مرور قابلیت های جدید به روزرسانی اخیر سرویس موبایلی هوآوی HMS 4.0

به گزارش تور سریلانکا، هوآوی در دسامبر سال گذشته میلادی، از نسخه چهارم پلتفرم نرم افزاری HMS رونمایی کرد. هوآوی با عرضه جهانی HMS Core 4.0 گام موثری در جهت توسعه جهانی اکوسیستم سرویس های موبایلی خود برداشته است. HMS Core مجموعه ای از قابلیت های ابری و موبایلی هوآوی را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد و فرآیند توسعه نرم افزاری را با سهولت و سرعت بیشتر، جذاب تر کرده است.

مرور قابلیت های جدید به روزرسانی اخیر سرویس موبایلی هوآوی HMS 4.0

راهکارهایی برای تضمین موفقیت

پیش از این، شرکت ها و برندهای مختلفی سعی کردند فروشگاه های نرم افزاری و پلتفرم های توسعه مختص به خود را به بازار عرضه کنند و در اختیار کاربران دستگاه های الکترونیکی هوشمند قرار دهند. اقدامی که در بیشتر موارد موفقیت چندانی برای آنها نداشته است. اما هوآوی تلاش کرده با ارائه قابلیت های متفاوت و اقدام های انگیزشی، راهکارهایی باب میل کاربران ارائه کند.

مسئولان این شرکت اعلام کرده اند بر پایه هسته این پلتفرم یعنی HMS Core (Huawei Mobile Services Core)، بیش از 55000 اپلیکیشن ثبت شده است. نکته قابل توجه، امکان ثبت نام و استفاده رایگان از این بستر است. در دسترس بودن 24 کیت توسعه نرم افزاری باعث شده امکان استفاده از عددی حدود هزار API ممکن شود. کیت هایی که کاربردهای متفاوتی دارند، از امکان رهگیری موقعیت مکانی و شرایط سلامتی تا یادگیری ماشینی و غیره. در نسخه جدید، هوآوی تغییراتی را هم در سیاست ها و قابلیت های مرتبط با نمایش تبلیغات ایجاد کرده است.

هوآوی برای هم سو کردن اقدام و عمل، کمک مالی 20 هزار پوندی را هم درنظر گرفته که می تواند به هر اپلیکیشنی که تا قبل از تاریخ 31 ژانویه 2020 میلادی در گالری نرم افزاری یا همان App Gallery آپلود شود، تعلق بگیرد.

پکیجی متنوع و آماده به کار

در لیست قابلیت های HMS Core 4.0، امکان استفاده از حساب های هوآوی، پرداخت، سرویس های ابری، سرویس های بازی، سرویس های توسعه یافته برپایه یادگیری ماشینی و درک مفاهیم، سرویس های ارتباطی راه نزدیک، سرویس های شناسایی در بستر امنیتی، تشخیص موقعیت مکانی، مرتبط با فعالیت های ورزشی و تشخیص هویت کاربر وجود دارد. طیف قابل توجهی از این سرویس ها، امکان ادغام راهکارهای ابری را در محصولات تولیدشده توسط توسعه دهندگان نرم افزاری فراهم می کنند تا توسعه محصولات و تست و بررسی آن ها، ساده تر از قبل شود.

همچنین HMS Connect هم مجموعه ای از سرویس ها را در اختیار توسعه دهندگان و شرکای نرم افزاری قرار داده تا مراحل توسعه، تست، لیست کردن فرایندها و تحلیل عملکردها را ساده تر کند.

HMS Apps نیز به عنوان گزینه ای مکمل، اپلیکیشن های پایه شامل Huawei Cloud Space, Huawei Smart Assistant, Huawei App Market, Huawei Wallet, Huawei Skyrim, Huawei Video, Huawei Music, Huawei Reading, Huawei Themes و Living Services را در خود ادغام کرده است.

رونمایی هوآوی از این راهکار جدید، زمانی انجام شد که مایکروسافت به شکست خود در ارائه اکوسیستم موبایلی ویندوز 10 موبایل اعتراف کرد. البته تفاوت هوآوی با مایکروسافت آن است که چینی ها سازگاری 100 درصدی با اکوسیستم اندروید را تضمین کرده اند تا کاربران با پیچیدگی ها و دشواری های شایع در دنیای پلتفرم های نرم افزاری همراه روبرو نشوند.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 713

به "مرور قابلیت های جدید به روزرسانی اخیر سرویس موبایلی هوآوی HMS 4.0" امتیاز دهید

1 کاربر به "مرور قابلیت های جدید به روزرسانی اخیر سرویس موبایلی هوآوی HMS 4.0" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرور قابلیت های جدید به روزرسانی اخیر سرویس موبایلی هوآوی HMS 4.0"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید