مالیات سالیانه 50 میلیون تومانی در انتظار صاحبان خانه خالی

به گزارش تور سریلانکا، خبرنگاران: سخنگوی کمیسیون مالی مجلس گفت: با تغییراتی که در قانون و پیش نویس رخ داده، مالیات بر درآمد اجاره برای سال اول شش برابر، سال دوم 12 برابر و سال سوم 18 برابر در نظر گرفته شده است.

مالیات سالیانه 50 میلیون تومانی در انتظار صاحبان خانه خالی

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقلاز تسنیم، مهدی طغیانی گفت: بر اساس متوسط درآمد ماهیانه برای ارزش اجاره خانه در شهر تهران حدود 54 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که مالیات آن طبق ماده 131 قانون مالیات های مستقیم حدود 8 میلیون و سیصد هزار تومان می گردد که در سال اول حدود 50 میلیون تومان و در سال دوم یکصد میلیون تومان و در سال سوم یکصد و پنجاه میلیون تومان می گردد.

وی گفت: افرادی که خانه خالی داشته باشند، بر اساس تقسیم منطقه و ارزش اجاره ملک و محاسبه مالیات بر درآمد اجاره، به طور میانگین در سال اول حدود 50 میلیون تومان بابت خالی نگه داشتن ملک پرداخت می نمایند که به صورت ماهیانه چهار و نیم میلیون تومان دریافت خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون مالی مجلس با اشاره به اینکه این مبالغ بستگی به توافق بین دولت و مجلس دارد اضافه نمود: بر اساس نظر سازمان امور مالیاتی که در برگشت طرح قبلی به کمیسیون مالی موثر بود، با بالا رفتن مبالغ، موضوع شکایت، دادرسی و دشواری وصول موجب می شد طرح قابلیت اجرا پیدا نکند.

طغیانی درباره اجرایی کردن طرح توسط دولت گفت: در موضوع اجرا، از ابتدا با وزارت راه و شهر سازی توافق داشتیم و این طرح با روش خوداظهاری قابل اجرا است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 445

به "مالیات سالیانه 50 میلیون تومانی در انتظار صاحبان خانه خالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالیات سالیانه 50 میلیون تومانی در انتظار صاحبان خانه خالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید