چند نوبت در روز از ضدآفتاب استفاده کنیم؟

به گزارش تور سریلانکا، اما با وجود نشان های تجاری، اس پی اف ها (SPFs)، فرمول ها و روش های استفاده مختلف، سخت بتوان فهمید که چقدر کرم ضد آفتاب احتیاج دارید تا در برابر اشعه های قوی خورشید محافظت شوید.

چند نوبت در روز از ضدآفتاب استفاده کنیم؟

خوشبختانه بیشتر متخصصان پوست چند نکته اصلی در خصوص استفاده از ضدآفتاب را برای ایمن نگه داشتن پوست شما از تابش خیره نماینده و بی امان خورشید توصیه می نمایند.

طبق گفته آموزشگاه پوست آمریکا (AAD)، یکی از مهم ترین نکاتی که باید بدانید، این است که از چه مقدار ضدآفتاب باید بهره ببرید.

اگرچه بیشتر مردم می دانند که کرم ضد آفتاب را باید تکرار کرد اما دانستن مقدار استفاده از آن، بخش جدایی ناپذیر این معادله است - به خصوص به این علت که فرایند استفاده در فرمول های مختلف فرق دارد.

آموزشگاه پوست آمریکا براساس یک قانون کلی برای لوسیون ها و کرم ها، توصیه می نماید که دستورالعمل حدود 35 گرم یا مقدار کافی از کرم ضد آفتاب را دنبال کنید و سپس با توجه به مقدار بدن خود، آن را تنظیم نمایید.

مقدار مورد احتیاج کرم ضد آفتاب در هر نوبت معمولا برای پوشاندن آن نواحی از سر تا پای بدن که در معرض آفتاب است، کافی به نظر می رسد.

افشانه های ضدآفتاب معمولا نسبت به لوسیون ها دردسر کمتری دارند اما این بدان معنی است که هنگام استفاده از آن، باید مراقب باشید تا مقدار اس پی اف کامل را دریافت کنید و نقطه ای روی بدن خود را بدون پوشش کرم باقی نگذارید.

مقدار پوشش لازم برای اثربخشی یک ضدآفتاب افشانه ای به دست کم شش ثانیه افشانه در هر نقطه احتیاج دارد - تقریبا چهار ثانیه بیشتر از آن چه بیشتر مردم استفاده می نمایند.

بنابر اعلام آموزشگاه پوست آمریکا کسانی که کرم ضد آفتاب افشانه ای انتخاب می نمایند، باید پس از اسپری کردن، آن را به صورت یکدست روی پوست پخش نمایند به خصوص اگر قبلا در فضای باز بوده باشند، زیرا این روش (افشانه کردن) می تواند به پوشش ناهموار و محافظت نشدن پوست منجر گردد.

توصیه می گردد با استفاده از چوبک هایی که اغلب برای مالیدن کرم روی صورت استفاده می گردد، مقدار سخاوتمندانه ای از آن را دست کم دو بار روی تمام صورت بمالید و بسیار مهم است که گوش ها و پلک هایتان را هم از قلم نیندازید.

آموزشگاه پوست آمریکا در خصوص اس پی اف و ویژگی هایی که باید در کرم های ضدآفتاب در پی آن باشید، توصیه می نماید ضدآفتابی را انتخاب کنید که اس پی اف دست کم 30 یا بالاتر داشته باشد و در برابر اشعه های یووی ای (UVA) و یووی بی (UVB) با طیف وسیع محافظت کند و 15 تا 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن از خانه، آن را بهره ببرید.

آموزشگاه پوست آمریکا در خصوص استفاده مجدد نیز به افراد توصیه می نماید که دست کم هر دو ساعت یک بار در بیرون از خانه حتی زمانی که هوا ابری است، ضدآفتاب خود را تجدید نمایند. اگر شنا می کنید یا عرق می کنید، باید به دفعات بیشتر از آن بهره ببرید، مثلا هر بار که از استخر یا دریا خارج می شوید، باید کرم بزنید.

بعلاوه قبل از اینکه بیرون بروید، مطمئن شوید که تاریخ مصرف کرم ضد آفتاب شما منقضی نشده باشد.

منبع: گردشبان
انتشار: 4 دی 1402 بروزرسانی: 4 دی 1402 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 1651

به "چند نوبت در روز از ضدآفتاب استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نوبت در روز از ضدآفتاب استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید