مشاوران ترامپ مانع حضور وکیل وی در کاخ سفید شدند

به گزارش تور سریلانکا، خبرگزاری خبرنگاران- سیدنی پاول، وکیل طرفدار ترامپ گفت می خواهد برای رئیس جمهور بجنگد، اما مشاوران ترامپ نمی گذارند حتی وی وارد دفتر رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید شود.

مشاوران ترامپ مانع حضور وکیل وی در کاخ سفید شدند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سیدنی پاول، وکیل طرفدار ترامپ گفت می خواهد برای رئیس جمهور بجنگد، اما مشاوران ترامپ نمی گذارند.

به گزارش نیوزویک، رئیس جمهور ترامپ می گوید وکیلی می خواهد تا درباره سرقت انتخابات تحقیق کند، اما سیدنی پاول، فرد اصلی مورد نظر ترامپ (برای این اقدام) می گوید رئیس دفتر خود رئیس جمهور مانع از ورود وی به کاخ سفید شده است.

وی گفت جمعه گذشته که وی و ترامپ در نشست جنجالی چهار ساعت و نیمه در دفتر ریاست جمهوری درباره بر عهده دریافت این مسئولیت (تحقیق درباره سرقت انتخابات) مصاحبه می کردند، مشاورانش با انتصاب وی به این سمت مخالفت کردند و حتی گاهی با گستاخی سر رئیس جمهور داد می زدند. اظهارات ضبط شده پاول خصومت داخلی در کاخ سفید و اختلاف فزاینده بین بلندپایه ترین کارکنان ترامپ و پروپاقرص ترین حامیان وی خارج از کاخ سفید را برملا می کند.

پاول گفت بلندپایه ترین مشاوران ترامپ صبح شنبه از اعطای مجوز امنیتی به وی برای رفت و آمد به دفتر ریاست جمهوری خودداری کردند. وی گفت: از جمعه شب که دفتر ریاست جمهوری را ترک کردم، ظاهراً همه دور و بری هایش مانع از صحبت یا برقراری هر گونه تماس من با رئیس جمهور شده اند.

پاول در مصاحبه تصویری با زِنگِرنیوز در هتل بین المللی ترامپ در واشنگتن دی سی گفت از زمان نشست جمعه، 18 دسامبر در کاخ سفید تا به امروز هیچ گونه تماسی با ترامپ نداشته است.

کِیلی مکِنِنی، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید از اظهارنظر درباره اظهارات ضبط شده پاول درباره اینکه آیا هیچ یک از مقامات بلندپایه، اعم از مارک مدوز، رئیس دفتر ترامپ، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی و پت اِی. سیپولون، مشاور کاخ سفید پاول را از کاخ سفید دور نگه داشتند، خودداری کرد. هر سه فرد مزبور در نشست جمعه گذشته حضور داشتند؛ نشستی که به آشفتگی و متهم کردن یکدیگر در این باره کشیده شد که چه کسی به نفع ترامپ کار می کند و چه کسی به ضرر او. پاول تایید کرد که مایکل فلین، مشاور امنیت ملی سابق هم با او در آن نشست بود.

اوبراین و رادولف اس. جولیانی، وکیل شخصی ترامپ هم تلفنی در آن نشست شرکت کردند. ترامپ سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد هر گونه گزینه حقوقی و قانونی موجود را برای توقف سرقت انتخابات ریاست جمهوری دنبال خواهد کرد. وی چهارشنبه در صفحه اش در توئیتر نوشت: با هر کسی که فکر می کند یک مشاور ویژه قوی، تند و تیز و منصف لازم نیست، مستقیماً مخالفم. این فاسدترین انتخابات در تاریخ کشورمان بود، و باید به دقت بررسی شود! فقط دادستان کل آمریکا می تواند یک مشاور ویژه منصوب کند، اما رئیس جمهور می تواند یک مشاور ویژه کاخ سفید منصوب کند که اختیارات و مصونیت های محدودتری خواهد داشت.

وکیل ترامپ : رئیس جمهور را ترغیب می کنم به موجب فرمان اجرایی یافته ها را درباره اینکه اسناد و مدارک درباره مداخله در انتخابات موجود است، منتشر کند، و فوراً یک گروه ضربت برای تامین امنیت دستگاه های شمارش آراء، در دست کم 10 منطقه اصلی در سراسر کشور ایجاد کند، نه فقط دستگاه های رای شمار دومینیون، بلکه همه دستگاهها، نه فقط مناطق آبی (اشاره به مناطق حامی دموکرات ها)، بلکه برخی مناطق قرمز (مناطق حامی جمهوریخواهان) و همچنین تحلیل سایبری و رایانه ای درباره آن ها صورت گیرد تا ببینیم سیستم شمارش شان چگونه است و آیا آن دستگاه ها شمارش آراء را درست انجام دادند یا خیر.

سیدنی پاول در پاسخ به سؤال زنگرنیوز مبنی بر اینکه آیا الان این سمت را دارد، در حالی که می خندید گفت سؤال خوبی است. وی گفت به صورت کلامی این کار به او پیشنهاد شد، اما مقامات بلندپایه دفتر مشاور کاخ سفید مانع از آن شده اند که برای رسمی شدن این امر، مدارک لازم را به رئیس جمهور ارائه کند.

وی در عین حال گفت مدوز و دیگران به وی اجازه ورود به بخش اجرایی کاخ سفید (جایی که دفتر ریاست جمهوری در آن واقع است) و ساختمان های اطراف آن را نداده اند. وی گفت مقامات بلندپایه در اقداماتی که رئیس جمهور از وی خواسته بود انجام دهد، مانع تراشی کرده اند.

پاول صحت روایت های منتشر شده در رسانه های خبری اصلی درباره نشست جمعه گذشته در دفتر ریاست جمهوری را زیر سؤال برد و گفت در آن جلسه از اعمال حکومت نظامی یا اعزام نظامیان برای توقیف دستگاه های شمارش آراء، یا برگزاری دور دوم انتخابات در ایالت های تعیین کننده هیچ صحبتی نشد. وی گفت: می توانم با اطمینان به شما بگویم که در دفتر ریاست جمهوری درباره این موارد هیچ بحثی نشد.

فلین گفت روایتش درباره آن نشست با اظهارات پاول همخوانی دارد. وی به زنگرنیوز گفت: مهم نیست در اخبار چه می گویند، در آن نشست هیچ کسی درباره اعمال حکومت نظامی حرفی نزد.

پاول که برای بر عهده دریافت نقش مشاور ویژه در نظر گرفته نشده بود گفت رئیس جمهور می خواست او را به سمتی پایین تر از آن منصوب کند؛ نقشی ویژه در دفتر مشاور کاخ سفید. وی گفت: من مثل رابرت مولر مشاور ویژه نیستم، اما بحث ها در این باره بود که به عنوان مشاور ویژه کاخ سفید منصوب شوم.

وی در پاسخ به اینکه می خواهید رئیس جمهور الان چه کند گفت: رئیس جمهور در حال حاضر می تواند به موجب همه مقررات و قوانین و فرمان های اجرایی، هر کاری که فکر می کند باید انجام شود و در حیطه اختیارات ریاست جمهوریش در شرایط اضطراری دارد، انجام دهد تا از مردم و از این انتخابات حفاظت کند.

وی در پاسخ به اینکه چه توصیه ای برای رئیس جمهور دارد گفت: رئیس جمهور را ترغیب می کنم به موجب فرمان اجرایی یافته ها را درباره اینکه اسناد و مدارک درباره مداخله در انتخابات موجود است، منتشر کند، و فوراً یک گروه ضربت برای تامین امنیت دستگاه های شمارش آراء، در دست کم 10 منطقه اصلی در سراسر کشور ایجاد کند، نه فقط دستگاه های رای شمار دومینیون، بلکه همه دستگاهها، نه فقط مناطق آبی (اشاره به مناطق حامی دموکرات ها)، بلکه برخی مناطق قرمز (مناطق حامی جمهوریخواهان) و همچنین تحلیل سایبری و رایانه ای درباره آن ها صورت گیرد تا ببینیم سیستم شمارش شان چگونه است و آیا آن دستگاه ها شمارش آراء را درست انجام دادند یا خیر.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 755

به "مشاوران ترامپ مانع حضور وکیل وی در کاخ سفید شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاوران ترامپ مانع حضور وکیل وی در کاخ سفید شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید