در قطر چه خبر است؟، چه کسی علیه امیر جوان کودتا نموده؟

به گزارش تور سریلانکا، ایسنا نوشت:پس از آنکه فعالان در فضای مجازی اخباری را از شنیده شدن صدای تیراندازی در شهر الوکره در جنوب قطر منتشر نموده و آن را تلاشی برای کودتا در این کشور علیه امیر آن تلقی کردند، یک مخالف قطری مقیم لندن جزئیاتی درخصوص این رخداد منتشر کرد.

در قطر چه خبر است؟، چه کسی علیه امیر جوان کودتا نموده؟

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش ارم نیوز، فعالان در توییتر اخباری را از وقوع کودتا در قطر و شنیده شدن صدای تیراندازی در منطقه الوکره مطرح ساختند. در پی این رخداد، بعضی دیگر در فضای مجازی احتمال وقوع کودتای نظامی از سوی حمد بن جاسم، نخست وزیر و وزیر خارجه سابق قطر علیه تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر را عنوان کردند.

راکان الهاجری، روزنامه نگار سعودی-قطری، یکی از افرادی بود که در این زمینه اظهار نظر کرد و عنوان داشت: بعد از آنکه امیر قطر دستور تحقیقات از شرکت حمد بن جاسم، پسر عموی خود را داد، شیخ حمد کوشش کرد دست به کودتا بزند و این کودتا را از منطقه الوکره شروع کرد.

با این حال شبکه الجزیره قطر نوشت که فیلم پخش شده از شهر الوکره یک فیلم ساختگی است، چراکه صفحه های کاربری سعودی صدای تیراندازی را بر روی آن گذاشته اند.

هم چنین وزارت خارجه قطر نیز وقوع کودتا در این کشور را کذب خواند.

در پی این تحولات، خالد الهیل، مخالف قطری مقیم در لندن با انتشار توئیت هایی حرف های تازه ای زد و اطلاعاتی را بعد از نافرمانی از دستورات نظامی و شورش در قطر عنوان کرد.

الهیل با اشاره به هم پیمانی ترکیه با قطر و حضور پایگاه نظامی ترکیه در قطر، گفت: از استعمارگر ترکیه ای و نیروهای واکنش سریع در لخویا برای خاتمه دادن به این عملیات یاری گرفته شد.

وی توضیح داد: آنچه که در منطقه الوکره رخ داد، یک بحث خانوادگی بود که به تیراندازی در چند خانه کشیده شد. از میان طرف های درگیر، گروهی از افسران از خاندان حاکم بودند. اوضاع آنقدر شدت گرفت که یکی از افسران وارد مقر سازمان اطلاعات نظامی شد و به سمت پسر عمویش در داخل دفترش شلیک کرد و او در حال حاضر در شرایط جسمانی نابسمانی است.

این مخالف قطری عنوان داشت، یکی از اعضای خاندان حاکم به سمت کاخ الوجبه رفت و به سمت بخش حراست گلوله شلیک کرد، او بر ملاقات با امیر یا حمد بن خلیفه اصرار داشت، اما با درخواستش مخالفت شد و اقدام به شلیک تیر هوایی کرد، سپس خودروی وی هدف تیراندازی قرار گرفته و او بازداشت شد و به خانه اش نیز یورش برده شد و در حال حاضر در دستگاه های امنیتی در قطر، شرایط فوق العاده اعلام شده است.

وی درخصوص نقش حمد بن جاسم درخصوص رخداد انجام شده گفت: شکی نیست که حمد بن جاسم چشم طمعی در قدرت دارد، هرفرصتی هم به او برای به دست دریافت قدرت دست دهد، او این کار را خواهد نمود.

اما این مخالف قطری در ادامه گفت: ایده اینکه حمد بن جاسم قدرت را در قطر در دست بگیرد، مساله ای است که چه از سوی مردم یا محافل بین المللی کاملاً مردود است، به همین دلیل او امکان یا شجاعت انجام هیچ کودتایی را ندارد.

از سوی دیگر، فهد بن محمد العطیه، سفیر قطر در مسکو نیز وقوع کودتا در کشورش را تکذیب کرد.

وی عنوان داشت: تصاویر دست به دست شده با نام کودتا در قطر، ساختگی است و با واقعیت همخوانی ندارد.

پیشتر فعالان در توییتر تصاویر ویدئویی از صدای انفجارها و صدای تیراندازی شدید منتشر و اعلام کردند که این اقدامات کوشش برای کودتای نظامی در منطقه الوکره بوده است.

بعضی فعالان در توییتر گفته بودند، در پی دستور تمیم بن حمد، امیر قطر درباره انجام تحقیقات از شرکت بن جاسم، احتمالا کودتایی به رهبری حمد بن جاسم اتفاق افتاده باشد. امیر قطر به این دلیل دستور تحقیقات را داده بود که یک بیمارستان صحرایی در دوحه که برای مداوای بیماران کرونایی اختصاص یافته بود، دو روز پیش فروریخت. گویا شرکتِ متعلق به نخست وزیر پیشین، دایرکننده این بیمارستان بوده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 213

به "در قطر چه خبر است؟، چه کسی علیه امیر جوان کودتا نموده؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در قطر چه خبر است؟، چه کسی علیه امیر جوان کودتا نموده؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید