چگونه در کمپ راحت تر بخوابیم؟

به گزارش تور سریلانکا، توجه داشته باشید که کمپ همواره سختی های خودش را به همراه دارد و همین دشواری ها و شرایط غیر معمول است که تجربه ای ارزشمند برای شما می گردد. در کمپینگ هم شما می توانید کارهایی را انجام دهید تا بیشتر از خواب تان در چادر لذت ببرید.

چگونه در کمپ راحت تر بخوابیم؟

1. مکان چادر

  • مسطح ترین مکان را برای برپایی چادر انتخاب کنید.

  • سنگ ها و بریده های چوب را قبل از برپایی چادر، از روی سطح جمع آوری کنید.

  • دقت کنید که در راستا جوی های خشک، چادرتان را برپا نکنید! در غیر این صورت، هنگام بارندگی، ممکن است کمتر از چند دقیقه در راستا سیل قرار بگیرید.

2. از سطح زمین فاصله بگیرید

اهمیت انتخاب زیرانداز مناسب، کمتر از لباس و کیسه خواب مناسب نیست. پیشنهاد می کنیم زیراندازی مناسب برای زیر چادر و یک زیرانداز عایق رطوبتی، برای داخل چادر به همراه داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب زیرانداز مناسب، پیشنهاد می کنیم مطلب زیرانداز مناسب در سفر را بخوانید.

3. گرم بمانید

یادتان باشد معمولاً در طبیعت باید آماده تغییرات ناگهانی آب هوا باشید. شب ها اغلب هوا سردتر است؛ پس کیسه خواب مناسبی به همراه داشته باشید. 2 توصیه زیر را برای استفاده از کیسه خواب جدی بگیرید:

  1. به هیچ عنوان با لباس مرطوب (حتی رطوبت خیلی کم) داخل کیسه خواب نروید. در صورت خوابیدن بدون هیچ لباسی، بیشتر از خوابیدن با لباس مرطوب گرم خواهید ماند.
  2. تا آنجا که برای تان امکان پذیر است، با لباس کم و راحت داخل کیسه خواب شوید. لباس های حجیم و گرم، باعث عرق کردن داخل کیسه خواب و در نتیجه مرطوب شدن لباس های شما و احساس سرما می گردد.

ابتدا مطلب چگونه گرمای بدن خود را حفظ کنیم را بخوانید و برای انتخاب کیسه خواب مناسب و استفاده صحیح از آن، پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه کنید:

  • انتخاب نوع کیسه خواب
  • روش صحیح استفاده از کیسه خواب
  • گرم کردن چادر و کیسه خواب

4. سایز چادر

چادرهای استاندارد، از چادرهای انفرادی تا چادرهای 4 نفره دسته بندی می شوند. اگر عادت به سبک سفر کردن ندارید، پیشنهاد می کنیم چادری با یک سایز عظیم تر از تعداد نفرات با خود همراه داشته باشید.

5. حواستان به تهویه چادر باشد

هیچ کس دوست ندارد در یک چادر دم نموده از خواب بیدار گردد. چادرهای استاندارد، معمولا دارای پنجره هستند. بهتر است با توجه به دمای هوا، حداقل یکی از پنجره های چادر (که پشت به جهت وزش باد است.) را باز بگذارید تا تهویه مناسب داخل چادر برقرار گردد.

6. سروصدا را هم در نظر بگیرید.

برخی افراد سروصدای جنگل در شب را بسیار دوست داشتنی می دانند، صدای جیرجیرک ها، پرندگان، درختان و... اما اگر شما جزو افرادی هستید که با وجود این صداها نمی توانید بخوابید، حتما پدهای مخصوص توگوشی همراه داشته باشید. در صورتی که به این پدها دسترسی ندارید، می توانید از دستمال کاغذی یا پنبه هم برای کاهش صدا بهره ببرید.

7. خودتان را خسته کنید

در کمپینگ هستید! پس آغاز به کوهنوردی و گشت زدن و طبیعت گردی کنید. شنا کنید. این ها باعث می شوند شب در چادر با گذاشتن سرتان روی زمین خواب تان ببرد.

8. چادر مناسب تهیه کنید.

شاید این مورد مهم ترین عامل برای داشتن خوابی آسوده در کمپ باشد. پیشنهاد می کنیم از چادرهای استاندارد، 2 پوش و مقاوم برای طبیعت گردی بهره ببرید. چادرهای بی کیفیت، ممکن است خاطره یک شب زیبا در کمپ را به کابوسی برای شما تبدیل نمایند.

کمپینگ تان خوش

منبع: دالاهو
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 434

به "چگونه در کمپ راحت تر بخوابیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در کمپ راحت تر بخوابیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید