واکنش زاکانی به صحبت روسای آمریکا و فرانسه در مورد ناآرامی های اخیر : پای خود را از گلیمشان درازتر کردند

به گزارش تور سریلانکا، شهردار تهران با بیان اینکه رئیسان جمهور آمریکا و فرانسه خودشان هزاران مشکل دارند و امروز فرانسه جزو گرفتارترین کشورهای جهان است ولی مشاهده می کنیم که پای خود را از گلیمشان درازتر می کنند، گفت: گرد و غبارها خواهد رفت و افتخار برای کسانی که در خدمت مردم هستند می ماند.

واکنش زاکانی به صحبت روسای آمریکا و فرانسه در مورد ناآرامی های اخیر : پای خود را از گلیمشان درازتر کردند

به گزارش خبرنگاران، علیرضا زاکانی در آئین بهره برداری از 200 دستگاه اتوبوس و 62 دستگاه مینی بوس تازه ضمن تبریک روز عصای سفید گفت: مفتخریم شنبه دیگری را با افتتاح و بهره برداری از پروژه های بزرگ داشته باشیم. بی تردید شنبه های افتخار و امید تا 12 بهمن ادامه خواهد داشت و از 12 بهمن ماه تا خاتمه اسفند هر روز پروژه و کاری در مقیاس شهر افتتاح خواهد شد.

او اضافه کرد: مفتخریم که توجه ویژه ای به اولویت های شهر تهران داشته باشیم و با توجه به انباشتگی مسائل موجود در حوزه های مختلف از مسائل بکاهیم. امروز در تهران بزرگترین مسئله ای که از طریق شهروندان اعلام می شود ترافیک است و پس از آن موضوع آلودگی هواست که با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند.

شهردار تهران ادامه داد: این دو موضوع با جان و مال شهروندان ارتباط دارد و به این دو آسیب می زند، در مرحله بعد نیز مشکل بی مسکنی و بدمسکنی مطرح می شود. بر همین اساس تحول در شهر در بخش های مختلفی همچون ناظر به درون مجموعه مدیریت شهری، تحول ناظر بر کالبد شهر و نوسازی آن به ویژه در بخش حمل و نقل و همچنین تحول در ایجاد یک شهر هوشمند در تهران هدفگذاری شده است. در حمل و نقل عمومی عملا در حوزه سخت افزاری اقدامات اساسی باید انجام شود و بخش دیگری از اقدامات باید در حوزه هوشمندسازی و سبک زندگی انجام شود که همه این موارد در دستور کار قرار گرفته است.

او تاکید کرد: در مجموعه حمل و نقل در پی این هستیم که در کوتاه مدت با گام های بلند در حوزه اتوبوس و تاکسی و الگوهای مرتبط با این دو بتوانیم بخش زیادی از مسائل مردم را به سرعت کاهش دهیم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه وعده نوسازی 550 دستگاه اتوبوس در ابتدای مهر ماه سال جاری محقق شده است، اضافه کرد: 591 دستگاه اتوبوس بازسازی شده در ابتدای مهر ماه وارد ناوگان شد و در کنار این نوسازی ورود دستگاه های تازه نیز در دستور کار قرار گرفته است تا سال جاری از 2000 دستگاه اتوبوس بر اساس قراردادی که با شرکت های داخلی از طریق وزارت کشور منعقد شده قدرالسهم تهران یعنی 900 دستگاه وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شود. بی تردید همیشه نیاز شهر تهران به اتوبوس بین 40 تا 45 درصد نسبت به کل کشور بوده است.

او ادامه داد: از 200 دستگاهی که امروز وارد سامانه خدمت رسانی شده 142 دستگاه مرتبط با وزارت کشور بوده که قدرالسهم از طریق شهرداری پرداخت شده و بخش دیگر نیز اتوبوس های ملکی شهرداری تهران هستند. همچنین 62 دستگاه مینی بوس نیز وارد سیستم خدمتگزاری شد که همگی ملکی شهرداری تهران هستند.

زاکانی تاکید کرد: امروز دوهزارمین تاکسی نوسازی شده در سال جاری نیز کار خود را آغاز خواهد کرد. ما در تلاشیم در کوتاه مدت تاکسی و اتوبوس به حد کافی وارد کنیم. 630 دستگاه واگن مترو نیز که ورود آنها در مراحل خاتمهی قرار گرفته، نیاز است که وزیر کشور به سازمان برنامه و بودجه این موضوع را اعلام کند تا از طریق صندوق توسعه این 630 دستگاه واگن مترو ظرف یک سال و نیم آینده وارد ناوگان شوند.

رونمایی از طرح ساماندهی لجستیک بار و مسافر در آینده نزدیک

شهردار تهران با تاکید بر ورود برخی مسائل برای تامین منابع مالی برای خرید قطارهای مترو گفت: امیدواریم با مشارکت دولت و مشارکت بخش خصوصی بتوانیم گام های بلندی در این حوزه برداریم. بی تردید اولویت ما تکمیل هفت خط مترو و پس از آن توسعه سایر خطوط است. از سوی دیگر نیز ساماندهی موتورسیکلت ها نیز برای ما حائز اهمیت است و ضرورت دارد بخشی از موتورسیکلت های کاربراتوری به سرعت به انژکتوری و برقی تبدیل شود. بی تردید این موضوع علاوه بر حفظ جان راکبان آسایش را برای شهروندان به همراه دارد. باید نحوه استفاده خود را از این وسیله اصلاح کنیم. مفتخریم در حوزه ساماندهی بار و مسافر گام های مسافری برداریم و در یکی از این شنبه ها از طرح ساماندهی لجستیک بار و مسافر رونمایی خواهیم کرد تا گره اساسی را باز کنیم. بخش زیادی از باری که وارد تهران می شود منطقه ها 16 و 12 ما را درگیر می کند ولی بخش زیادی از این بار از تهران خارج می شود؛ لذا ضرورت ندارد این بار وارد شهر شود و خانه های این منطقه ها را به انبارهای نگهداری بار تبدیل کند.

او در بخش دیگری از صحبت های خود به موضع گیری برخی از روسای کشورهای مختلف از جمله آمریکا و فرانسه درباره حوادث اخیر اشاره کرد و اضافه کرد: این رئیس جمهورهای آمریکا و فرانسه خودشان هزاران مشکل دارند و امروز فرانسه جزو گرفتارترین کشورهای جهان است ولی مشاهده می کنیم که پای خود را از گلیمشان درازتر می کنند و البته با این کار ناخواسته به ما کمک می کنند که از طریق شناخت دشمن جهت درست خود را بهتر بشناسیم. بی تردید این گرد و غبارها خواهند رفت و افتخار برای کسانی که در خدمت مردم هستند می ماند و روسیاهی برای کسانی که در خدمت دشمن هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مهر 1401 بروزرسانی: 23 مهر 1401 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1500

به "واکنش زاکانی به صحبت روسای آمریکا و فرانسه در مورد ناآرامی های اخیر : پای خود را از گلیمشان درازتر کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش زاکانی به صحبت روسای آمریکا و فرانسه در مورد ناآرامی های اخیر : پای خود را از گلیمشان درازتر کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید