پس از مرگ چه بلایی بر سر داده های گوگل ما می آید؟

به گزارش تور سریلانکا، مرگ چیزی نیست که علاقه ای به صحبت در خصوص آن داشته باشیم و یا حتی به آن فکر کنیم. اما همه ما روزی از این جهان خواهیم رفت. امیدواریم که آن روز برای همه ما دور باشد و تمام روز ها برای ما پر از شادی و موفقیت باشد. وقتی این اتفاق می افتد احتمالاً دوستان و خانواده شما به یاد حساب گوگل و اطلاعات شخصی شما نمی افتند. ممکن است آنچه ذخیره نموده اید برای بعضی بی اهمیت به نظر برسد و بعضی دیگر نیز علاقمند به مراقبت از آن ها باشند.

پس از مرگ چه بلایی بر سر داده های گوگل ما می آید؟

به گزارش خبرنگاران، حساب گوگل افراد چیز های بیشتر از سابقه جستجوی آن ها را در خود جای می دهد. این اطلاعات می توانند اطلاعات اعتباری فعال، وجوه موجود در Google Pay، تصاویر ذخیره شده در Google Photos و یا اسناد مهمی در Google Drive باشند. بلا استفاده ماندن این اطلاعات در یک سرور، راهکار مناسبی نیست. سرویس گوگل این امکان را به شما می دهد تا تصمیم بگیرید که پس از غیرفعال شدن حساب شما، چه اتفاقی برای اطلاعات ذخیره شده در گوگل بیفتد.

احتیاج نیست دستورالعمل هایی را تنظیم کنید که گوگل بعد از مرگ با داده های شما چه کند. یکی از اعضای خانواده می تواند اطلاعات گوگل شما را دریافت کند. خویشاوندان شما باید با گوگل تماس بگیرند و به آن ها اطلاع دهند که شما فوت نموده اید. گوگل می گوید: ما می توانیم با اعضای خانواده و نمایندگان برای بستن حساب یک فرد متوفی در صورت لزوم همکاری کنیم و در شرایط خاص ممکن است محتوایی را از حساب کاربر متوفی ارائه دهیم. در همه این موارد مسئولیت اصلی ما حفظ امنیت اطلاعات خصوصی افراد است. ما نمی توانیم رمز عبور یا سایر جزئیات ورود به سیستم را ارائه کنیم. هرگونه تصمیم برای برآورده کردن درخواست در خصوص یک کاربر متوفی تنها پس از آنالیز دقیق اتخاذ خواهد شد.

یک راه بهتر استفاده از مدیریت حساب غیرفعال گوگل است. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که مشخص کنید پس از اینکه حساب شما برای مدت زمان مشخصی غیرفعال بود، کدام داده های شما به اشتراک گذاشته شوند. شما می توانید مشخص کنید که پس از چه مدت زمانی این اتفاق بیفتد و دقیقا چه داده هایی به اشتراک گذاشته گردد. تنظیم کردن این بخش یک فرآیند ساده است و فقط چند دقیقه طول می کشد. می توانید طوری تنظیم کنید که پیش از فعال شدن حالت مدیر حساب غیرفعال به علت عدم فعالیت، یک یادآوری ایمیل و پیغامک برای شما ارسال گردد.

بعلاوه می توانید یک یا چند نفر را برای مدیریت داده های خود به گوگل معرفی کنید، می توانید تنظیم کنید که اجازه دسترسی به اطلاعات شما به هیچ شخصی داده نگردد، بعلاوه می توانید تصمیم بگیرید که آیا حساب شما باید 90 روز پس از ارسال یا زنده نگه داشتن این پیغام ها بسته گردد یا خیر. در صورت فعال کردن این ویژگی یک پیغام به فرد انتخاب شده به وسیله شما ارسال می گردد که به آن ها می گوید دقیقا چه داده هایی از حساب گوگل شما در اختیار آن ها قرار گرفته خواهد شد و لینک دانلود داده ها نیز در اختیار آن ها قرار می گیرد.

اطلاعات ورود خود را به یک فرد مورد اعتماد اعلام کنید

به جای اینکه حفظ داده های دیجیتال خود را به گوگل بسپارید، می توانید کلید حساب های خود را به یکی از عزیزانتان بسپارید. در مکان امنی که اسنادی مانند گواهی ازدواج و تولد، وصیت نامه یا سند خانه خود را نگهداری می کنید، یک فلش مموری کوچک قابل حمل یا یک کارت SD با اطلاعات صحیح روی آن نگهداری کنید. به سادگی می توانید جزئیات ورود خود را در یک فایل متنی قرار دهید. شما هرگز نباید رمز های عبور خود را در جایی یادداشت کنید، اما در این مورد استثنا باید یک شخص قابل اعتماد داشته باشید. اگر تصمیم دارید اعتبار حساب خود را مستقیماً پس از تأیید به یک متولی منتقل کنید، باید روشی را نیز ارائه دهید که با احراز هویت دو مرحله ای که تنظیم نموده اید سروکار دارد. این می تواند ارائه رمز عبور برای صفحه قفل گوشی یا برنامه ای مانند Authy باشد. بدون این ها هیچ کس نمی تواند از حساب شما به چیزی دسترسی داشته باشد.

منبع: androidcentral

منبع: فرارو
انتشار: 21 خرداد 1401 بروزرسانی: 21 خرداد 1401 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1409

به "پس از مرگ چه بلایی بر سر داده های گوگل ما می آید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس از مرگ چه بلایی بر سر داده های گوگل ما می آید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید