تقدیر جهانگیری از اقدام ضد تحریمی هنرمندان

به گزارش تور سریلانکا، به دنبال ارسال نامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اعضای دولت درباره بازتاب جهانی نامه جمعی از هنرمندان ایرانی در مورد شرایط سخت تحریم علیه مردم ایران در مقابله با بیماری کرونا، معاون اول رئیس جمهور از اقدام این هنرمندان تشکر و قدردانی کرد.

تقدیر جهانگیری از اقدام ضد تحریمی هنرمندان

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به دنبال امضای نامه جمعی از هنرمندان ایران به هنرمندان مستقل دنیا در مورد شرایط سخت تحریم های ظالمانه آمریکا، سید عباس صالحی طی نامه ای ابعاد فراگیر و تاثیر بین المللی این اقدام را به اطلاع اعضای دولت رسانده بود.

در نامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اعضای دولت آمده است:

در کشاکش نبرد نفس گیر مردم شرافتمند و مظلوم ایران اسلامی با دشواری های طاقت فرسای بیماری کرونا و تحریم های ظالمانه آمریکا بار دیگر اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور علاوه بر راه اندازی نهضت فراوری محتوای مورد احتیاج این روزها در فضای مجازی، با موقعیت شناسی بخردانه و بهره گیری از ادبیات اخلاق گرایانه و تامل برانگیز، با مخاطب قرار دادن وجدان هنرمندان مسول و مستقل سراسر دنیا، علاوه بر نکوهش ظلم آشکار قدرت های دنیای در تنگ تر کردن حلقه تحریم ظالمانه علیه ملت ایران، عواقب استمرار این تحریم ها بر تشدید شرایط سخت و خسارت بار اپیدمی کرونا بر شرایط بیماران، بچه ها، سالخوردگان و جامعه پزشکی ایران را به صراحت تقبیح کردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از نامه خود به اعضای دولت توضیح داد:

این نامه دردمندانه و روشنگرایانه که تا به امروز به امضای بیش از یک صد و هفتاد و پنج نفر از هنرمندان حوزه های مختلف فرهنگ، هنر و رسانه کشور با سلایق گوناگون رسیده است، تنها بعد از گذشت دو روز از زمان انتشار، پژواک گسترده ای در غرب داشته و مورد استقبال محافل فرهنگی دنیا به ویژه هنرمندان ایتالیا به عنوان کانون بیماری کرونا در اروپا نهاده شده است و هنرمندان این کشور در همراهی و هم آوایی با هنرمندان ایرانی با اختصاص درگاه ویژه ای در فضای مجازی و تشویق به امضای این نامه روشنگرایانه، همدلی خود را با مردم ایران ابراز داشتند.

سید عباس صالحی در بخش پایانی نامه خود با اشاره به بازتاب دنیای این اقدام در رسانه های بین المللی نوشته است:

ترجمه سریع این نامه به زبان انگلیسی، ایتالیایی، فرانسه، ژاپنی و چینی بازتاب گسترده آن در بولتن خبری بی بی سی و صفحات نخست روزنامه های مهم کورریره دلاسرا، موندو و هافینگتون ایتالیا و سایت فستیوال فیلم فرانسه و خبرگزاری های دویچه وله آلمان، تلگراف منطقه ای مصر، اسپوتنی روسیه و سه خبرگزاری مملکت، تایم و خبر لردر ترکیه از واکنش های اولیه رسانه های دنیا به نام هنرمندان ایران محسوب می گردد.

دکتر دنیاگیری در پاسخ به نامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از اقدام هنرمندان امضاءکننده این نامه گفت:

انتظاری جز این از هنرمندان عزیز کشورمان نبوده و نیست، که همیشه در روزهای سخت در کنار مردم و طنین صدای آنها در دنیا باشند، امیدواریم جلوی این ظلم آشکار آمریکا (تحریم ها) بر علیه ملت ایران گرفته گردد.

لازم به ذکر است چندی پیش به دنبال شیوع بیماری کرونا جمعی از هنرمندان ایرانی در نامه ای خطاب به هنرمندان مستقل دنیا خواهان واکنش دنیای بر علیه تحریم های ظالمانه آمریکا بر علیه مردم ایران شده بودند.

در بخشی از این نامه که مورد استقبال رسانه های داخل و خارج از کشور نهاده شد، آمده است:

برای ما هنرمندان ایرانی، اکنون مهم است که بدانیم شما- هنرمندان دنیا- درمورد شرایط بیماران کرونایی، بچه ها و سالخوردگان در آستانه ابتلا و کمبودهای خسارت بار جامعه پزشکی ایران در این بحران، چه فکر می کنید، چه می گویید و چه می کنید.

انتهای پیغام /4143/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 283

به "تقدیر جهانگیری از اقدام ضد تحریمی هنرمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر جهانگیری از اقدام ضد تحریمی هنرمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید