خاندوزی: عدم پرداخت تسهیلات در ماه های پایانی سال تخلف است

به گزارش تور سریلانکا، تهران (پانا) - وزیر امور اقتصادی و دارایی شرح داد عدم پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها در ماه های پایانی سال کاملا تخلف است.

خاندوزی: عدم پرداخت تسهیلات در ماه های پایانی سال تخلف است

به گزارش ایرنا، سید احسان خاندوزی در حاشیه در گردهمایی سراسری مدیران شبکه بانکی و دیدار با مدیران عامل ، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد نظام بانکی اظهارداشت: یکی از محورهای تحول نظام بانکی به نفع مردم که مورد تاکید رییس جمهوری بود و وزارت اقتصاد پیگیری کرد تسهیل پرداخت وام های خرد برای مشتریان خوش حساب است که در گام اول برای کارکنان دستگاه ها و بازنشستگان از بانک هایی است که حقوق خود را دریافت می کنند و مقرر شد بدون ضامن انجام شود.

وی ادامه داد: البته این منوط به این است که نوبت دریافت وام آنها فرارسیده باشد و مقدمات آن نیز فراهم باشد و بانک های دولتی حق مطالبه ضامن از این افراد را ندارند.

وزیر اقتصاد گفت: دو ضمانت اجرایی برای این مصوبه وجود دارد نخست اینکه متن توافق و تعهد بین وزارت اقتصاد و با مشارکت مدیران عامل بانک های دولتی تهیه شده و تمام محدودیت ها مدنظر قرار گرفته است بنابراین تنها یک ابلاغیه یک سویه دولتی نیست.

وی ادامه داد: ضمانت اجرایی دوم نیز نظارتی است که بازرسان هر بانک و بازرسی وزارت اقتصاد به صورت برخط در سایت وزارت اقتصاد دنبال می کند و با مدیران شعب بانک هایی که بخشنامه را اجرا نکنند با سرعت و بدون هیچ گونه ملاحظه ای برخورد می شود.

وزیر اقتصاد درخصوص عدم پرداخت وام از طریق برخی بانک ها در ماه های پایانی سال شرح داد: اگرچه همواره بانک ها در ماه های پایانی سال با شرایط خاصی وام می پردازند اما عدم پرداخت تسهیلات در این ایام کاملا تخلف است.

وی ادامه داد: چنانچه فردی در روزهای گذشته در نوبت پرداخت تسهیلات قرار داشته و موعد پرداخت تسهیلات فرا رسیده و شرایط مذکور را دارد باید بدون ضامن تسهیلات خود را دریافت کند.

خاندوزی تاکید کرد: بانک ها باید بخشنامه اعطای تسهیلات خرد بدون ضامن را تا ظهر یکشنبه در سایت خود بارگذاری کنند و از بعدازظهر روز یکشنبه بهانه عدم ابلاغ بخشنامه قابل قبول نیست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1323

به "خاندوزی: عدم پرداخت تسهیلات در ماه های پایانی سال تخلف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاندوزی: عدم پرداخت تسهیلات در ماه های پایانی سال تخلف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید