ساختار ژنتیکی، عوارض کرونا را معین می نماید

به گزارش تور سریلانکا، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که ساختار ژنتیکی تا 50 درصد در بروز عوارض تب، هذیان، خستگی، نفس تنگی، اسهال و از دست دادن حس بویایی و چشایی افراد موثر است.

ساختار ژنتیکی، عوارض کرونا را معین می نماید

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که ساختار ژنتیکی تا 50 درصد در واکنش به ویروس کرونا موثر است

گزارش های مقدماتی در خصوص دوقلو ها حاکی از آن است که ساختمان ژنتیکی فرد می تواند در واکنش بدن به ویروس کرونا موثر باشد. بنا به داده های یک برنامه نرم افزاری عارضه شناسی، تصور می گردد که 50 درصد عوارض بیماری کرونا از جمله تب، خستگی و از دست دادن حس بویایی و چشایی، توسط ساختار ژنتیکی فرد معین می گردد.

دانشمندان دانشگاه کینگز کالج لندن اطلاعات مربوط به وضع سلامتی، عوارض و میزان تماس2600 نفر را با خواهر یا برادر دوقلوی آنان به برنامک ردیابی عوارض کووید 19 داده اند.

پرفسور فرانسس ویلیامز، استاد کینگز کالج لندن و دوقلو ها در بریتانیا می گوید: می خواهم از تمام دوقلو هایی که مرتبا شرایط مزاجی و عوارضشان را در این برنامک وارد نموده اند، سپاسگزاری کنم.

در نتیجه تعهد چشمگیر آن ها به پژوهش های درمانی در طی سال ها بوده که ما توانسته ایم این پژوهش حیاتی را در این مدت کم انجام بدهیم.

اطلاعات داده شده به این برنامک، به دانشمندان یاری نموده است تا دریابند که ترکیب ژنتیک افراد تا چه حد در عوارضی که نشان می دهند، نقش دارد. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که ساختار ژنتیکی تا 50 درصد در بروز عوارض تب، هذیان، خستگی، نفس تنگی، اسهال و از دست دادن حس بویایی و چشایی افراد موثر است.

در این میان، عوارض دیگری، از جمله گرفتگی صدا، سرفه، سینه درد و دل درد، ناشی از عوامل محیطی است. حدود دو میلیون نفر در بریتانیا برنامک ردیاب عوارض کووید 19 را نصب کردند که به دانشمندان یاری می نماید پیشرفت ویروس را دنبال نمایند؛ هرچند، استفاده از این برنامک در اوایل ماه جاری 75 درصد کاهش یافت.

اما تجزیه و تحلیل داده ها در روز 8 ماه آوریل حاکی از آن است که قرنطینه ویروس کرونا موثر بوده است و تعداد افراد 20 تا 69 ساله که دچار عوارض کووید 19 شده بوده اند، از 1.9 میلیون به 1.4 میلیون نفر کاهش یافته است.

پرفسور تیم اسپکتر، استاد کینگز کالج، می گوید: بسیار مهم است که همه، حتی اگر سالم هستند، شرایط مزاجی خود را در این برنامک وارد نمایند. اطلاعات شما به ما یاری می نماید که این پژوهش اضطراری را برای درک رفتار و پیشروی ویروس انجام بدهیم.

نسخه پیش از چاپ و آنالیز نشده این پژوهش، در اینترنت منتشر شده است. این امیدواری وجود دارد که نتایج آن به یافتن راه درمان و تشخیص گروه های آسیب پذیر یاری کند.

روز دوشنبه، نظام درمان عمومی بریتانیا اعلام نمود که ظرف 24 ساعت پیش از آن، 329 نفر بر اثر عارضه کووید 19 در بیمارستان جان سپرده اند که کمترین آمار تلفات از 30 ماه مارس است. بریتانیا پس از ایتالیا، آمریکا، فرانسه واسپانیا، یکی از پنج کشور دنیا است که تعداد تلفات کرونای آن از مرز 20 هزار نفر گذشته است.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 325

به "ساختار ژنتیکی، عوارض کرونا را معین می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساختار ژنتیکی، عوارض کرونا را معین می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید