یابد که نیروی انسانی مناسب و متخصص برای اجرای آن وجود داشته باشد. در ادامه...

11 اسفند 1400
تعداد: (406)