سفرهای دریایی ایران برای جام جهانی 2022 قطر لغو شد

به گزارش تور سریلانکا، ایسنا/ براساس خبر و گزارش های بدست آمده، سفرهای دریایی ایران برای جام جهانی 2022 قطر لغو شد.

سفرهای دریایی ایران برای جام جهانی 2022 قطر لغو شد

مهدی فرمهینی فراهانی، سرپرست اداره کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: با توجه به اینکه دو کشور ایران و قطر به وسیله دریا می توانند به هم متصل شوند، برای استفاده از پتانسیل سفرهای دریایی در سفرهای جام جهانی اقداماتی از اوایل امسال آغاز شد. این اقدامات شامل ساخت اسکله ها و پایانه های مسافری استاندارد در جزیره کیش و بندر بوشهر بود و بعلاوه با مالکان چند کشتی که در کشور وجود داشتند و سالیان گذشته در زمینه مسافربری و گردشگری فعال بودند، جلساتی برگزار کردیم و آز آنها خواستیم برای ایام جام جهانی کشتی هایشان را تعمیر و آماده فعالیت نمایند.

وی ادامه داد: برآوردمان این بود که با آماده سازی دو کشتی، حدود 1500 مسافر می توانند در هر سفر جابجا شوند. ما در حال اقدامات نهایی بودیم که در سفر اخیر مدیرعامل سازمان بنادر به قطر به همراهی وزیر راه و شهرسازی، قطر اعلام نمود شرایط حمل و نقلش برای ایام بازی های جام جهانی از قبل برنامه ریزی شده و نمی تواند امکان انتقال زمینی مسافر را از بنادر حمد و بندر الرویس به دوحه فراهم کند.

سرپرست اداره کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بیان نمود: قطر بندر دوحه را به یکسری از کشتی های کروز اختصاص داده که قرار است در این بندر پهلوگیری نمایند و پیش بینی کردند که حدود 12 هزار تخت در این کشتی ها قرار دهند تا مسافرانی که تماشاگر بازی ها هستند بتوانند در این هتل های دریایی پذیرش شوند. قرار بود کشتی های ما به بنادر الرویس و حمد بروند که به علت بعد مسافتی که تا بندر دوحه دارند، الرویس حدود 150 کیلومتر و حمد حدود 25 کیلومتر از محل برگزاری مسابقات فاصله دارند، نهایتا قطر اعلام نمود اگر بخواهد کشتی های ایرانی را در این بنادر پهلو دهد، نمی تواند وسیله نقلیه ای برای انتقال مسافران به دوحه فراهم کند.

فراهانی با بیان اینکه این آمادگی و ظرفیت وجود دارد که بعد از بازی های جام جهانی بتوانیم کشتی هایی را که دارند فعال می شوند و گواهینامه هایشان تمدید می گردد، روانه قطر کنیم، اضافه نمود: اما برای ایام بازی ها با وجود تمام آمادگی ها و اقدامات خوبی که برای انتقال تماشاگران ایرانی اجرا شده بود، قطر در واپسین روزهای نزدیک به آغاز بازی ها اعلام نمود که از پذیرش کشتی ها به علت عدم توانایی ترانسفر زمینی مسافران خودداری می نماید و به همین دلیل نتوانستیم در این ایام کشتی ها را برای انتقال تماشاگران فراهم کنیم.

وی درباره علت این بدعهدی قطر شرح داد: در فروردین امسال، جلسه ای در کیش برگزار گردید و وزیر حمل و نقل قطر با آقای قاسمی ملاقات کردند و یکسری از بنادر و فرودگاه های ایران به عنوان بنادر و فرودگاه های پشتیبان جام جهانی معرفی شدند، زمانی که ما از قطر این خواسته را مطالبه کردیم، اعلام نمودند ستادی زیر نظر امیر در قطر وجود دارد که بتازگی شکل گرفته و وظیفه اش هماهنگی برای بازی های جام جهانی است و تصمیماتی فراتر از وزارتخانه های قطر میگیرد و آنجا تصمیم گرفته شده که سرویس های حمل و نقل جاده ای ما نمی توانند انتقال مسافران را به دوحه پوشش دهند. البته ما همچنان پیگیری را ادامه می دهیم.

منبع: همگردی
انتشار: 19 آبان 1401 بروزرسانی: 19 آبان 1401 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1510

به "سفرهای دریایی ایران برای جام جهانی 2022 قطر لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرهای دریایی ایران برای جام جهانی 2022 قطر لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید