480مددجو در گرمخانه های منطقه5 اسکان داده شد

به گزارش تور سریلانکا، محمود کلهری شهردار منطقه5 از راه اندازی گشت ویژه و فوریتی در این منطقه و اسکان 480مددجو از ابتدای بهمن ماه در گرمخانه های منطقه5 اطلاع داد و گفت: از ابتدای فصل زمستان خصوصا در شبهای سرد گذشته، گشت ویژه ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی در منطقه5 فعال شده تا علاوه بر گشتهای معمول، عوامل نواحی و خدمات شهری نیز با گشت زنی در سطح محدوده افراد بی سرپناه را شناسایی و به محل مناسب انتقال دهند.

480مددجو در گرمخانه های منطقه5 اسکان داده شد

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه5، محمود کلهری با بیان افزایش پذیرش مددجویان در گرمخانه های منطقه5 همزمان با برودت هوا گفت: در چند روز اخیر با افزایش ظرفیت گرمخانه های این منطقه به طور میانگین روزانه 160 مددجو و آسیب دیده شناسایی و به گرمخانه های فعال منطقه5 منتقل شد.

کلهری به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در پذیرش و استقرار مددجویان گرمخانه ها اشاره نمود و گفت: مددجویان در بدو ورود تب سنجی شده و پس از استحمام و تحویل لباس و پک بهداشتی در گرمخانه مستقر می شوند. شام، نهار، میان وعده، ویزیت پزشک و حضور پزشک آن کال در صورت احتیاج از دیگر خدمات ارائه شده به مددجویان در گرمخانه های منطقه5 است.

کلهری افزود: از ابتدای سال99 در موضوع آسیب های اجتماعی با توجه به پیش بینی های انجام شده در فصل زمستان مقدمات این کار از قبیل بهسازی وسایل گرمایشی و حمام ها، تامین پتو و سایر اقلام مورد احتیاج را انجام داده تا برای فصل سرما آمادگی کامل را داشته باشیم.

شهردار منطقه5 با اشاره به فعالیت 24 ساعته مددسراهای این منطقه، افزود: از ابتدای بهمن ماه با همکاری سازمان خدمات اجتماعی اتوبوس گرمخانه منطقه5 با ظرفیت 20 الی 40 مددجو در پایانه اتوبوسرانی آزادی مستقر شده است که از ساعت 23:30 الی 6 صبح پذیرای مددجویان است.

کلهری گفت: اتوبوس گرمخانه دارای امکاناتی از قبیل هیتر، پتو، آب، آبمیوه، شام گرم است که پیش بینی های لازم برای استقرار یک اتوبوس گرمخانه دیگر در صورت افزایش مراجعه نمایندگان انجام شده است.

او با بیان رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پذیرش افراد بی سرپناه افزود: ظرفیت اتوبوس گرمخانه 40 نفر است که به خاطر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پیشگیری از سرایت بیماری کرونا، 20 مددجو با پک بهداشتی از قبیل ماسک در اتوبوس مستقر می شوند.

شهردار منطقه5 به حمایت خانه های خدمات اجتماعی سرای محلات از اتوبوس گرمخانه اشاره نمود و گفت: هر شب خانه های خدمات اجتماعی سرای محلات با یاری خیرین وعده شام گرم مددجویان مستقر در اتوبوس گرمخانه را تامین می نمایند.

کلهری افزود: علاوه بر گشت منطقه5، گشت ثابت و ویژه سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران نیز در منطقه حضور دارد که علاوه بر رسیدگی به پیغام های 137 شهروندان با موضوع آسیب های اجتماعی، درخصوص شناسایی و انتقال افراد کارتن خواب و بی سرپناه به گرمخانه های محدوده با منطقه5 همکاری می نماید.

شهردار منطقه 5 به وسیله صفحه رسمی اش در اینستاگرام از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده افراد کارتن خواب و بی سرپناه، با شماره 137 تماس بگیرند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: tour-srilanka.ir شناسه مطلب: 804

به "480مددجو در گرمخانه های منطقه5 اسکان داده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "480مددجو در گرمخانه های منطقه5 اسکان داده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید