لبخند تلخ مونالیزا به بازار کتاب آمد

به گزارش تور سریلانکا، جدیدترین اثر حمیدرضا شکارسری با عنوان لبخند تلخ مونالیزا از سوی انتشارات هزاره ققنوس منتشر شد.

لبخند تلخ مونالیزا به بازار کتاب آمد

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی سایت از بهترین و مجربترین تیم تبلیغاتی کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ حرفه ای و ارائه تیزرهای تبلیغاتی را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

حمیدرضا شکارسری شاعر، در گفت و گو با خبرنگار ، در مورد کتاب جدیدش گفت:کتاب جدیدم ازسوی انتشارات هزاره ققنوس با عنوان لبخند تلخ مونالیزا منتشر شد. لبخند تلخ مونالیزا در واقع 50 تا 60 شعر نو است. تمام شعر های این مجموعه شعر ماهیت ضد جنگ دارد. با توجه به اینکه همیشه به عنوان شاعر دفاع مقدس شناخته شده ام و چهار پنج دوره برگزیده جشنواره شعر دفاع مقدس بودم، شاید این کتاب جدید هم جلب توجه کند و در کارنامه ام در این سال ها شاخص گردد.

او اضافه کرد: کتاب دیگرم با عنوان ذکر نام نزدیک تو بیش از 100 شعر نو را دربرمی گیرد. هم اکنون کار انتشار آن در نشر آرادمان انجام می گردد. این کتاب هم مانند بعضی از کتاب هایم یک فرم تکرار شونده دارد. تمام شعر های آن با این عبارت تکراری آغاز می گردد که ترا به خاک سپردیم و به خانه برگشتیم نام هر شعر را سیاهه گذاشتم و شعر ها عنوان سیاهه 1، سیاهه 2، سیاهه 3 تا سیاهه 100 را دارد. یک جور نوسروده های مرثیه هستند. تقدیمیه شعر ها برای فردای نزدیک خودم است. هرکس با توجه به سن و سال و شرایط جسمی که دارد هر روز صبح که بیدار می گردد خودش را به مرگ نزدیکتر احساس می نماید. امیدوارم کتاب ذکر نام نزدیک تو در نمایشگاه کتاب سال آینده عرضه گردد.

این شاعر در مورد اثر در دست انتشارش هم بیان نمود: نگارش اولیه کتابم را با عنوان تاریخچه فشرده شعر نو به اتمام رساندم و به ناشر آن تحویل دادم. حتما ناشر کتاب که پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی است، درباره کتاب نظر می دهد تا نگارش و ویرایش نهایی کتابم را انجام دهم. با توجه به موضوع کتاب که درباره شعر نو است، شاید برای مخاطبان به خصوص جوانتر هایی که می خواهند تاریخجه ای از شعر نو را بخوانند مفید باشد. سعی کردم جریان های شعر نو را در کتاب بیاورم و جریان های شعری را از پیش از نیما تا روزگار ما دربربگیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 184

به "لبخند تلخ مونالیزا به بازار کتاب آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبخند تلخ مونالیزا به بازار کتاب آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید