تهدید ضمنی انصارالله به حمله به بنادر عربستان

به گزارش تور سریلانکا، جنبش انصارالله یمن ائتلاف عربی تحت امر عربستان را به توقیف کشتی های حامل فرآورده های نفتی و ممانعت از رسیدن آنها به بندر الحدیده متهم کرد و به صورت ضمنی به هدف قرار دادن بنادر عربستان تهدید کرد.

تهدید ضمنی انصارالله به حمله به بنادر عربستان

به نقل از اسپوتنیک، هشام شرف عبدالله، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در صنعاء اعلام نمود، ائتلاف عربی کشتی های حامل فرآورده های نفتی را توقیف نموده و مانع از ورود آنها به بندر الحدیده جهت تخلیه بار آنها و خاتمه دادن به بحران فرآورده های نفتی شدید می گردد.

وی ادامه داد: ادامه اقدامات ائتلاف متجاوز در إعمال سیاست مجازات دسته جمعی در حق مردم یمن و ممانعت از ورود کشتی های حامل فرآورده های نفتی به هیچ وجه در پیشبرد اقدامات سازش سیاسی مسالمت آمیز که فرستاده ویژه سازمان ملل در راستای آن کوشش می نماید، نقش نخواهد داشت.

شرف عبدالله عنوان داشت: اینکه دو کشور عربستان و امارات به صورت مکرر می گویند که از اقدامات انسانی امدادرسانی در یمن حمایت می نمایند، با این حقیقت تناقض دارد که آنها سیاست گرسنه نگه داشتن را إعمال نموده و مانع از ورود کشتی های حامل فرآورده های نفتی به یمن می شوند.

وی اضافه نمود: اینکه هرازگاهی به تعداد کمی از کشتی های حامل انواع محدودی از کالاها اجازه ورود به بندر الحدیده داده می گردد، صرفاً با قصد سرپوش گذاشتن بر حقیقت در مقابل دیدگان جامعه بین الملل است؛ در حالی که تجاوز نظامی و محاصره فراگیر ادامه دارد.

شرف عبدالله به ائتلاف نسبت به ادامه سیاست گرسنه نگه داشتن هشدار داد و به صورت ضمنی به حملات تلافی جویانه به بنادر کشورهای عضو ائتلاف اشاره نمود. وی گفت: صنعاء آنطور که بعضی گمان می نمایند، بی تفاوت نخواهد ماند و اگر بنادر یمن محاصره اش ادامه یابد، بنادر دشمنان یمن نیز در امان نخواهد بود.

وزیر خارجه در دولت نجات یمن از مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن و تعدادی از سفیران کشورهای حامی فرایند صلح در این کشور خواست تا دست به کوشش های بیشتری برای آزاد کردن هرچه سریع تر کشتی های حامل فرآورده های نفتی و اجازه به ورود آنها به بندر الحدیده و تخلیه آنها جهت خاتمه دادن به بحران شدید بزنند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 744

به "تهدید ضمنی انصارالله به حمله به بنادر عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید ضمنی انصارالله به حمله به بنادر عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید