با تعدادی از معروف ترین جاذبه های گردشگری کاپادوکیه آشنا شوید

به گزارش تور سریلانکا، یکی از مقاصد گردشگری ترکیه که بازدید از آن درصدر فهرست گشت و گذار گردشگران واقع شده است و بعنوان جواهر تاریخی مطرح می گردد، کاپادوکیه نام دارد. گردشگرانی که به کاپادوکیه سفر می نمایند، این فرصت و امتیاز را دارند که در یک سفر ماجراجویانه ضمن بهره مندی از منابع طبیعی و طبیعتی خیره نماینده، از مکانهای تاریخی و همچنین خلاقیتهای ساخته بشر بازدید بعمل آورند. موزه ها، بناهای تاریخی، چشم اندازهای طبیعی بکر و دست نخورده و مراکز خرید که تنها بخشی از دیدنی های معروف کاپادوکیه بوده، هر بیننده ای را سر ذوق خواهند آورد. اگر شما هم مشتاق شناخت بهترین جاهای دیدنی کاپادوکیه هستید، ما را در مقاله معروف ترین جاذبه های گردشگری کاپادوکیه همراهی کنید.

با تعدادی از معروف ترین جاذبه های گردشگری کاپادوکیه آشنا شوید

از سفر با تور خیلی ارزان پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

فهرست مطالب

شهر زیرزمینی درینکویوDerinkuyu Underground Cityبالونهای پروانه ای Butterfly Balloonsپارک ملی گورمه Goreme National Parkصومعه سرای سلیمه Selime Monasteryدودکش های جن و پری Fairy Chimneysخانه های غاری شکل Cappadocia Cave Dwellingsدره رز Rose Valleyمراکز خرید سوغاتی Gift shopsقلعه یوچی سار Uchisar Castleپاسابگ Pasabag

شهر زیرزمینی درینکویوDerinkuyu Underground City

در قرنهای گذشته برای در امان ماندن از حمله دشمنان، مردم این منطقه بر آن شدند که شهری زیرزمینی را بنا نمایند تا در زمان جنگها بدان پناه برده و خانواده خود را از کشتار نجات دهند. شهر زیرزمینی درینکویو دارای 18 طبقه بوده و مأمن خوبی هست. در سالهای اخیر، بازدید از این مجموعه برای عموم آزاد گشت. این در حالی است که تا پیش از آن، تنها افراد و گروه های خاص با کارت ورود مخصوص امکان بازدید از این مورد از بهترین جاهای دیدنی کاپادوکیه را داشتند.

در دل شهر زیرزمینی نام برده شده کلیساها، درمانگاه ها، اتاقهای دیدار و سالنهای اجتماع بچشم می خورند. همچنین، فضاهایی تعبیه شده که چهارپایان، دام و طیور را در دل خود جای دهند. شگفتی ساخت درینکویو به حدی است که مورخان تا سالها محو عجایب معماری این مورد از دیدنی های معروف کاپادوکیه بوده اند؛ شهری که تمدنی کهن را حفظ کرده و میزان درایت پیشینیان را در سختی های جنگ نمایان می سازد.

بالونهای پروانه ای Butterfly Balloons

شاید نام بالون های پروانه ای به گوش شما نیز خورده باشد؛ بالون های هوای گرمی که شهرت دنیای دارند و در منطقه کاپادوکیا مستقر هستند. چندین و چند شرکت عظیم گردشگری و تفریحی با سرمایه گذاری در این منطقه و استخدام افراد زبده در کار هدایت بالون های گردشگری، امکان سفر با بالون را برای علاقمندان فراهم کرده اند؛ سفری که فرصت ثبت خاطرات ناب و بی نظیر را به گردشگران می دهد. بالون های پروانه ای با گذر از فراز کوه و دره ها چشم اندازهای بی نظیری را از پس نگاه مسافران خود عبور می دهند؛ تصاویری که به جرأت می توان گفت رویایی ترین تصاویر گردشگری در زمان حضور در ترکیه خواهند بود. اگر شما نیز بدنبال چشیدن تجربه های جدید و هیجان انگیز هستید یا اهل عکاسی از مناظر بی نظیر طبیعی، سفر با بالون های پروانه ای را به هیچ عنوان از دست ندهید.

پارک ملی گورمه Goreme National Park

چنانچه کاپادوکیه را بعنوان مقصد گردشگری خود برگزیده اید، بازدید از پارک ملی گورمه را از دست ندهید؛ پارکی که تاریخ مصور ترکیه نامید می گردد و مجموعه ای از غارها، کلیساهای قدیمی و بناهای تاریخی را در دل خود جای داده است. جاذبه های تاریخی و طبیعی گورمه چنان پر شمار و بی نظیر بوده که همراه داشتن کتابچه راهنما را ضروری می سازد، زیرا ممکن است بدلیل عدم شناخت یا نبود هدایت کاربلد، بازدید از بعضی آثار تاریخی را از دست بدهید.

صومعه سرای سلیمه Selime Monastery

در میان رشته ای از کوههای آتشفشانی، صومعه سرایی قد علم کرده که گنجینه ای از آثار باستانی- مذهبی هست. صومعه سرای سلیمه که با هدف دور ماندن از دسترس افراد ناپاک و حفاظت بیشتر در دل کوهها بنا گشته، سالیان سال محل عبادت افراد منطقه کاپادوکیه بوده و درون آن هنوز هم آثار مرتبط با آن دوران به جای مانده اند. نقاشی های باستانی، دست کندهای مذهبی این مورد از معروف ترین جاذبه های گردشگری کاپادوکیه و صندلی عبادتی که از آن روزگاران به یادگار مانده، سندی است بر این حقیقت که مردم کاپادوکیه از عقاید مذهبی بالایی برخوردار بوده اند.

دودکش های جن و پری Fairy Chimneys

وقتی که باد و باران باید دیگر دست به کار می شوند و اثری چشم نواز و بی نظیر را بوجود می آورند. این جمله حکایت دودکش های جن و پری بوده که بر اثر فرسایش صخره ها بوسیله باد و باران پدید آمده اند. این مناظر طبیعی و باور نکردنی اگرچه ساخته دست انسان نیستند، اما بشر برای جذابیت بخشیدن به این اثر طبیعی دست به افسانه سرایی زده است که می توان این حکایت را از مردم محلی یا راهنماهای تور شنید؛ افسانه هایی که هر چند واقعی نیستند، اما می توانند ذهن شما را به پرواز درآورند و هم سو با نقش و نگار صخره های این مورد از بهترین جاهای دیدنی کاپادوکیه، شما را با خود همراه سازند.

خانه های غاری شکل Cappadocia Cave Dwellings

گفته می گردد هلمزدیپ Helms deep در فیلم ارباب حلقه ها برگرفته از خانه های موجود در این منطقه است؛ خانه هایی غار مانند که حاصل کنده کاری دستی مردم این سرزمین هستند؛ خانه هایی که بعضاً سالم و دست نخوردهاند و تمام بازدید نمایندگان را شیفته خود می سازند. در میان این سازه ها می توان بناهایی نظیر کلیسا، موزه های نقاشی شده و منزل مسکونی را نظاره کرد. در روستای کندوان ایران مشابه این منازل یافت می شوند، هر چند که وسعت و گستردگی آنها محدودتر از کاپادوکیه است.

دره رز Rose Valley

در میان سنگها، دره ای وسیع از گلهای رز گسترده شده است؛ دره ای چشم نواز و خیره نماینده که علاوه بر زیبایی های بصری، هوش گردشگران را نیز بدلیل رایحه مطبوعی که فضا را آکنده کرده، جلا می دهد. دره رز بدلیل آب و هوای مطبوعی که دارد، همه ساله میزبان گردشگران متعددی بوده که برای فرار از آلودگی ها و هوای نامناسب به این ناحیه پناه می آورند. در کنار همه زیبایی هایی که در میان این مورد از دیدنی های معروف کاپادوکیه هستند، می توانید کافه ای کوچک را بیابید که با بهره گیری از نور و انرژی خورشیدی، محیطی را فراهم ساخته تا خستگی مسافران را مرتفع سازد.

مراکز خرید سوغاتی Gift shops

کشور ترکیه بعنوان یکی از مطرح ترین مراکز تجاری و گردشگری دنیا بوده و سالانه اجناس و کالاهای متعددی از این کشور به سراسر دنیا ارسال می گردند. شهر کاپادوکیه نیز از قاعده کلی حاکم بر کشور ترکیه مستثنی نیست. مراکز فروشگاهی مختلفی وجود دارند که فرصت خرید سوغات را به گردشگران می دهند و محصولاتی همچون عطر، طلا، کارت پستال، جواهرات سنگی، صنایع چوبی و دستی و سنگ چشم و نظر تنها بخشی از کالاهایی بوده که می توان از یکی از بهترین جاهای دیدنی کاپادوکیه خرید.

قلعه یوچی سار Uchisar Castle

با عزیمت به قلعه یوچی سار، ضمن بهره مندی از مناظر طبیعی و چشم نواز حوالی این اثر، از پیشینه این منطقه نیز آگاه شوید. شاید دسترسی به قلعه کمی سخت باشد و بدلیل شیبی که دارد نتوان با وسیله نقلیه سفر نمود، اما تماشای جاذبه های طبیعی و تاریخی چنان وسوسه انگیز بوده که سختی پیاده روی شیرین و هیجان انگیز می گردد. گفتنی است که بدلیل جغرافیای خاص حاکم بر منطقه و بکر بودن طبیعت گسترده شده در دامنه این مورد از دیدنی های معروف کاپادوکیه، سالانه بالغ بر 10000 نفر از آن بازدید بعمل می آورند.

پاسابگ Pasabag

آخرین مورد از معروف ترین جاذبه های گردشگری کاپادوکیه که قصد داریم به شما خواننده گرامی معرفی کنیم، پاسابگ است. این منطقه که تلفیقی از تاریخ و طبیعت کشور ترکیه بوده، در لیست مناطقی واقع شده است که بازدید از آنان خالی از لطف نخواهد بود. هر چند شاید گشت و گذار در پاسابگ وقت زیادی از شما نگیرد، اما همین بازدید کوتاه نیز بسیار جذاب و منحصر بفرد خواهد بود.

در ادامه بخوانیدسفر به ترکیه | بهترین مقصد گردشگری ترکیهمنبع: همگردی
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 590

به "با تعدادی از معروف ترین جاذبه های گردشگری کاپادوکیه آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تعدادی از معروف ترین جاذبه های گردشگری کاپادوکیه آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید