ظفر در مرحله هماهنگی با ایستگاه زمینی و پرتابگر

به گزارش تور سریلانکا، رییس سازمان فضایی ایران از نهایی شدن تست های ماهواره ظفر اطلاع داد.

ظفر در مرحله هماهنگی با ایستگاه زمینی و پرتابگر

به گزارش گروه رسانه های تور سریلانکا، مرتضی براری در گفت وگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر، با اشاره به آخرین شرایط ماهواره ظفر دانشگاه علم و صنعت اضافه کرد: این ماهواره ساخته شده و تست های سازگاری آن به طور کامل صورت گرفته است.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر در مرحله هماهنگی ماهواره با ایستگاه زمینی و پرتابگر هستیم و تا چند روز آینده نتایج آن اعلام خواهد شد، خاطر نشان کرد: بعد از انجام تست های سازگاری با ماهواره بر و ایستگاه های زمینی، از مرجع قانونی دریافت مجوزها را پیگیری می کنیم.

رییس سازمان فضایی ایران یاداور شد: زمان پرتاب متعاقبا اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا ماهواره ظفر دانشگاه علم و صنعت ایران، دارای وزن 90 کیلوگرم و طول عمر تجهیزاتی یک و نیم سال است. بر روی این ماهواره 4 دوربین رنگی نصب می گردد و این دوربین ها دارای وضوح 80 متری بوده و قادر به تصویربرداری از سطح زمین هستند.

همچنین این ماهواره حداقل 300 درصد نسبت به ماهواره نوید در شرایط بهتری قرار گرفته است و دارای سیستم کنترل پیشرفته تری است.

تصاویر ارائه شده به وسیله ماهواره ظفر می تواند در پایش ذخایر نفت، معادن، آنالیز جنگل ها، آنالیز زمین های شور و قلیایی، آنالیز امراض و آفات گیاهی و استفاده از تصاویر در جهت آنالیز بحران های طبیعی به کار گرفته گردد.

این ماهواره قرار است در مدار دایره ای حرکت کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 15

به "ظفر در مرحله هماهنگی با ایستگاه زمینی و پرتابگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظفر در مرحله هماهنگی با ایستگاه زمینی و پرتابگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید