بیش از یک هزار محصول تازه در نهمین نمایشگاه مواد و تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت ثبت شد

به گزارش تور سریلانکا، نهمین دوره نمایشگاه مواد و تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران، 23 تا 26 آذرماه سال 1400 برگزار می شود. 1200 محصول نو برای مشارکت در این دوره به ثبت رسیده است.

بیش از یک هزار محصول تازه در نهمین نمایشگاه مواد و تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت ثبت شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، نهمین دوره نمایشگاه مواد و تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران، 23 تا 26 آذرماه سال 1400 برگزار می شود. 1200 محصول تازه برای مشارکت در این دوره به ثبت رسیده است.این نمایشگاه که با هدف کلی تقویت اقتصاد مقاومتی برگزار می شود، با حمایت از صنعتگران، پژوهشگران و فناوران کشور برای بومی سازی فناوری ساخت تجهیزات وارداتی، توانسته است به عرضه و فروش قابل توجه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی پیشرفته و دانش بنیان در کشور کمک کند.

همچنین این رویداد فضایی برای توسعه بازار این تولیدات باکیفیت ایرانی است. معاونت علمی و فناوری در این نمایشگاه بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی را مطابق با سطح بندی تجهیزات پرداخت می کند. این مدل حمایتی، طرف تقاضا را تحریک می کند و می تواند به تحولات جدی در ایجاد بازار برای محصولات دانش بنیان منجر شود بدون آنکه بار مالی تازهی بر دوش بودجه عمومی کشور تحمیل کند.

بر اساس آخرین گزارش ها از این نمایشگاه دایمی، میزان فروش نمایشگاه مواد و تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران از مرداد تا آبان ماه 1400 حدود یک هزار و 300 میلیارد ریال بود.

نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایرا ن ساخت 23 آذرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح خواهد شد و تا 26 آذرماه سال جاری به صورت حضوری میزبان شرکت کنندگان بوده و در طول سال به صورت مجازی برقرار خواهد بود.

تولیدکنندگان، بیش از 9 هزار محصول فناورانه در حوزه خدمات، تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت را در قالب این رویداد ارائه می دهند که جزئیات این محصولات و شرکت ها در وب سایت نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت به نشانی https://iranlabexpo.ir قابل مشاهده است. در این برنامه حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی را براساس سطح بندی تجهیزات در نمایشگاه پرداخت می کند.

مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 فروردین 1401 بروزرسانی: 27 فروردین 1401 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1361

به "بیش از یک هزار محصول تازه در نهمین نمایشگاه مواد و تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از یک هزار محصول تازه در نهمین نمایشگاه مواد و تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید