رهایی جوان قاتل از چوبه دار با گذشت اولیای دم

به گزارش تور سریلانکا، رئیس شورای هیئات مذهبی آذربایجان غربی گفت: جوان قاتل با میانجیگری اعضای هیئت مذهبی روستای بدل آباد شهرستان ارومیه در دهه ولایت و امامت با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

رهایی جوان قاتل از چوبه دار با گذشت اولیای دم

به گزارش تسنیم، علیرضا بقایی گفت: یک جوان محکوم به اعدام پس از چند سال در دهه ولایت و امامت با میانجی گری اعضای هیئت مذهبی روستای بدل آباد شهرستان ارومیه با گذشت اولیای دم از قصاص و چوبه دار رهایی یافت.

وی اضافه کرد: این درگیری در چند سال گذشته در روستای بدل آباد شهرستان ارومیه، قتل یکی از طرفین دعوا را در پی داشت و پس از ورود نیرو های انتظامی و دستگیری قاتل، پرونده برای رسیدگی قانونی در مراجع قضایی پیگیری و در نهایت منجر به صدور حکم قصاص برای قاتل شد.

رئیس شورای هیئات مذهبی آذربایجان غربی توضیح داد: مسئول و اعضای هیئت مذهبی روستای بدل آباد شهرستان ارومیه پس از چندسال امروز با پیگیری امر صلح و سازش در دو روز مانده به عید عظیم ولایت عید سعید غدیرخم، اولیای دم با تأسی از نام حضرت علی (ع) در پای چوبه دار، از قصاص قاتل 23 ساله در زندان مرکزی ارومیه گذشت کردند.

وی ضمن قدردانی از این اقدام خداپسندانه مسئول و اعضای هیئت عزاداران روستای بدل آباد شهرستان ارومیه گفت: در آموزه های اسلامی توصیه زیادی به عفو و گذشت وجود دارد و هیئت های مذهبی کوشش نمایند این سنت حسنه در استان رواج پیدا کند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1104

به "رهایی جوان قاتل از چوبه دار با گذشت اولیای دم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهایی جوان قاتل از چوبه دار با گذشت اولیای دم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید