لایحه اصلاحات پلیس آمریکا با رای منفی دموکرات ها در سنا ماند

به گزارش تور سریلانکا، کنگره آمریکا در بحث اصلاح ساختار پلیس به بن بست رسید؛ دموکرات های سنا با موفقیت لایحه جمهوری خواستار را که یک واکنش بی فایده و بی نتیجه به وحشیگری پلیس ایالات متحده دانستند، متوقف کردند.

لایحه اصلاحات پلیس آمریکا با رای منفی دموکرات ها در سنا ماند

به نوشته روزنامه گاردین، این رای گیری 55 به 45 نتوانست به 60 رای لازم برای ادامه کار دست یابد. دو تن از دموکرات ها، داگ جونز، سناتور آلاباما و جو منشن، سناتور وست ویرجینیا در کنار سناتور آنگوس کینگ از مین که از مستقل های نزدیک به دموکرات هاست، به جمهوری خواستار برای شروع این بحث رای دادند.

انتظار می رود لایحه پیشنهادی دموکرات ها برای اصلاح پلیس آمریکا در روزهای آینده در مجلس نمایندگان آمریکا به رای گذاشته گردد، اما میچ مک کانل، رهبر جمهوری خواه اکثریت سنا گفته است که اجازه نمی دهد این لایحه به سنا برسد.

چنین تحرکاتی، عملا کنگره آمریکا را در موضوعی که اعتراضات گسترده ای را در ده ها شهر در سراسر آمریکا به راه انداخته است، به بن بست می کشاند. آمریکا از 25 مه که جورج فلوید در میناپولیس به دست پلیس کشته شد، ناآرام است و تجمع های گسترده ای علیه خشونت پلیس و نژادپرستی برگزار می گردد.

دموکرات های سنا بعد از رای گیری روز چهارشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی از حامیانشان خواستند تا به مبارزه برای تغییر ادامه دهند. چاک شومر، رهبر اقلیت سنا به خبرنگاران گفت: این به منزله خاتمه راه نیست. سناتور کوری بوکر که به تدوین لایحه اصلاح پلیس دموکرات ها یاری کرد، در جمع خبرنگاران گفت: به کوشش ادامه می دهیم. بیایید فشار را ادامه دهیم.

اما جمهوری خواستار که درباره راستا پیش رو بدبین تر هستند، دموکرات ها را مورد انتقاد قرار دادند. تیم اسکات، سناتور جمهوری خواهی که تدوین این لایحه نقش داشت، گفت: امیدوارم که مردم آمریکا ببینند که چگونه دموکرات ها، جلوی ورود راهکار ها به جوامع آن ها را به بهانه سیاست های حزبی گرفتند. لیندسی گراهام، سناتور سرشناس جمهوری خواه هم اضافه کرد: فقط می توانم همین را بگویم که من هیچ راهی در پیش رو نمی بینم.

براساس نتایج نظرسنجی آسوشیتدپرس-ان اوآرسی که دوشنبه منتشر شد، آمریکایی ها عمدتا با این ایده که انجام اقدامی برای جلوگیری از خشونت پلیس لازم است، موافق هستند. آن ها همچنین به شدت از مجازات افسرانی که درگیر رفتارهای نژادپرستانه می شوند، حمایت نموده اند.

کامالا هریس، از سناتورهای دموکرات کالیفرنیا هم گفت لایحه مجلس نمایندگان آمریکا راهکار های منسجمی پیشنهاد می دهد، در حالی که لایحه جمهوری خواستار پوچ و توخالی بود و درباره پیامد واقعی و پاسخگویی واقعی نبود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 455

به "لایحه اصلاحات پلیس آمریکا با رای منفی دموکرات ها در سنا ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه اصلاحات پلیس آمریکا با رای منفی دموکرات ها در سنا ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید