تور آمریکا: تصمیم اتحادیه اروپا برای گردشگران آمریکایی

به گزارش تور سریلانکا، گردشگرانی که قصد بازدید از برج ایفل یا پل لندن را دارند، تنها افرادی نخواهند بود که از تمدید نشدن قانون عدم احتیاج آمریکایی ها به اخذ ویزای اتحادیه اروپا متضرر می شوند.

تور آمریکا: تصمیم اتحادیه اروپا برای گردشگران آمریکایی

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

مسئولان اتحادیه اروپا روز سه شنبه برنامه 15 ساله چشم پوشی از اخذ ویزا را مجددا مورد آنالیز قرار داد که براساس آن آمریکایی ها از سال 2001 می توانستند به مدت حداکثر 90 روز بدون اخذ ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا سفر نمایند.

مجلس اروپا به خوبی از دیرباز به ارزش گردشگران آمریکا پی برده و بنابراین بعید است برنامه چشم پوشی ویزا برای آمریکایی ها لغو گردد، اما بعضی متخصصان معتقدند این امکان وجود دارد که این موضوع مناسبات سیاسی و تجاری میان آمریکا و اروپا را تحت تاثیر قرار دهد.

جیکوب فانک کرکگارد، از اعضای ارشد موسسه اقتصاد بین الملل پترسون در این باره گفت:

تردیدی نیست که اگر اتحادیه اروپا بخواهد از شهروندان آمریکا برای سفر به کشورهای این منطقه ویزا اخذ کند، خبر بسیاری بدی برای گردشگری خواهد بود و همچنین پیغام های سیاسی منفی به مذاکرات پیمان تجاری و سرمایه گذاری ترنس-آتلانتیک (پیمان تجاری میان آمریکا و اروپا) ارسال می نماید.

برنامه چشم پوشی ویزا در سال 2001 شروع شد که براساس آن آمریکایی ها می توانند با اهداف مالی یا گردشگری برای مدت حداکثر 90 روز بدون احتیاج به اخذ ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کند و در عوض آمریکا نیز چنین امتیازی را در اختیار اغلب کشورهای اتحادیه اروپا به استثنای بلغارستان، کرواسی، قبرس ، لهستان و رومانی قرار داد.

پس از این که کمیسیون اروپا به صورت رسمی و در سال 2014 تفاوت در الزامات اخذ ویزا برای این کشورها را گزارش کرد ، اتحادیه اروپا ، ایالات متحده آمریکا را برای شامل کردن این پنج کشور در برنامه چشم پوشی از درخواست ویزا تحت فشار قرار داد، اما آمریکا به سبب آنچه نگرانی های امنیتی خواند از انجام این کار خودداری کرد و اتحادیه اروپا نیز در عوض تهدید به لغو برنامه چشم پوشی ویزا برای شهروندان آمریکایی نموده است.

وزارت امور خارجه آمریکا از احتمال لغو برنامه چشم پوشی اخذ ویزا برای اتباع خود ابراز نگرانی ننموده، اما جولیا میسون - از نمایندگان وزارت امور خارجه آمریکا - در این باره گفت که ما گفتمانی آزاد با مقامات اتحادیه اروپا و همچنین کشورهای اروپایی که در برنامه لغو ویزای ما قرار ندارند داشته ایم. احتمال تحمیل ویزا برای شهروندان آمریکایی غیرمنتظره است.

برنامه چشم پوشی از ویزا برای شهروندان آمریکایی فرصت مناسبی از لحاظ کسب و کار و گردشگری در قاره اروپا فراهم نموده بود و سالانه میلیون ها آمریکایی به کشورهای اتحادیه اروپا سفر می نمایند.

همچنین با افزایش قیمت دلار در مقایسه با یورو در سال 2014، تعداد سفر آمریکایی ها به کشورهای اتحادیه اروپا به بالاترین حد خود رسید و پیش بینی می گردد این سفرها در دوره زمانی 2019-2014 تا 5/3 درصد رشد داشته باشد.

حتی در صورتی که کمیسیون اروپا رای بر لغو برنامه چشم پوشی اخذ ویزا برای شهروندان آمریکایی دهد، مجلس اروپا و کشورهای اروپایی می توانند این قانون را وتو نمایند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 753

به "تور آمریکا: تصمیم اتحادیه اروپا برای گردشگران آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آمریکا: تصمیم اتحادیه اروپا برای گردشگران آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید