تداوم تظاهرات یمنی ها علیه دولت دست نشانده سعودی

به گزارش تور سریلانکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از الشارع، ساکنان استان های عدن و حضرموت در جنوب یمن که کنترل آن به دست دولت خودخوانده یمن است با برگزاری تظاهرات خشم خود را نسبت به اوضاع نابسامان آنها نشان دادند.

تداوم تظاهرات یمنی ها علیه دولت دست نشانده سعودی

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که شهر الحوطه مرکز استان لحج نیز شاهد برگزاری تظاهرات از سوی تعداد زیادی از ساکنان این شهر بوده به طوری که راستا اصلی آن با گذاشتن بلوک های سیمانی و به آتش کشیدن لاستیک خودروها بسته شده است.

برق این منطقه برای سومین روز پیاپی به دلیل اتمام ذخایر سوختی قطع است. معترضان خواهان مجازات عاملان فساد در این استان در سایه اوضاع بد خدمات رسانی شدند. میزان بیکاری و فقر نیز در این استان افزایش یافته است.

در عدن نیز تعداد زیادی از معترضان با بستن راستاهای اصلی بخش خور مکسر و به آتش کشیدن لاستیک خودروها، شعارهایی علیه دولت دست نشانده سعودی در یمن سر دادند. معترضان اعلام کردند که دولت خودخوانده یمن باید از این مناطق خارج شود. نیروهای امنیتی وابسته به دولت عبد ربه منصور هادی برای متفرق کردن این تظاهرات وارد عمل شدند و از گلوله های واقعی علیه معترضان استفاده کردند.

علاوه بر عدن، شهر المکلا، مرکز استان حضرموت نیز صحنه تظاهرات مردمی مشابهی در پی نابسامانی خدمات و تاخیر در پرداخت حقوق نظامیان است. دولت خودخوانده یمن طی دو هفته گذشته، قیمت بنزین و گاز خانگی را به میزان 30 درصد افزایش داده تا منابع اندک خود را افزایش دهد و بتواند برخی از تعهدات از جمله حقوق نظامیان و غیرنظامیان در مناطق تحت تصرف خود را عملی سازد.

از سوی دیگر، آخرین اخبار منتشر شده حاکی از آن است که عربستان سعودی برای آرام کردن اوضاع وارد عمل شده و اجازه ورود یک محموله مواد سوختی به عدن را داده است. این در حالی است که محموله مذکور جوابگوی تنها چند ساعت تولید برق در این منطقه است و همین مسأله باعث شدت دریافت اعتراضات یمنی ها شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 864

به "تداوم تظاهرات یمنی ها علیه دولت دست نشانده سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم تظاهرات یمنی ها علیه دولت دست نشانده سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید