فدراسیون فوتبال: نگران تیم امید نباشید

به گزارش تور سریلانکا، فدراسیون فوتبال در ارتباط با تشکیل و برنامه های تیم ملی فوتبال امید، اطلاعیه ای صادر کرد.

فدراسیون فوتبال: نگران تیم امید نباشید

به گزارش تور سریلانکا، متن اطلاعیه فدراسیون فوتبال به توضیح زیر است: مرحله مقدماتی مسابقات زیر 23 سال آسیا در سال 2017، از 24 تیر ماه امسال در قرقیزستان برگزار می گردد که ایران با تیم های سریلانکا، عمان و قرقیزستان همگروه است. بر همین اساس فرصت کافی برای آماده سازی این تیم وجود دارد چرا که بازیکنان شاغل در لیگ دسته اول و برتر مرتبا زیر ذره بین مسئولان کمیته فنی و توسعه فدراسیون و مربیان قرار داشته و بدون شک این تیم با ترکیبی از بازیکنان فوق و ملی پوشان حاضر در جام جهانی 2017 کره جنوبی خواهند بود.

فدراسیون فوتبال با توجه به تمامی محدودیت های زمانی و رصد استعدادهای رده تیم ملی فوتبال امید و پس از مشورت با اهالی فوتبال و کارشناسان و برگزاری جلسات متعد کمیته های جوانان، فنی و توسعه و سازمان تیم های ملی، تصمیم به اعلام چنین برنامه ای گرفته است. بدیهی است مسابقات جام جهانی 2017 کره جنوبی از 24 اردیبهشت ماه امسال برگزار می گردد که ملی پوشان کشورمان در مرحله نخست با تیم های کاستاریکا، زامبیا و پرتغال همگروه هستند. از سوی دیگر اولویت نخست در یک ماه آینده آماده سازی هرچه بهتر تیم ملی جوانان برای حضور پر قدرت در رقابتهای جام جهانی کره جنوبی است تا بازیکنان حاضر در تیم ملی جوانان از رقابتهای جام جهانی تجربه اندونزی نمایند و این تجربیات در رده امید نیز بکار گرفته گردد.

به همین دلیل در آذر ماه سال 1395 کمیته فنی و توسعه فوتبال تشکیل جلسه داد و ضمن آنالیز برنامه های تیم ملی زیر 23 سال، قهرمانی آسیا با توجه به قطعی شدن صعود تیم ملی جوانان ایران به جام جهانی 2017 کره جنوبی، موارد زیر را تصویب کرد:

الف: مقرر شد از آنجا که بازیکنان حاضر در تیم ملی جوانان می توانند در تیم ملی امید هم شانس حضور داشته باشند لذا با توجه به پتانسیل تیم ملی جوانان و فرصتی که تا تشکیل تیم ملی فوتبال امید و استعدادیابی از بازیکنان این رده سنی وجود دارد، تا بعد از این مسابقات(جام جهانی کره جنوبی) تیم جدید تشکیل نگردد.

ب: با برنامه ریزی کمیته جوانان، کمیته فنی و توسعه فدراسیون و سازمان تیم های ملی بازیکنانی که در لیگ برتر و دسته اول فعال هستند و امکان حضور در مسابقات زیر 23 سال را خواهند داشت، تحت نظر و مورد ارزیابی فنی مستمر قرار می گیرند. بدین لحاظ به محض سرانجام مسابقات جام جهانی کره جنوبی، ترکیبی از بازیکنان تیم ملی جوانان اعزامی به جام جهانی کره جنوبی و بازیکنان رصد شده در لیگ برتر و یک که از لحاظ سن قانونی امکان حضور دارند، به اردوی تیم ملی امید دعوت خواهند شد.

همچنین در ارتباط با کادر فنی نیز تمرکز کمیته جوانان، کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال و سازمان تیم های ملی بر کادر فعلی تیم ملی جوانان خواهد بود که در زمان مقتضی اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 55

به "فدراسیون فوتبال: نگران تیم امید نباشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون فوتبال: نگران تیم امید نباشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید