نویدکیا: وقتی باشگاه کارش را اصولی انجام می دهد، دلیلی ندارد مربی مشکل ساز گردد، عهد نموده ام درخصوص داوری بحث نکنم

به گزارش تور سریلانکا، سرمربی سپاهان گفت: وقتی باشگاه کارش را اصولی انجام می دهد، دلیلی ندارد مربیان اینقدر مشکل ساز شوند.

نویدکیا: وقتی باشگاه کارش را اصولی انجام می دهد، دلیلی ندارد مربی مشکل ساز گردد، عهد نموده ام درخصوص داوری بحث نکنم

به گزارش خبرنگاران، محرم نویدکیا در نشست خبری پیش از ملاقات تیم فوتبال سپاهان اصفهان مقابل مس رفسنجان گفت: فردا بازی خیلی سنگین مقابل مس داریم. می دانیم این تیم در دو هفته گذشته، دو پیروزی خیلی خوب به دست آورده و شرایط بسیار ایده آلی دارد.

وی با اشاره به پیروزی 4 بر صفر شاگردانش مقابل نساجی مازندران گفت: بُرد خیلی خوبی داشتیم. مشکل ما این است که 10 روز بازی ننموده ایم. شاید شرایط بدنی ما بهتر باشد و حریف مشکل خستگی جزئی داشته باشد اما اگر با این تصور از دقیقه یک تا 90 مبارزه نکنیم، امتیاز نمی گیریم. باید از دقیقه یک تا 90 تمرکز خود را از دست ندهیم و کارهای تاکتیکی انجام دهیم. در این شرایط می توانیم 3 امتیاز را بگیریم.

سرمربی سپاهان درخصوص اعتراض باشگاه مس رفسنجان به تعویق این بازی توضیح داد: بازی ما با تراکتور به خاطر بارش برف در تبریز، یک روز عقب افتاد و ما باید سه روز بعد در مسجدسلیمان بازی می کردیم. اگر این مسابقه به تأخیر می افتاد، بازی باید روز چهارشنبه یا پنجشنبه برگزار می شد و ما باید 11،12 روز را بدون بازی سپری می کردیم. این موضوع برای سپاهان خوب نیست و من نمی خواستم با درخواست تیمی مخالفت کنم.

اگر تیمی مثل سپاهان 12 روز بازی نکند از شرایط طبیعی خارج می گردد.، نویدکیا ضمن بیان این جمله اعلام کرد: فدراسیون فوتبال برای بازی تبریز با ما همکاری نکرد و اگر می خواستیم بازی با سایپا را 5 روزه انجام دهیم، ملاقات بعدی با نفت مسجدسلیمان را باید 3 روزه انجام می دادیم. وقتی فدراسیون با ما همکاری نمی نماید، ما هم مطابق اصول مشخص شده جلو می رویم و سعی می کنیم بهانه نیاوریم. می خواهیم شرایط مان خیلی طبیعی و عادی باشد.

وی درخصوص غایبان تیمش مقابل مس رفسنجان توضیح داد: ما 4 مصدوم داریم و جلال الدین علی محمدی، گئورگی ولسیانی، رسول نویدکیا و رضا دهقان را در اختیار نداریم. احتمالاً مصدومیت یکی از آنها جدی است و سایر این بازیکنان هفته های بعد به میادین بازمی گردند.

سرمربی سپاهان با تمجید از مس رفسنجان گفت: مس تیمی پُرکوشش و زحمتکش است. این تیم سال اول حضورش در لیگ برتر را می گذراند و با تمام وجود برای کسب امتیاز می جنگد. آنها قابل تحسین و قابل احترام هستند و اعتماد به نفس دارند. مس بهتر از ابتدای فصل بازی می نماید و از لحاظ تاکتیکی بهتر می گردد. آنها هفته های بعد می توانند بهتر و بهتر نتیجه بگیرند و برای هر تیمی مشکل ساز باشند.

نویدکیا درباره انتخاب مهدی مرجان زاده به عنوان داور مسابقه توضیح داد: داوران را در حد خودمان می شناسیم. من به همکارانم هم گفتم این دیدگاه را نداشتم و ندارم که درباره داوری بحث کنم. اگر آفساید یا پنالتی هم بگیرند با خودم عهد نموده ام درخصوص داوری بحث نکنم. داور ممکن است اشتباه کند و یک جا به نفع یا ضرر ما باشد که طبیعی است.

وی در ادامه اضافه نمود: باید شرایط را بگونه ای هماهنگ کنم که وقتی تیمم عقب می افتد، به بازی برگردم یا اگر تیم از حریف پیش است و بازی با اشتباه داور مساوی می گردد، بازی را برگردانم. در ایران زیادی به داوری بها می دهند و هیچ جا اینقدر درباره داوری بحث نمی نمایند. تصمیم گرفتم این کار را انجام ندهم. امیدوارم تا خاتمه پای عهدم به خودم باشم و درباره داوری حرف نزنم.

سرمربی سپاهان در پاسخ به این پرسش که آیا در مجموع شخصیت آرامی دارد یا خیر، توضیح داد: از لحاظ تیمی نه اما در بیرون آرام هستم و کوشش می کنم بیشتر فکر کنم. نکته دیگری که وجود دارد، این است که سال ها در سپاهان زندگی کردم و عظیم شدم. وقتی اینجا همه چیز سر جای خودش است و باشگاه کارش را اصولی انجام می دهد، دلیلی ندارد مربیان اینقدر مشکل ساز شوند. شاید بعضی تیم ها به خاطر حاشیه هایی که باشگاه درست می نماید، درگیر این مسائل شوند.

نویدکیا با بیان اینکه از روز اول به همراه مدیرعامل و هیئت مدیره باشگاه سپاهان تصمیم گرفته هر کسی در حیطه وظایف خودش کار کند، اعلام کرد: تا الان این موضوع بوده، از الان به بعد نیز همین شرایط خواهد بود. نه سیستم مدیریتی در کارم دخالت می نماید، نه من در کار مدیران دخالت می کنم. کارمان را با آرامش انجام می دهیم و تا آخر به همین روال ادامه خواهیم داد.

امیدوارم بازیکنان سپاهان به این ذهنیت رسیده باشند که عقب یا جلو بودن با یک یا دو گل، دلیلی بر بردن یا باختن نیست،، وی ضمن بیان این جمله گفت: تیمی که از دقیقه یک تا 90 یا 95 باید موارد تاکتیکی خود را رعایت کند، وظایف خود را انجام دهد و برای هدف خود مبارزه کند، می تواند پیروز باشد؛ شاید این تیم یک روز ببرد، ببازد یا مساوی کند.

سرمربی سپاهان در خاتمه اعلام کرد: یک برد یا باخت، دلیلی بر این نیست که تیمی می تواند پیروز باشد یا خیر. اگر تیمی فرایند خود را بازی به بازی بهتر کند، می تواند آینده دار و پیروز باشد. اگر بازیکنانم می خواهند به این موضوع برسند که پیروز باشند، باید بدانند تیم ضعیف یا قوی وجود ندارد و باید برای تک تک بازی ها و لحظاتش برنامه داشته باشیم تا پیروز شویم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 741

به "نویدکیا: وقتی باشگاه کارش را اصولی انجام می دهد، دلیلی ندارد مربی مشکل ساز گردد، عهد نموده ام درخصوص داوری بحث نکنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نویدکیا: وقتی باشگاه کارش را اصولی انجام می دهد، دلیلی ندارد مربی مشکل ساز گردد، عهد نموده ام درخصوص داوری بحث نکنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید