سازمان ملل تهدید به قتل گزارشگر ویژه این سازمان توسط عربستان را تایید کرد

به گزارش تور سریلانکا، ابرت کولویل، سخنگوی شورای حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه ای گفت: ما تأیید می کنیم که جزئیات گزارش روزنامه گاردین در خصوص تهدید اگنس کالامارد دقیق است.

سازمان ملل تهدید به قتل گزارشگر ویژه این سازمان توسط عربستان را تایید کرد

سازمان ملل اظهارات گزارشگر ویژه این نهاد در قتل های فراقانونی مبنی بر دریافت تهدید قتل از سوی یک مقام سعودی را تأیید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، دفتر حقوق بشر سازمان ملل صحت اظهارات اگنس کالامارد، گزارشگر ویژه این سازمان در قتل های فراقانونی درباره تهدید به قتل از سوی یک مقام سعودی را تایید کرد.

وی پیش از این فاش نموده بود که یک مقام سعودی او را بابت مشارکتش در تحقیقات در خصوص قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی در 2018 تهدید به قتل نموده است.

رابرت کولویل، سخنگوی شورای حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه ای گفت: ما تأیید می کنیم که جزئیات گزارش روزنامه گاردین در خصوص تهدید اگنس کالامارد دقیق است.

کالامارد در مصاحبه با روزنامه انگلیسی گاردین گفته یکی از همکارانش در سازمان ملل در ژانویه سال 2020 به وی هشدار داده که مقام ارشد سعودی دو بار در دیدار با مقامات ارشد سازمان ملل این تهدید را بیان نموده است.

کالامارد اولین کسی بود که به طور علنی گزارش تفصیلی مربوط به قتل خاشقجی را در کنسولگری کشورش در ترکیه طی سال 2018 منتشر کرد.

گزارش 100 صفحه ای کالامارد که در ژوئن 2019 منتشر شد، این گونه نتیجه گیری نموده بود که شواهد معتبری وجود دارد مبنی بر اینکه محمد بن سلمان ، ولیعهد سعودی و دیگر مقامات ارشد عربستان مسئول قتل خاشقجی هستند.

وی این قتل را یک جنایت بین المللی توصیف کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 921

به "سازمان ملل تهدید به قتل گزارشگر ویژه این سازمان توسط عربستان را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل تهدید به قتل گزارشگر ویژه این سازمان توسط عربستان را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید