2 هزار و 100 مگاوات نیروگاه تاپایان برنامه ششم توسعه وارد مدار می گردد

به گزارش تور سریلانکا، معاون توسعه طرح های نیروگاهی شرکت برق حرارتی گفت : حدود 2 هزار و 100 مگاوات نیروگاه جدیدتاپایان برنامه ششم توسعه وارد مدار می گردد.

2 هزار و 100 مگاوات نیروگاه تاپایان برنامه ششم توسعه وارد مدار می گردد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، معاون توسعه طرح های نیروگاهی شرکت برق حرارتی گفت : حدود 2 هزار و 100 مگاوات نیروگاه نو تا خاتمه برنامه ششم توسعه وارد مدار می گردد.

حمیدرضا عظیمی روز چهارشنبه در گفت و گویی اضافه نمود: در طی دوره برنامه ششم توسعه (1396- 1400) 19 هزار و 774 مگاوات نیروگاه عملیات اجرایی شروع شده که بخشی به بهره برداری رسیده و بخشی هم درحال احداث است.

وی ادامه داد: در طی این برنامه چیزی حدود 11 هزار مگاوات ظرفیت نو وارد مدار شده است و از این مقدار حدود 3 هزار و 200 مگاوات به بهره برداری رسیده است.

عظیمی اعلام کرد: 11 هزار و 781 مگاوات نیروگاه درحال اجرا است و 4 هزار و 835 مگاوات نیروگاه هم در دوره پیشبرد واقع شده است.

معاون توسعه طرح های شرکت برق حرارتی گفت: هر نیروگاهی برای رسیدن به مرحله اجرا نیازبه یک سری اقدام ها مانند آماده سازی زیرساخت های لازم، تامین منابع اقتصادی وسایر تمهیدات دارد.

وی با اشاره به اینکه در بندت ماده 48 قانون برنامه ششم توسعه پیش بینی ایجاد 25هزار مگاوات نیروگاه شده است ادامه داد: ما از این مقدار پیش بینی شده فراتر عمل نموده ایم.

عظیمی در باره سهم نیروگاه های حرارتی اعلام کرد: سهم نیروگاه های حرارتی از این مقدار 3 هزار و 700 تا چهار هزار مگاوات است.

معاون توسعه طرح های شرکت برق حرارتی ادامه داد: 81 درصد از ظرفیت منصوبه نیروگاهی کشور متعلق به نیروگاه های حرارتی است.

وی اضافه نمود:از مقدار کلی فراوری برق کشور91 درصد سهم حرارتی ها است.

عظیمی دوره احداث نیروگاه های حرارتی را 3 سال دانست و اضافه نمود: یک تا دوسال هم دوره پیشبرد آنها است.

معاون توسعه طرح های شرکت برق حرارتی گفت: بنابراین ما الان در برنامه ششم توسعه حدود 11 هزار مگاوات به بهره برداری رسانده ایم و تاخاتمه این برنامه هم حدود 2 هزار و 200 مگاوات دیگر وارد مدار خواهیم کرد.

عظیمی ادامه داد: در برنامه هفتم توسعه هم14 هزار و 500 مگاوات نیروگاه نو وارد مدارمی گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1095

به "2 هزار و 100 مگاوات نیروگاه تاپایان برنامه ششم توسعه وارد مدار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 هزار و 100 مگاوات نیروگاه تاپایان برنامه ششم توسعه وارد مدار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید