واریز نخستین سهمیه بنزین سال 1400

به گزارش تور سریلانکا، خبرنگاران - سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: اولین سهمیه بنزین یارانه در سال 1400 امشب در کارت های سوخت خودروها بدون تغییر نسبت به ماه های گذشته واریز می گردد.

واریز نخستین سهمیه بنزین سال 1400

فاطمه کاهی با اشاره به اینکه سهمیه بنزین هر ماه در ساعت صفر اولین روز آن ماه در کارت های سوخت شارژ می گردد، ادامه داد: سهمیه بنزین فروردین 1400، امشب در کارت های سوخت واریز خواهد شد.

به گفته کاهی، این سهمیه بدون تغییر نسبت به ماه های گذشته خواهد بود و تغییری نیز در میزان ذخیره بنزین در کارت های سوخت ایجاد نشده است.

وی اضافه کرد: سهمیه بنزین برای خودروهای سواری شخصی بنزینی 60 لیتر، خودروهای سواری شخصی دوگانه سوز 30 لیتر و برای موتورسیکلت ها نیز 25 لیتر در ماه است و می توان در هر کارت سوخت، سهمیه 9 ماه را ذخیره کرد.

به گزارش ایرنا، سهمیه بندی بنزین از آبان سال 1398 شروع شد. اینکار با هدف مدیریت مصرف بنزین و همچنین بهینه سازی آن انجام و در کنار آن توسعه سوخت سی. ان. جی به عنوان سوخت جایگزین مورد توجه نهاده شد.

با توجه به کاهش مصرف بنزین با اجرای سهمیه بندی، فضا برای صادرات بنزین نیز فراهم شد که در شرایط تحریم های سخت نفتی، باعث افزایش درآمدهای ارزی شد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 905

به "واریز نخستین سهمیه بنزین سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز نخستین سهمیه بنزین سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید