ترامپ واقعی از زبان خانواده و نزدیکانش

به گزارش تور سریلانکا، در روزهای آینده کتاب هایی به بازار می آیند که نقاط تاریکی از زندگی شخصی و ریاست جمهوری دونالد ترامپ را روشن خواهد نمود.

ترامپ واقعی از زبان خانواده و نزدیکانش

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، از برادرزاده ترامپ بگیر تا مردی که روزگاری مشاور امنیت ملی آمریکا بود، حالا همه اسباب هراس رییس جمهور آمریکا شده اند. آن ها در کتاب هایی که قرار است به زودی منتشر شوند، چیزهای نوشته اند که چندان باب طبع دونالد ترامپ نخواهد بود.

جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق ترامپ در کتابش با عنوان اتاق حادثه نشان می دهد که چگونه قانون شکنی در کاخ سفید به رویه ای معمول تبدیل می گردد. مری ترامپ برادرزاده رییس جمهور هم او را بی نصیب نگذاشته است و رازهای زندگی خانوادگی او را در زیادی و همواره ناکافی؛ چطور خانواده من خطرناک ترین مرد جهان را پرورش داد برملا می نماید.

هیچکدام از این دو کتاب هنوز به بازار نیامده اند، اما استقبال از پیش فروش آن ها به حدی زیاد بود که در فهرست پرفروش های آمازون کتاب اتاق حادثه صندلی نخست و کتاب زیادی و همواره ناکافی صندلی سوم را در اختیار دارد.

در این آشفته بازار کتابی دیگر هم در راه است. کتابی که به زندگی ملانیا ترامپ می پردازد. این کتاب ظاهرا درباره بانوی اول کاخ سفید است، اما در واقع سوژه اصلی اش رییس جمهور آمریکا است. در این کتاب به روزهای نخست ریاست جمهوری ترامپ سرک می کشیم. روزهایی که ملانیا ترامپ در اقدامی غیرمعمول تصمیم گرفته بود که به کاخ سفید نرود و در نیویورک بماند.

اتاق حادثه؛ وقتی مشاور سابق افشاگر می گردد

جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در کتابش با عنوان اتاق حادثه چه نوشته است؟ مسلما فردی در صندلی او اطلاعات دست اولی از تصمیمات و رویدادهای مهم دارد، و البته احتمالا حق نخواهد داشت بسیاری از آن ها را به زبان بیاورد اما همین که دست به قلم شده برای مخاطبان تشنه اطلاعات جذاب است.

او می گوید، کنگره برای استیضاح ترامپ نباید به ماجرای اوکراین اکتفا می کرد. همین یعنی مشاور امنیت ملی سابق باور دارد سطح رسوایی های دولت ترامپ خیلی بیش تر از آن چیزی است که تصور می گردد. بولتون در کتابش از کارهای ترامپ در حمایت از دیکتاتورهای مورد علاقه اش هم صحبت نموده است.

بولتون افشا نموده است که ترامپ در بیشتر تصمیمات سیاسی خود بیش از همه برنده شدن در انتخابات پیش رو را می بیند. او حتی در جنگ تجاری که با چین راه انداخته است، سعی می نماید چین را به سمتی سوق دهد که پیروزی او را در انتخابات تضمین کند.

البته اطلاعات کتاب تا حدی آزاردهنده است که وزارت دادگستری آمریکا با ارائه درخواستی به دادگاه خواهان جلوگیری از انتشار آن شده است. در این میان هستند منتقدانی که بولتون را صادق نمی بینند و در اهداف او شک دارند. آن ها معتقدند که بولتون اگر واقعا منتقد ترامپ بود در جلسه استیضاح حاضر می شد و صحبت می کرد نه اینکه صبر کند و حالا با استفاده از جو روانی جامعه قراردادی 2 میلیون دلاری برای انتشار کتابش ببندد!

برادرزاده دردسرساز

کتاب جدید مری ترامپ با عنوان زیادی و همواره ناکافی از 2 جنبه جذابیت دارد. یکی اینکه نویسنده اش فرزند برادر بزرگتر ترامپ است و با ادعای افشای اطلاعات خانوادگی به میدان آمده است. دیگر اینکه او مدعی است پیش از این با ارائه اطلاعاتی مهم به نیویورک تایمز منبع انتشار گزارشی درباره فعالیت های اقتصادی و ادعاهای فریبکارانه ترامپ بوده است. گزارشی که برای سه تن از روزنامه نگاران نیویورک تایمز جایزه پولیتزر را به ارمغان آورد.

او که اختلافات عمیقی با خانواده پدری اش دارد، آن ها را متهم نموده است که پس از مرگ پدربزرگشان که صدها میلیون دلار ثروت داشت، حق خانواده او را خورده اند. او در این باره گفته بود: آن ها باید از خودشان خجالت بکشند اما مطمئن هستم که شرمی در آن ها وجود ندارد.

برادرزاده 55 ساله ترامپ که رواشناس است در این کتاب به روشنی رفتار واقعی ترامپ با خانواده اش را توضیح می دهد. از سوءاستفاده های همسر اولش بگیر تا رفتار وحشتناک با پدری که به آلزایمر مبتلا شده.

بانوی اول مرموز

هنر معامله گری او روایتی از بانوی نخست مرموز ایالات متحده است. شخصیتی که در کنار ترامپ پرحاشیه زیاد دیده نمی گردد اما به ادعای کتاب بدون سر و صدا بر تصمیمات ترامپ تاثیر می گذارد.یکی از نکاتی که در این کتاب به عنوان هنر معامله گری ملانیا ذکر شده است، تعلل او در رفتن به کاخ سفید است که گفته می گردد برای امتیاز دریافت از ترامپ در توافق اقتصادی بین شان بود.

به ادعای نویسنده کتاب ملانیا تعصب زیادی روی ریشه های اسلونیایی خودش دارد و با پسرش بارون به زبان اسلونیایی صحبت می نماید که گاهی باعث گلایه ترامپ می گردد که سر از صحبت هایشان در نمی آورد.

مری جردن نویسنده این کتاب، گزارشگر واشنگتن پست است. روزنامه ای که البته رابطه خوبی با دونالد ترامپ ندارد. در تصویری که جردن از ملانیا می دهد، او کسی است که ترامپ را تشویق به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری کرد و در انتخاب مایک پنس به عنوان معاون اول رییس جمهور نقش مهمی داشت.

به هر حال باید تا زمان انتشار این کتاب ها صبر کرد و تاثیر آن ها را بر کمپین تبلیغاتی ترامپ را دید.

241241

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 414

به "ترامپ واقعی از زبان خانواده و نزدیکانش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ واقعی از زبان خانواده و نزدیکانش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید