فروش بذرهای هیبریدی فراوری شده مطابق با قوانین جهاددانشگاهی

به گزارش تور سریلانکا، دکتر طیبی در بازدید از پروژه فناورانه فراوری بذر هیبریدی ضمن اشاره به اهمیت اجرایی این طرح در امنیت غذایی، برآورده ساختن نیازهای کشور در شرایط تحریم و لزوم حرکت به سمت خودکفایی در این زمینه، بر اجرایی نمودن فازهای بعدی این پروژه و فروش بذرهای هیبریدی فراوری شده مطابق با قوانین جهاددانشگاهی تاکید نمود.

فروش بذرهای هیبریدی فراوری شده مطابق با قوانین جهاددانشگاهی

به گزارش خبرنگاران، دکتر حمیدرضا طیبی، رییس جهاددانشگاهی با همراهی دکتر محمدرضا پورعابدی، معاون پژوهش و فناوری و مهدی عباسی رییس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی از پروژه فناورانه در حال اجرای کسب فناوری فراوری چهار نوع بذر هیبریدی سبزی و صیفی جات مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران بازدید کرد.

در این بازدید ابتدا دکتر الیاس آریاکیا، مسئول پروژه فناورانه فراوری بذر هیبرید توضیحات لازم در مورد مراحل آماده سازی گلخانه، مراحل کشت و همچنین آماده سازی فاز دوم پروژه ارایه داد.

در ادامه دکتر طیبی ضمن اشاره به اهمیت اجرای این طرح در امنیت غذایی، برآورده ساختن نیازهای کشور در شرایط تحریم و لزوم حرکت به سمت خودکفایی در این زمینه، بر اجرایی کردن فازهای بعدی این پروژه و فروش بذرهای هیبریدی فراوری شده مطابق با قوانین جهاددانشگاهی تاکید نمود.

به گزارش روابط­ عمومی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، دکتر آذربایجانی سرپرست معاونت علمی و فنی مرکز نیز ضمن بیان ضرورت اخذ مجوزها و ثبت پتنت بذرها و تجاری سازی آن ها به تشریح اهمیت تسریع این فرایندها پرداخت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 912

به "فروش بذرهای هیبریدی فراوری شده مطابق با قوانین جهاددانشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش بذرهای هیبریدی فراوری شده مطابق با قوانین جهاددانشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید