برترین مقاصد گردشگری کره جنوبی (قسمت دوم)

به گزارش تور سریلانکا، کره جنوبی که اکثرا آن را به عنوان کشوری پیشتاز در زمینه تکنولوژی می شناسند، فرهنگ و سنت های غنی، اماکن تاریخی و منظره ها طبیعی بسیار زیبایی هم دارد که بد نیست پیش از سفر به این کشور با آن ها آشنا شوید.

برترین مقاصد گردشگری کره جنوبی (قسمت دوم)

کره جنوبی که در دنیا با تکنولوژی مدرن و پیشرفته و بعلاوه رشد سریع در صنایع مختلف شناخته شده، دارای سنت ها و فرهنگی غنی و بعلاوه طبیعتی زیبا است. این کشور دارای جاذبه های متنوعی است که منطقه ها صنعتی شهری و منطقه ها فرهنگی و روستایی را شامل می گردد و از این لحاظ با سلیقه گردشگران شهری و گردشگران ماجراجو و طبیعت گردان مطابقت دارد. در قسمت دوم از این مقاله، چند مقصد گردشگری دیگر را معرفی می کنیم.

23. دریاچه آناپجی (Anapji Pond)

دریاچه مصنوعی آناپجی (آناپ) در زمان سلسله شیلا حدود 1500 سال پیش ساخته شده است.

سه عمارت در سه جزیره مصنوعی در اطراف این دریاچه ساخته اند و گل های نیلوفر آبی سطح آن را پوشانده است. نورپردازی بسیار فوق العاده این مکان که بعد از غروب خورشید فضا را روشن می نماید، چشم انداز ای چشم نواز و جادویی به وجود می آورد.

24. سریانگ جه (Seryang-Je)

سریانگ جه، دریاچه ای است که در سال 1969 در هواسان ساخته شد. این دریاچه مصنوعی یکی از معروف ترین مکان ها برای عکاسان حرفه ای و غیرحرفه ای و ثبت تصاویر زیبا از هوای مه آلود و بازتاب شکوفه ها و برگ های رنگارنگ درختان است.

25. عمارت کوانگ هان (Kwanghan Pavilion)

عمارت کوانگ هان جایگاه چون هیانگ جون (Chunhyangjeon) یکی از مشهورترین قصه های کره ای است. چون هیانگ، دختری زیبا و جوان به همراه مونگ ریونگ، پسر خوش قیافه فرماندار محلی، در این عمارت زیبا دیدار کردند و عاشق شدند.

عمارت کوانگ هان در سال 1963 به عنوان گنجینه کره به ثبت رسید.

26. ایستگاه قطار رودخانه سومجین (Seomjin River Train Village)

ایستگاه قطار رودخانه سومجین به وسیله دفتر منطقه گوکسونگ در مکان یک راه آهن متروکه به جاذبه ای بسیار زیبا و محبوب تبدیل شده است. گردشگران می توانند یک سفر کوتاه با قطار، دوچرخه سواری در جهت دوچرخه یا یک پیاده روی عاشقانه در کنار جهت قطار را تجربه نمایند و از آن لذت ببرند.

27. جزیره چونگساندو (Cheongsando)

چونگساندو به عنوان یک جزیره کوچک، اولین های بسیاری را در خود جای داده است و عنوان اولین جاده آهسته و اولین شهر آهسته در آسیا را دارد. خیلی طول نمی کشد تا متوجه شوید که چرا به آن شهر آهسته می گویند. شهرهای آهسته تجارب مشترکی را رهبری می نمایند که بر پایه سنت های ملموس و مثبت بوده و شامل همه چیز از خوب غذا خوردن گرفته تا کیفیت مهمان نوازی و خدمات و حتی ساختار شهری می گردد. شکوفه های زرد رنگ کلزا در فصل بهار و گل های کاسموس در فصل پاییز این منطقه را زیباتر می نمایند.

28. کوهستان هالا (Halla Mountain)

چشم انداز رویایی برف و قندیل هایی که روی شاخ و برگ درختان کوهستان هالا نشسته، الهام بخش جشنواره برف هالا بود که هر سال در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه برگزار می شد. متأسفانه چند سالی است که دیگر این جشنواره برگزار نمی گردد، چون هر بار که تاریخی را برای برگزاری جشنواره مشخص می کردند، باران می بارید و موجب عصبانیت مردم می شد. ولی درختان پوشیده از برف همچنان وجود دارند و گردشگران می توانند سورتمه سواری، رفتینگ روی برف و سرسره روی یخ را تجربه نمایند.

بلندترین کوه در کره جنوبی و بعلاوه برجسته ترین جاذبه در جزیره ججو و دارای 4٬000 گونه مختلف حیوانی است.

کوه هالا جهتهای پیاده روی بسیاری دارد، اما به دلیل تغییرات آب و هوا، پیاده روی در این جهتها تنها در روز مقدور است.

29. مزارع پله ای، هامیانگ (Terraced Fields, Hamyang)

روستای کوچک هامیانگ واقع در دامنه کوه جیری، منظره ها زیبایی را با مزارع شالیزارهای پله ای پدید آورده است. در بهار، آب درون شالیزارها تصویر آسمان را منعکس می نماید، در حالی که در پاییز شالیزارها با وجود دانه های طلایی می درخشند.

30. پارک صلح نوری (Nuri Peace Park)

این پارک زیبا واقع در پاجو (Paju) و مظهر تمایل و اشتیاق کره جنوبی برای صلح در شبه جزیره کره است. این موضوع آن قدر مهم است که حتی کسانی هم که مرگ کیم جونگ ایل برایشان مهم است، می توانند از زیبایی این پارک لذت ببرند. این پارک به خاطر نمایش فرفره های رنگارنگ و بامبوهای غول پیکر معروفیت دارد.

31. آبشار ابریشم، کوه جیری (Silk Fall, Jiri Mountain)

این آبشار ابریشمی در منطقه امنیتی کوه جیری واقع شده است و هر کس که برای ورود به این منطقه اقدام کند یا حتی به آن نزدیک گردد، باید 450 دلار (حدود 1٬450٬000 تومان) جریمه بپردازد. پس باید آن را نادیده بگیرید.

32. رودخانه یانگ سان (Young-san River)

در میان منظره ها زیبای رودخانه های کره، آن هایی که از رودخانه یانگ سان سرچشمه می گیرند، در میان رتبه های برتر قرار دارند و با زیبایی رودخانه های منشعب شده از رودخانه هان (Han) قابل قیاس است.

در کنار این رودخانه برای دوچرخه سواران یک جهت دوچرخه سواری 132 کیلومتری از دامیانگ به ماکپو وجود دارد.

33. باغ خشخاش، کوه سیمهاک، پاجو (Poppy Garden, Simhak Mountain, Paju)

انگار منظره ها خشخاش کوه سیمهاک مستقیما از نقاشی کلود مونه بیرون آورده شده است. این شهر یکی از مکان هایی است که می توانید گل های خشخاش را در کره ببینید و هرساله در ماه ژوئن جشنواره خشخاش در این مکان برگزار می گردد.

34. جشنواره آزالیا، کوه هوانگمه (Royal Azalea Festival, Hwangmae Mountain)

کوه هوانگمه با ارتفاع 1.108 متر، بلندترین قله در رشته کوه سوبک است و هر بهار از شکوفه های آزالیا پوشیده می گردد. این جشنواره از شروع ماه مه به مدت دو هفته برگزار می گردد و برگزارنمایندگان آن توصیه می نمایند که برای عکاسی بهتر در سپیده دم از این منظره ها زیبا دیدن کنید.

35. معبد سین ریوک، یوجو (Sin-Reuk Temple, Yeo Ju)

این معبد قدیمی که در کنار رودخانه قرار گرفته است، تقریبا برای تمام مردم شناخته شده است و چندین گنجینه از جمله پاگودای سنگی، یک زنگ سنگی و بیشه درختان آزاد را شامل می گردد. این معبد و محله های اطراف آن هر سال در اوایل ماه ژانویه میزبان جشنواره سیب زمینی شیرین است.

36. پل معلق کوهستان دِدون (Daedun Mountain Suspension Bridge)

کوه ددون به خاطر رنگ های زیبای پاییزی و پل معلق گومگانگ (Geumgang) با 81 متر ارتفاع، مشهور است. این پل قرمز که ایمگوم راک (Imgeum Rock) را به ایپسوکده (Ipseokdae) متصل می نماید، باعث می گردد کوهنوردی در این کوهستان آسان به نظر برسد.

37. ساحل هیونده (Haeundae Beach)

هر تابستان صدها هزار نفر به این ساحل مشهور می فرایند، ولی تابستان تنها فصلی نیست که می توانید از هیونده دیدن کنید. هر ژانویه، جشنواره خرس قطبی در این ساحل برگزار می گردد. حدود 2.000 نفر در جشنواره سال جاری حضور داشتند که بیشترین تعداد شرکت نمایندگان در تاریخ را به خود اختصاص داده است.

38. معبد یونگام (Yongam Temple)

نام این معبد که در سال 552 ساخته شده، برگرفته از نام سنگی به شکل اژدها است که البته به دلیل حوادث مختلفی که در طول اشغال ژاپن در این معبد رخ داد، نابود شد. براساس افسانه ها، آخرین شاهزاده سلسله شیلا که پس از سقوط سلسله به کوهستان گومگانگ می گریخت با دیدن چشم انداز زادگاه خود، در این مکان گریست.

در صبح های پاییزی، کوه های اطراف این معبد که در پشت دریایی از ابر قرار گرفته و چشم انداز طلوع خورشید از پشت این ابرها، هر بیننده ای را مبهوت می نماید.

39. برف در کوه تِه بِک (Taebaek Mountain)

استان گانگوون (Gangwon) به دلیل بارش برف سنگین در زمستان مشهور است. با اینکه ممکن است رانندگی سخت باشد، بارش سنگین برف در این منطقه، برترین مکان برای اسکی در کشور کره جنوبی را به وجود می آورد.

مرکز گردشگری های وان (High2 Resort) دارای بلندترین قله (1.345 متر) و پوشیده از برف برای ورزش هایی چون اسکی و اسنوبرد در کره جنوبی است.

40. روستای سنتی یانگ دونگ (Yang Dong Traditional Village)

طبیعت و فرهنگ این روستا از زمان سلسله چوسان حفظ شده است. این روستا یکی از جدیدترین آثاری است که در لیست میراث دنیای یونسکو ثبت شده است. روستای یانگ دونگ میزبان مهمانان مشهوری چون پرنس چارلز و بان کی مون بوده است.

41. جزیره نامی (Nami Island)

علی رغم این واقعیت که جزیره نامی یک جاذبه تاریخی است، بیشتر بازدیدنمایندگان آن برای پیاده روی در جاده مشهور درختان سرو (Metasequoia) یا بازدید از جایی که بِه یونگ جون و چوی جی وون برای فیلمبرداری سریال معروف زمستان سوناتا (Winter Sonata) ایستاده بودند، به این جزیره سفر می نمایند.

حقیقت جالب: جزیره نامی تا دهه 1940 میلادی، زمانی که سد چونگپیونگ (Cheongpyeong dam) ساخته شد، جزیره نبود.

42. خلیج سونچئون (Suncheon Bay)

خلیج سونچئون یکی از بزرگ ترین مرداب های ساحلی در دنیا و محل زندگی گیاهان و آبزیان بی شمار و دارای بزرگ ترین نی زار (4.5 کیلومتر مربع) در کره است.

جشنواره نی خلیج سونچئون هر سال در اکتبر برگزار می گردد، اما این خلیج در سایر ماه های سال هم زیبا و مجذوب کننده است.

43. جشنواره ماهیگیری این جه (Inje Smelts Festival)

جشنواره ماهیگیری این جه هر زمستان در محل دریاچه سویانگ (Soyang lake) برگزار می گردد و خانواده ها و زوج های جوان و سایر بازدیدنمایندگان از این منطقه روی این دریاچه یخ زده به تفریح های مختلف از جمله ماهیگیری می پردازند. حتی اگر علاقه ای به ماهیگیری ندارید، می توانید از خوردن آن لذت ببرید.

44. صخره اولسان، کوه سوراک (Ulsan Rock, Seorak Mountain)

این کوه سنگی دارای 6 قله و 5 فرورفتگی است و آن را کوه گریان می نامند، چراکه بر اساس افسانه ها و سوابق باستانی صخره های بالای کوه قبل از یک باد شدید، گریه می کردند. طبق افسانه دیگری که درباره نام این کوه وجود دارد، صخره ای سرگردان در اطراف در پی کوه گومگانگ (Geumgangsan) می گشت، ولی بعد از پیدا نکردن آن، روی کوه سوراک نشست و تبدیل به صخره اولسان (گریان) شد.

45. عمارت بنگهوا سوریوجانگ، سووون هواسونگ (Bangwhasuryujeong, Suwon Hwa Seong)

عمارت بنگهوا سوریو جانگ یکی از چهار عمارت چندمنظوره در هواسونگ است. این عمارت در طول سلسله چوسان، برای تیراندازی و اجرای مهارت های تیر و کمان شاه جونگجو (King Jungjo) استفاده می شده است. در حال حاضر مردم در این عمارت که با یک دریاچه، درختان میوه ای و گل ها احاطه شده، برای اجرای موسیقی و اشعار سنتی کره ای دور هم جمع می شوند.

46. رودخانه نامده، موجو (Namdae Stream, Muju)

یک پل سنتی بر روی این رودخانه وجود دارد که به طور موقت از عاج، گِل و شاخه های کاج ساخته شد تا از اوایل زمستان تا تابستان روستاییان بتوانند از رودخانه نامده عبور نمایند.

47. دریاچه مصنوعی دانگلیم، گوچانگ (Donglim Reservoir, Gochang)

هر سال بیش از 200.000 خوتکا (پرنده ای از تیره اردکیان مهاجر) به طور منظم بر فراز این دریاچه زیبا پرواز می نمایند. این دریاچه که در سال 2004 در یک نظرسنجی ملی به عنوان قلمروی پرندگان مهاجر انتخاب شد، در سال 1935 ساخته شده و به عنوان محل ماهیگیری هم مشهور است.

48. باغ صبح آرام (The Garden of Morning Calm)

باغ صبح آرام، یک باغ با طراحی زیبا و هدفمند واقع در گاپیونگ (Gapyeong) که به وسیله یک استاد باغبانی راه اندازی شده است. این باغ دارای بیش از 20 مضمون و 5٬000 گونه مختلف گیاهی است.

49. عمارت چوکساک (Chok-suk Pavilion)

این عمارت زیبا و تاریخی مشرف به رودخانه نام ( Nam) و معروف ترین مکان اقامت نونگه (Nongae)، یکی از صیغه های رسمی سلطنتی در زمان سلسله چوسان است. نونگه پس از اینکه قلعه جینجو به دست ژاپنی ها افتاد، به همراه یک ژنرال ژاپنی به رودخانه پرید. می توانید از بالای صخره این عمارت زیبا را دیدن کنید، ولی درون رودخانه نپرید چراکه قطعا داستان شما را مانند نونگه بیان نمی نمایند.

50. معبد سمکوانگ (Samkwang Temple)

هر سال در نزدیکی تولد بودا، بزرگ ترین جشنواره فانوس لوتوس در بوسان در معبد سمکوانگ برگزار می گردد. در این جشنواره فانوس های به شکل نیلوفر آبی را با حالت های مختلف در سراسر معبد آویزان می نمایند.

منبع: کجارو / cnn.com
انتشار: 2 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1401 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1367

به "برترین مقاصد گردشگری کره جنوبی (قسمت دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین مقاصد گردشگری کره جنوبی (قسمت دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید